Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért állnak meg a gyalogosok...

Miért állnak meg a gyalogosok a zebrán?

Figyelt kérdés
3 éve van jogsim, de csak fél éve vezetek. Ez idő alatt úgy 4x tapasztaltam azt, hogy megyek a zebra felé, látom hogy pont kel át valaki, lassítok amennyire kell (már ha kell), gyalogos elnéz az irányomba, megáll előttem a sávban, közben folyamatosan néz engem, így én is megállok, majd csak ezek után indul el tovább. Ha nem állna meg, nekem sem kellene. Miért csinálják ezt? Korábban is láttam már a jelenséget videón, már akkor sem értettem. Nagyon az az érzésem, hogy direkt megállásra kényszerít, de azt meg minek tenné?

2021. ápr. 20. 00:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%

"Megtévesztő sebességgel mész a zebra felé."

És azért áll meg az autó ELŐTT. Vagy autót nem vezettél, vagy gyalogost nem láttál...

2021. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Velem előfordult már, hogy leléptem a zebrára mert balról megállt az autós, viszont hiába voltam már majdnem a zebra közepén, jobbról érkező kisbusz lassítás nélkül átviharzott előttem. (igaz román rendszámú volt)

Ha akkor nem állok meg akkor lehet ezt a megjegyzést már nem tudnám ide írni.

2021. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
lehet csalogatásnak minősül vagy villantok hogy látom őt ès engedem az átkelèst ha közelebb van akkor szolid kèzmozdulattal jelzem... akkor nem áll meg...
2021. ápr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

te valamit rosszul csinálsz, még sosem találkoztam ilyennel.

Olyan gyakran van hogy ott bambul a zebra mellett, és nem indul el, vagy higy direkt kivárja a zebra szélén, hogy meg kelljen állnom akár bicajjal akár autöval vagyok.

2021. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
42%

Elég megnézni az összes gyalogos gázolással kapcsolatos vélekedést.


Mindenhol az a bajuk a népeknek, hogy a gyalogos csak "megy előre" meg "körbe se néz" meg "ha látja, hogy jönnek miért nem áll meg" "simán látnia kellett volna hogy jönnek 160-al".


Ha meg valaki elővigyázatos és figyeli, hogy vajon ez most megáll, vagy sem, és a következő mellette megáll, vagy sem akkor elkezdenek türelmetlenkedni, hogy miért nem siet, miért tartja fel a forgalmat...

2021. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy autós/gyalogosként azt látom őrület ami megy.


Volt, hogy sétálok át zebrán, simán zöld volt.

BMW-s gyerek megunta a várakozást, hát őt senki ne tartsa fel, kövér gázzal megindul is majdnem elgázolt engem meg vagy 2 másik embert.


Máskor megyek a zebra felé, látom jön egy Mercedes, még lassít is, de láttam, hogy valahogy bizonytalanul jön. aztán ahogy léptem volna le, nagy gáz és átrongyolt előttem. Direkt néztem rá, próbáltam felvenni a szemkontaktust is... Teljesen érthetetlen.


Az, hogy kanyarodók nem adják meg az elsőbbséget és lendületből kanyarodnak sajnos szintén mindennapos.

2021. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Páran szerintem félreértettétek. Nem a másik sávban áll meg, hanem pontosan előttem, a sávom közepén. Emiatt én azt kihúznám mint lehetséges opció, hogy azért hezitálnak, mert "nem biztosak benne, hogy tényleg átengeded őket." Ha hezitálna, akkor vagy még a járdán áll meg, vagy ha a másik oldalról jön akkor abban a sávban, nem épp a legveszélyesebb helyen a felé közeledő autós sávjának közepén.

A kérdés onnan jutott eszembe, hogy tegnap láttam egy olyan dashcam videót, amiben pont így viselkedett egy gyalogos. Ha kell, megkeresem nektek, úgy lehet pontosabb meg lehet érteni, mint így leírás alapján.

2021. ápr. 20. 12:40
 18/22 anonim ***** válasza:
29%

Ráadásul elvileg a gyalogos zavarása nélkül kellene közlekedni zebráknál.


Onnantól, hogy gurul rám az autó, az zavar.

Onnantól, hogy 2 centire mögöttem húz el az is zavar (és veszélyeztet is).

Onnantól, hogy megtévesztő sebességgel jön, zavar.


Tulajdonképpen az is zavaró, ha azt látom, hallom, hogy egy még relatív messze lévő autós "motort bőgetve" padlógázzal jön felém.


Azt vettem észre van akiknek szórakozása rá gyorsítani "szedd a lábad gyalogos" címszóval. Csak hát ugye onnantól, hogy nem érzed magad biztonságban és zavarnak az minden, csak nem szabályos.

2021. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem álltam volna meg jóparszor, nem egyszer elütöttek volna. Azért áll meg a gyalogos, mert meg akar győződni, hogy elengedik.
2021. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%
#19: én is mindig körülnézek, de ha megállok, azt nem az autó előtt teszem.
2021. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!