Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért állnak meg a gyalogosok...

Miért állnak meg a gyalogosok a zebrán?

Figyelt kérdés
3 éve van jogsim, de csak fél éve vezetek. Ez idő alatt úgy 4x tapasztaltam azt, hogy megyek a zebra felé, látom hogy pont kel át valaki, lassítok amennyire kell (már ha kell), gyalogos elnéz az irányomba, megáll előttem a sávban, közben folyamatosan néz engem, így én is megállok, majd csak ezek után indul el tovább. Ha nem állna meg, nekem sem kellene. Miért csinálják ezt? Korábban is láttam már a jelenséget videón, már akkor sem értettem. Nagyon az az érzésem, hogy direkt megállásra kényszerít, de azt meg minek tenné?

2021. ápr. 20. 00:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
Vicces amikor az emberek a konkrét tényeket is lepontozzák :D
2021. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem olvastam végig a válaszokat, de az elején, aki azt mondta hogy ne bízzon az indexelőkben sem, az nem mondott butaságot.. Egyszer, az alárendelt úton várom hogy kikanyarodhassak kis ívben jobbra. A távolban kissé elkanyarodó föútvonalon, a hosszas kocsisor közepén feltűnt egy már nagyon hamar indexelő autó. Mivel a kereszteződéshez közeledve a mögötte haladó autó is kittette az irányjelzőt, én azt gondoltam hogy majd ha ideérnek, nekem végre lesz lehetőségem kikanyarodni. Így is tettem, de az elől haladó delikvens nem kanyarodott le, hanem mögöttem dudált, villogott, majd megelőzött. Az a vicc hogy ezalatt (vélhetően meghibásodás miatt) végig mint a jobbos indexje... Mikor kilóméterekkel később utolértem a sorban, kiszáltam és szóltam neki hogy az index úgy maradt, majd visszaültem.
2021. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!