Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire nehèz este autópàlyàn...

Mennyire nehèz este autópàlyàn a kikerülő manőver?

Figyelt kérdés

Jöttünk haza fèrjemmel. Szabàlyosan közlekedő ember. Èn lefele nèztem a telefonomat, mikor èreztem hogy rànt a kocsi egyszer jobra majd egyszer balra, ès utànna egy erőssebb fèkezèst,de nem àltunk meg. Kèrdeztem mi volt ez? Annyit mondott, hogy volt egy àllat előttünk, ki kellett kerülni,nem kell agodnóm... de az arckifejezèse elèg komoly lett...

(nekem nincs jogosítvànyom, így nem tudom ezt...)

valakinek van esetleg tapasztalata?Leírnà?


2021. okt. 20. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Hát annyira azért nem lehetett szabályos tekintettel arra, hogy jobbra rántott először, ergo nem tartott jobbra.


Komolyra fordítva a szót nem tudom pontosan, hogy milyen választ szeretnél kapni erre a kérdésre.

10/4 a nehézsége a kikerülő manővernek. Így jó?

2021. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Autópályán elég ritka az állat, de nem lehetetlen. És hát azért 130-nál elég meglepő dolog tud lenni egy autópályán egy állat/gyalogos/biciklis/stb. mert nem számítasz rá. És ekkora tempónál azért egy kikerülés is jobban érződik meg egy kicsit no meg reflexszerűen szeretnek az átlagemberek beletaposni a fékbe és úgy kormányozni.

Vagy a B lehetőség, ha már azt írtad, hogy egyszer jobbra, egyszer balra volt a kitérő: haladtatok gyorsan a belső sávba, utolértetek egy lassabban haladót aki nem volt hajlandó lehúzódni előletek így ki kellett kerülni (jobbra rántás), aztán vissza mentetek az eredeti sávba (balra rántás), majd jött egy büntetőfékezés (erősebb fékezés amit éreztél), ez egyébként egy rendkívül paraszt dolog és közúti veszélyeztetésnek minősül.

2021. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

#1: vagy letért a leállósávra.

A manőver maga nem nehéz, mert csak két kormánymozdulat és fékezés, de csak akkor, ha az autó bírja. Ez a fajta manőver erősen megterheli a futóművet, kerekeket és könnyen kicsúszhat, akár kipördűlhet az autó. Ez sebesség és autótípus függő.

Itt nézheted milyen erők hatnak: https://www.youtube.com/watch?v=qIN8CyhYREM

Annyit még hozzátennék, hogy bár maga a manőver nem nehéz, így reagálni a helyzetre már annál inkább. A többség csak fékbe taposott volna, majd a veszélyt becélozva, a vad felé kormányozna. Ez az alap túlélő reakciónk sajnos (evolúció még nem tudja,hogy autókkal közlekedünk)

2021. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1: valamilyen zàróvonalon ment àt....
2021. okt. 20. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Autópályán záróvonal?
2021. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megnèztem neten... leàlló sàv volt... :) bocsi
2021. okt. 20. 22:38
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Hát ha valóban autópályán történt ez, és úgy, ahogy leírod akkor ez egy veszélyes és nehéz dolog, mivel ekkora sebességnél elég egy minimális rántás is, hogy kipördüljön az autó.

Számomra ez egy kicsit hihetetlen is, hogy először hirtelen jobbra, majd balra rántotta a kormányt és csak utána fékezett, és mindez autópályán történt. Kivéve persze ha nagyon lassan mentetek.

2021. okt. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Ennyiből nem lehet mondani semmit. Minden csak spekuláció.

Menj el vele egy tréningre és ott majd látjátok a határokat

2021. okt. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Autópályás sebességnél kell azért az önbizalom (vagy az ösztön) a jávorszarvasteszthez, mert így fotelből végiggondolva csúnya borulás lehet belőle.
2021. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
jàvorszarvas tesz? :)
2021. okt. 21. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!