Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hasonló esetben mit csináltato...

Hasonló esetben mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

Ma reggel Budapesten a dugóban állva nem engedtem be egy autóst aki sávot akart váltani.

Nem láttam, hogy átakar jönni, de nyilván ha látom sem kötelességem beengedni.

(egyébként beszoktam mert előzékeny vagyok, néha még a valóban pofátlanokkal sem állok le, inkább menjenek)

A következő pirosnál mellém jött, hogy belehaltam volna e ha beengedem.

Csak kicsit csúnyábban fogalmazott. ("kicsit")

Hasonló stílusban reagáltam, bár hirtelen azt sem tudtam miről van szó, de gyorsan összeraktam a képet.

Még pár "szót" váltottunk, mire kiugrott az autójából odajött, és "megütött" bár abszolút erőtlen ütés volt, nem tudom, hogy direkt vagy csak bénaságból.

Mondtam, neki hogy "nyugodj meg" erre ráütött a kocsim tetejére is egy nagyot, majd puffogva visszaült az autójába, és elment.

Lefotóztam őt is meg az autót is.

A kocsimon semmi nem látszik, és természetesen látleletet is feleslegesen vetetnék.

Biztos, hogy köztéri kamera felvette az egészet, de más ügyben már volt dolgom a rendőrséggel (mint sértett) és nagyon jól tudom, hogy ismeretlen tettes, meg amíg vér nem folyik, így tehát nem volt kedvem 2 órán át ülni és feljelentést tenni.


Igazából így utólag bánt, hogy nem viszonoztam a fizikai atrocitást, mert testalkatilag szinte biztos, hogy erősebb a fizikumom, de ellenzem az erőszakot, viszont most utólag azt érzem, hogy ez már tényleg birkaság volt tőlem.

Másfelől sokkal jobban bánt, hogy nem is volt igaza, és még ő van ilyen szinten felháborodva?

Meg hogy ilyen emberek vezetnek? Egy teljesen jólszituált, ránézésre abszolút nem erőszakosnak tűnő férfi volt.

Még az autója alapján sem lehet sztereotípiát mondani.


Érdekelne, hogy hasonló esetben ki mit csinálna, vagy csinált volna, és mit javasol nekem akár a jövőben ha ilyesmi történik?


A költő túlzások annyira nem érdekelnek, hogy "én agyonvertem volna" mert nem hiszem.

Azzal persze nincs gond, hogy valaki azt állítja, hogy ő kiszállt volna és pofán veri, csak a túlzásokba ne essünk.


Eredetileg szerettem volna "áldozat" maradni, aki teljesen ártatlan a sztoriba, persze az nem zárja ki az önvédelmet a részemről, ezt sajnos elszúrtam ilyen téren.

Szerettem volna, ha nagyobb vehemenciával támad, ha már kiszállt, hogy akkor vastag legyen a papírja a rendőrségen, és annál vékonyabb a tárcája, de így ez nem jött össze.

Ez nem azt jelenti, hogy provokáltam, ha csak az nem provokáció, hogy vissza mertem szólni :)



2021. nov. 23. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem álltam volna le vele szájkaratézni

mondja csak a magáét, majd megunja...

minden más esetre meg az autómban meg ott a két irányba néző széles látókörű kamera

2021. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Hát igen, ezért szép a budapesti közlekedés. 2 alacsony színvonalú ember próbálja megmutatni, hogy ő a nagyobb gorilla a hegyen. Cserébe a többiek meg nézhetik a 2 nyomorult szenvedését. Még szerencse, hogy nem szálltál ki, ígyis van elég dugó, nem hiányzik még a ti cicaharcotok is.
2021. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem állítom, hogy soha nem szóltam vissza az ilyennek, de az biztos, hogy az én autómba nem nyúl be, mert azonnal zárom az ablakot. Nálam ott a limit. És az önérzetednél erősebb volt az eszed, ez azért valahol jó jel. Gondolj bele, jobb napod lenne, ha levered, beesik egy elhaladó busz elé és elpatkol? Lenne néhány rossz éved, az tuti. Vagy esetleg a vesédben felejt egy bicskát az illető, na az sem kifizetődő dolog, hiába küldtétek el egymást a kůrva anyátokba.
2021. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es


Részleteznéd, hogy miért voltam alacsonyszínvonalú?

Miután megszólítottak, lehúztam az ablakot, nem tudtam mit akarnak.

Ez után elküldenek a büdös francba, mert nem mondtam le az elsőbbségemről vagy nem adtam át azonnal a helyem a fontos embernek, és erre válaszolni mertem, az elnézést kérés helyett.

Majd eltűrtem, hogy rám támadjon, megpróbáljon kárt tenni a tulajdonomban, és mindezek ellenére sem szálltam ki "cicaharcolni" és megteremteni az igazi balkánt, de mégis egy suttyó szar vagyok.

Mesés.

Újabb megerősítés, hogy legközelebb bármi áron közelharcot kell vívnom, mert suttyónak mindehogy suttyó maradok, akkor legalább az önérzetem ne sérüljön.

2021. nov. 23. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha ő kiszáll, én is kiszállok, ez alap, mert különben nagyon kiszolgáltatott helyzetben vagyok. Mivel gyenge vagyok és verekedni sem tudok, ezért ha a kívánatosnál közelebb jön, akkor gázspré az arcába. Eddig nem volt rá szükségem, némi szájkarate után visszaült az ember és elment.
2021. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

#4


Látod, ezt magyarázom, az egészet nem értitek, mert csak ahhoz értetek, hogy mint a majmok, territoriális harcot vívtok. És ha elküldött a francba akkor mivan? Felhúzom az ablakot és jó napot. Sőt, alapjában véve le sem húzom, mert 2 dolog van. A1, nincs igaza, de mégis ugat, minek szenvedjek vele


A2, tökre igaza van, mert tényleg paraszt voltam az adott szituban, tehát megint minek szenvedjek vele?


A magatokfajták azért szenvednek egymással, mert ettől érzitek magatokat felsőbbrendűnek, de ez nagy tévedés. Cserébe meg jól megszivatjátok a többi közlekedőt, akiknek a ti majomkodásaitokat kell nézni a forgalom közepén. Tudom, a balkáni agyatokkal nehéz felfogni, de azért próbáld majd meg.

2021. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os


Tehát neked bármi miatt szeretnének szólni/jelezni a forgalomban mereven nézel előre, lezárt autóban.

Érdekes figura vagy, na mindegy megkaptad a negatívat, ennél többet nem vagyok hajlandó veled vitatkozni.


Szia!

2021. nov. 23. 16:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem a 6-os vagyok, de pontosan, igen, marhára nem érdekel, ki mit mutogat.
2021. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pedig hatosnak igaza van. Mondjuk én nő vagyok, de soha nem állok bele az ilyen szitukba, akar igazam van, akar nem. Max ha nincs igazam akkor elsütök egy elnézést!-t, de ennyi. A tesztoszteron fűtött kakaskodás tényleg csak a forgalmat tartja fel és tovább eszkalálja a helyzetet.


Hozzáteszem, hogy ha kiugrik így is (általában nem fog, ha nincs reakció és trigger akkor magában füstöl az ilyen), akkor biztos megérne nekem egy rendszámmal és arccal való feljelentést garázdaság miatt. Hátha.

2021. nov. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem volt igaza. Ha nincs elsőbbsége valakinek akkor ezt vegye tudomásul. Ha felborítod az elsőbbségi szabályokat te vagy a felelős.


Nyilván egy összeállt kocsisorban segíteni kell a másik besorolását de ne várja el senki hogy azért mert megérkezett a másiknak le kell mondania az elsőbbségből.

2021. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!