Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hasonló esetben mit csináltato...

Hasonló esetben mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

Ma reggel Budapesten a dugóban állva nem engedtem be egy autóst aki sávot akart váltani.

Nem láttam, hogy átakar jönni, de nyilván ha látom sem kötelességem beengedni.

(egyébként beszoktam mert előzékeny vagyok, néha még a valóban pofátlanokkal sem állok le, inkább menjenek)

A következő pirosnál mellém jött, hogy belehaltam volna e ha beengedem.

Csak kicsit csúnyábban fogalmazott. ("kicsit")

Hasonló stílusban reagáltam, bár hirtelen azt sem tudtam miről van szó, de gyorsan összeraktam a képet.

Még pár "szót" váltottunk, mire kiugrott az autójából odajött, és "megütött" bár abszolút erőtlen ütés volt, nem tudom, hogy direkt vagy csak bénaságból.

Mondtam, neki hogy "nyugodj meg" erre ráütött a kocsim tetejére is egy nagyot, majd puffogva visszaült az autójába, és elment.

Lefotóztam őt is meg az autót is.

A kocsimon semmi nem látszik, és természetesen látleletet is feleslegesen vetetnék.

Biztos, hogy köztéri kamera felvette az egészet, de más ügyben már volt dolgom a rendőrséggel (mint sértett) és nagyon jól tudom, hogy ismeretlen tettes, meg amíg vér nem folyik, így tehát nem volt kedvem 2 órán át ülni és feljelentést tenni.


Igazából így utólag bánt, hogy nem viszonoztam a fizikai atrocitást, mert testalkatilag szinte biztos, hogy erősebb a fizikumom, de ellenzem az erőszakot, viszont most utólag azt érzem, hogy ez már tényleg birkaság volt tőlem.

Másfelől sokkal jobban bánt, hogy nem is volt igaza, és még ő van ilyen szinten felháborodva?

Meg hogy ilyen emberek vezetnek? Egy teljesen jólszituált, ránézésre abszolút nem erőszakosnak tűnő férfi volt.

Még az autója alapján sem lehet sztereotípiát mondani.


Érdekelne, hogy hasonló esetben ki mit csinálna, vagy csinált volna, és mit javasol nekem akár a jövőben ha ilyesmi történik?


A költő túlzások annyira nem érdekelnek, hogy "én agyonvertem volna" mert nem hiszem.

Azzal persze nincs gond, hogy valaki azt állítja, hogy ő kiszállt volna és pofán veri, csak a túlzásokba ne essünk.


Eredetileg szerettem volna "áldozat" maradni, aki teljesen ártatlan a sztoriba, persze az nem zárja ki az önvédelmet a részemről, ezt sajnos elszúrtam ilyen téren.

Szerettem volna, ha nagyobb vehemenciával támad, ha már kiszállt, hogy akkor vastag legyen a papírja a rendőrségen, és annál vékonyabb a tárcája, de így ez nem jött össze.

Ez nem azt jelenti, hogy provokáltam, ha csak az nem provokáció, hogy vissza mertem szólni :)



2021. nov. 23. 13:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%
Két hülye találkozott.
2021. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 bazaltkaroly ***** válasza:
Sose húzd le az ablakot. Zárd be az ajtóját a kocsidnak, és nézz rá az ablakon keresztül mosolyogva, és integetve, mintha csak köszönni akarna.
2021. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!