Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros tiltással rendelkez...

Kerékpáros tiltással rendelkező úton kerékpározhatok az út - kerékpározásra alkalmas - útpadkáján?

Figyelt kérdés

2022. jan. 19. 12:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

A 9. vagyok. Aki lepontozott, tehet egy szívességet...


Például, hogy jogszabályi hivatkozással leírja, miben tévedek.

Félreértés ne essék, nem támadó szándékkal írom ezt. Nem vagyok tévedhetetlen, előfordulhat, hogy nem én értelmezem jól a rendeletet vagy van a KRESZ egy másik pontján egy kiegészítő szabály, amiről megfeledkezem és ami semmissé teszi az álláspontom.


Segítsetek lepontozók, nem akarom, hogy a kérdező miattam kapja a harmincezres csekket, illetve pláne nem szeretnék tovább sötétségben élni.

2022. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
50%
9: ez általánosságban írja, nem részletezi, hogy mi a helyzet a "kerékpárral közlekedni tilos" táblával jelzett útszakaszokon.
2022. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Itt azt írják, hogy tolni lehet...


[link]


"Az ilyen táblával jelölt szakaszokra értelemszerűen nem szabad kerékpárral behajtani. A kerékpárt tolva már gyalogosnak minősülünk, tehát az ilyen táblával jelzett helyen szabad tolni a kerékpárt. "

2022. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
12., a Btk. is csak általánosságban ír az emberölés nevű bűncselekmény büntetési tételéről, nem részletezi, mi a helyzet, ha az illető fegyverrel, fűrésszel vagy puszta kézzel öl. Ebből következően mindegyikre ugyanaz a tétel vonatkozik.
2022. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
33%
13., pontosan, csak tolni lehet, az ÚTTESTEN. A kérdés azonban az útpadkára vonatkozott.
2022. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

#5 Kaptál két értelmes választ, mégsem voltál hajlandó elfogadni azokat és továbbra is itt ontod az értelmetlen kérdéseket. Az ilyen szintű f*szságokat hagyd meg azoknak, akikkel egy házban nevelkedtél, az interneten ennek helye nincs.


Jelentve.

2022. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%

"g) Útpadka: az útnak az úttest mellett levő, útburkolattal el nem látott része."


A tiltótábla az útra vonatkozik, nem az úttestre.

Ahogy a tehergepkocsival behajtani tilosba sem mehetsz be az útpadkán haladva sem, úgy a lerekpárral behajtani tilosba sem tekerhetsz az útpadkán.

Tolni lehet, szigorúan a menetirány szerinti bal oldalon.

2022. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
69%
Jól mutatja a magyar közlekedési kultúra siralmas állapotát, hogy ilyen kérdést még ki kell írni 2022-ben...Érted, kerékpáros tiltás, mint a szoci időkben. Karigeri meg a társai hajlamosak bringás témában Dániára meg Hollandiára hivatkozni, de elég megnézni a Balkánt, kerékpárügyekben ők is fényévekkel elhúztak már mellettünk...
2022. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

17: én is így értelmezem, ráadásul tök balesetveszélyes, hiszen a padka sokszor nincs 50-60 cm se... Ha mindez ráadásul még burkolat nélküli, elég egy kisebb kátyú, vagy figyelemhiány, és a mellette 80-90-nel elhúzó autók alá kerülhet a bicajos.


A 6-os út Bp-Érd között van egy rövidke szakasz, ha az érdi gáton jön az ember, és el akar jutni a belső bicajútra (Campona utcán át). ITt nem tilos a bringázás, de nekem, mint abszolút gyakorlott bicajosnak is mindig leküzdendő feladat. Soha nem mennék a padkán! Az út legalább sima, és látnak az autósok, ki kell kerülniük. A padkán meg lecentiznének...

2022. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

17.


"A tiltótábla az útra vonatkozik, nem az úttestre."


Már majdnem meggyőztél az igazadról.

Egy bekezdésszámot kérnék még, ami ezt alátámasztja, azt követően megkövetem magam.

2022. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!