Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros tiltással rendelkez...

Kerékpáros tiltással rendelkező úton kerékpározhatok az út - kerékpározásra alkalmas - útpadkáján?

Figyelt kérdés

2022. jan. 19. 12:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

18: ezzel most mit akartál konkrétan modnani...??


Más országokban is vannak bőven tiltott útszakaszok!!!

2022. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
21: de mas orszagokban (tolunk nyugatra) van ezeknek alternativaja, amerre biciklivel el lehet kerulni oket. Jellemzoen nem fordul elo, hogy ket egymastol nehany kilometerre fekvo varos kozott csak ugy tudsz szabalyosan atjutni biciklivel, ha a tavolsag tobbszoroset teszed meg kerulokent.
2022. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
52%

Aha. Szóval te ismered egész európa minden útvonalát...

Riszpekt! :)))

2022. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
21: Romániában nincs egy méter tiltás sem lakott területen kívül (minusz autópályák). A nálunk fejlettebb államokban pedig úgy néz ki a tiltás, hogy van egy gyérebb forgalmú, párhuzamos útvonal, jobb esetben kerékpárút. Nem fordulhat elő olyan probléma, mint ami a kérdezőt is ilyen hülye megoldások keresésére készteti. Nyíregyháza-Újfehértó egyébként még hagyján, Püspökladány és Karcag között (15 km távolság) 80 km-t kell megtennie a szabályosan közelekedő bringásnak. Itt tartunk ma.
2022. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
23: Nem, nem ismerem MINDEN utvonalat. De bicikliztem mar nyugaton jo par helyen es egyszer nem talalkoztam ezzel a problemaval, amivel Magyarorszag tekerve rendszeresen talalkozok. Ettol fuggetlen bizonyara talalsz ket olyan kozeli varost, amelyek nincsenek kerekparosok altal jarhato uttal osszekotve, de ez nagyon ritka, egyaltalan nem jellemzo.
2022. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

#20: 1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez *


itt találod, az alja felé

[link]

2022. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

26. Igen, a padka meghatározását megtaláltam én is, engem az érdekelne, melyik szakasz alapján állítod, hogy "A tiltótábla az útra vonatkozik, nem az úttestre."


Nem kétlem, hogy adott esetben igazad lehet, de mi alapján?


A teherautós hasonlat annyiban sántít, hogy a KRESZ 54. § kifejezetten lehetővé teszi az útpadka általános használatát a kerékpáros részére, míg a teherautónak nyilvánvaló okokból nem.

2022. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
69%
27: ha valahol parkolni tilos, az sem csak az úttestre vonatkozik, hanem a járdára is....
2022. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
91%

#26: kereshető az oldal, amit linkeltem.

n) „Mindkét irányból behajtani tilos” (40. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra mindkét irányból tilos behajtani;


ÚTRA behajtani tilos, nem az úttestre

2022. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
51%
29. Az a mindkét irányból behajtani tilos tábla, mi pedig a kerékpárral behajtani tilos tábláról beszélünk. Ha lejjebb lapozol, a 49. ábráig, ott nincs ilyen részletezés, nyilván nem véletlenül.
2022. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!