Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Áthajtottam a piros lámpán...

Áthajtottam a piros lámpán egy kereszteződésben. Szerintem hibásan működött. Kell ilyenkor büntetést fizetni?

Figyelt kérdés

Legalább tíz éve járok arra, ismerem már a közlekedés rendjét. Vagy két ciklus végig ment, de a lámpa folyamatosan pirosat világított. Mögöttem már hosszú volt a sor, dudáltak is. Meguntam. Fokozott körültekintéssel, óvatosan átmentem. Mások is így tettek. Csak később gondolkoztam, hogy van fent kamera. Ilyen esetben is megbüntethetnek?

Mit mond ilyenkor a jogszabály?


2022. febr. 9. 17:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%
Piroson mentél át, mi a kérdés?
2022. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

1. Az a kérdése, hogy hibásan működő lámpa tilos jelzésén áthajtás miatt kaphat-e büntetést.

Emlékszem régen is volt téma, és vita, hogy honnan lehet tudni, hogy hibás stb.

Előbb le lettem dorgálva, mert helyszínt firtattam. Álltám én már négy ciklus hosszan is tilos lámpánál, de teljesen normális üzem volt, okkal nem váltott zöldre.

Honnan lehet azt tudni, hogy rossz a lámpa. Sashalmon volt régebben olyan, hogy akár egy órára is tiloson ragadt a lámpa. Nem volt ritka. Meddig kell ott állnom? És mit tegyek, ha nincs kerülőút sem a közelben. Több kilométert kellene autóznom, hogy máshol menjek át.


Nos, kérdező, ha ott helyben nem bírságoltak, legfeljebb akkor kapnál csekket, ha olyan kamera működik ott, amely erre van rendszeresítve.

2022. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
30%
Talán rá kellett volna állni az érzékelőre balf.kodás helyett és akkor váltott volna. Üzemhiba esetén automatikusan sárgavillogóra váltanak a lámpák, tehát kizárt a hibás működés.
2022. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%

Ha tudod bizonyítani, hogy hibás volt a lámpa, és hogy folyamatosan pirosat mutatott (azaz meghibásodott), akkor LEHET, hogy megúszhatod a büntetést. Nyilván a forgalomnak van egy ritmusa, amit tartósan fennakasztani nem lehet. Mindenképp tanukat keresnék, akik igazolják a verziódat. Ha ilyet nem találsz, ÉS nincs esetleg autóskamerás felvételed (van ennek egy neve, mostanság nagy elektronikai áruházakban pár tízezertől néhányszázezres nagyságrendig bárki vásárolhat ilyesmit, ami rögzíti az autóban zajló eseményeket és a külvilágot - lámpákat, környező autókat, a közlekedési helyzeteket is ), akkor bukta van, és MUSZÁJ,KÖTELEZŐ fizetned.

Ha van kamerás felvételed, akkor esetleg lehet esélyed. (Vagy, ha találsz mást, akinek szintén van az ominózus helyzetről kamerás felvétele, amin jól láthatóan a te autód - rendszámmal együtt - szintén látszik. Utóbbi nyilván egyértelműen azonosítja az autódat... )

2022. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%

#2 Értem mi a kérdés, de a piros lámpa az piros lámpa.


A sofőrnek nincs joga felülbírálni a lámpát semmilyen formában. Nyilván azért nem, mert balesetveszélyes piroson átrongyolni. Ha hibás lett volna, akkor hibás jelzést ad.


Az érzékelős lámpáknál szoktak balfarkak lenni az emberek azért nem vált át.

2022. febr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező:

Ebben az esetben a kamera felvétel miatt nem büntetnek, tudják hogy a lámpa hibás és slussz, de ha púposkodnak ki kell kérni a felvételt.


#3 Ezen felnevettem, honnan veszed hogy nincs olyan hogy úgy döglik meg a lámpa hogy beragad pirosba? :D 20-éve autózom eddig 3 esetben találkoztam olyan esettel mikor fixen piros volt a lámpa, később mikor arra mentem már a szerelők is ott álltak mind 3 esetben. Egyik sem váltott sárga villogásra, sem pedig az érzékelő érzékelő nem kapcsolta át.

2022. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%
Onnan tudom, hogy programoztam fel közlekedési lámpákat és a firmware úgy van megtervezve, hogy bármilyen hiba esetén sárgavillogóra kapcsolja a kereszteződést. Azt is érzékeli, ha elmarad a váltás. Gondolj bele mi történne, ha nem így lenne: Az egyik lámpa folyamatos zöldben ragadna például, akkor milyen káosz alakulna ki.
2022. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Ui.: Annyival kiegészíteném még, hogy nyilván nem minden vezérlés egyforma, például van, hogy csak simán lekapcsol az összes lámpa a kereszteződésben, csak ugye akkor néz mindenki hülyén, hogy miért sötét a lámpa, ezért nem ideális abba váltani. Pontosan nem derül ki a kérdésből, hogy milyen kereszteződésről van szó.
2022. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%

Ahha, én meg onnan tudom hogy van hogy beragad pirosba a lámpa hogy láttam saját két szép szememmel, ennyi be tud így is dögleni.Egyébként sejtettem hogy valami ilyesmivel jössz hogy szerelő/tervező/vagy esetleg programozó vagy aki programozta, az egészség kategória is ilyen, mikor valaki tudja hogy amúgy hülye hirtelen orvos lesz, autós kategória: hirtelen autószerelő lesz... :D


Egyébként ez egy olyan dolog mint a szervertermek szét vannak biztosítva ilyen szünetmentes rendszer, olyan ipari aggregátor, stb stb stb.

Mindenki mondja hogy sosem lesz elérési gond pl leállás miatt, aztán uuupsz befosott a cucc és leállt minden :D

2022. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
Akkor nálad gondolom úgy állították be, hogy pirosat adjon. De akkor a többi lámpa is a kereszteződésben. Ha nem így volt, akkor te bénáztál valamit vagy nem szokványos kereszteződés volt, ahol értelme volt ennek a beállításnak. Például főútra rávezető mellékút, ahol van értelme pirosat adni hiba esetén..
2022. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!