Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én vagyok a hibás vagy a...

Csak én vagyok a hibás vagy a balesetben résztvevő másik sofőr is?

Figyelt kérdés

Pár nappal korábban egy közlekedési balesetben vettem részt.Személyi sérülés nem történt.Sajnos nagyon nehezen tudjuk megítélni a valós hibást az ügyben így kérném a segítséget.


A baleset egy egyenrangú kereszteződésben történt.Közel 40 km/h sebességgel közlekedtem az adott szakaszon.Egy nehezen belátható útrol, jobb irányból jött a másik sofőr,egyenesen akart volna tovább hajtani, amikor észrevettem az autót balra rántottam a kormányt és próbáltam fékezni de sajnos a baleset megtörtént.

Ezután értesítettem a hatóságokat.Emlékezetem alapján a másik sofőr sebessége nagyobb volt mint az enyém.Nem szeretnék kibújni a felelősség alól de nem is szeretném az egész balesetet elvinni mint 100%-os okozó.Az útszakasz ahol jöttem nehezen volt belátható (nekem jobb neki bal) így nem értem a másik sofőr által megválasztott sebességet amikor behajtott az útkereszteződésbe.Amin én hajtottam az egy kétsávos út volt az övé csak egy.Tudom hogy minden amit a sofőr vétett azt én nekem is sikerült.(Nem körültekintően behajtani a kereszteződésbe,nem megfelelő sebességet megválasztva).Ilyenkor lehet valmit nézni hogy tényleg nem csak én vagyok a hibás vagy csak rosszul itélem meg a dolgokat és csak az én hibám a baleset?

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. febr. 28. 15:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#10

"Ha történt helyszínelés, és a rendőrség megállapította a másik fél olyan mértékű gyorshajtását, ami miatt te nem vehetted észre időben, akkor próbálkozhatsz a biztosítónál."

Hát a biztosítónál tényleg próbálkozhat. Bármikor bármivel. El fogják hajtani, mint szódás a lovát. Ha a rendőrség a kérdezőt hozza ki hibásnak, akkor a biztosító a legutolsó, ahova fordulnia kell vagy érdemes...

2022. márc. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11

Értelmezd, mit írtam.

Ha a rendőr jegyzőkönyvben írja le, hogy nem csak a kérdező volt vétkes, hanem a másik fél gyorshajtást követett el, az egy hivatalos vélemény. Amire alapozva a két biztosító egymás közt dönt, hogy melyikük ügyfele milyen mértékben volt vétkes, és ez alapján fognak dönteni a kártérítések mértékéről.

A rendőr nem fog erről dönteni, ő csak a történésekről vesz fel jegyzőkönyvet, és aki megsértette a KRESZ-t, azt megbünteti, szükség esetén a baleset elkövetésében vétlen felet is.

2022. márc. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez sajnos a te hibád. Őt csak akkor lehetne felelősségre vonni, ha jóval gyorsabban menne a megengedettnél vagy ha megállnál a kereszteződés közepén és fékezés nélkül rohanna beléd.
2022. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jól ertem, hogy az az ut amin te mentél az párhuzamos közlekedésű volt? Nem balra lekanyarodó sáv v ilyesmi?

Tehát 2 sáv azonos irányban?

Ha ez valóban így van akkor az nagyon komoly ám! Ilyet még nem láttam! Hol van mindez?

Ha tenyleg jobbkéz, akkor sajnos kiszúrtál magaddal, lesz bünti is, pont is..

2022. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Dzsoki ***** válasza:
A valós hibás,te vagy. Jobbkezes kereszteződésnél,nem adtál elsőbbséget a jobbról érkezőnek. Valóban lehet próbálkozni a rendőrségnél. Sőt,ha nem fogadod el a rendőrségi megállapítást,bírósághoz is fordulhatsz. A leírtak alapján,várd meg a rendőrségi határozatot! Amennyiben,nem történt rendőrségi intézkedés,akkor,lehet,hogy a másik autós gyorsabban jött,de ez szubjektív. Továbbá,akkor is,mindent meg kellett volna tenned a baleset elkerülése érdekében.A kérdésedet a zárójelben írt mondataiddal,meg is válaszoltad.
2022. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
44%

"jobb irányból jött a másik sofőr,egyenesen akart volna tovább hajtani"

Mikor még oda sem értél az egyenrangú útkereszteződéshez, már elvileg elvéreztél, mert az egyenrangú útkereszteződési táblát nem tudtad értelmezni hogy mit jelent és nem ugrott be ilyenkor egy egyszerü alapszabály "jobbkéz szabály".

2022. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tábláról ugyan nem írt, de lényegtelen: ha nincs tábla, akkor egyenrangú, és kész.

Nem kötelező kitenni. Főleg olyan nem főútvonalon fordul elő, ahol a kereszteződésekben változó az alá/fölé rendeltség.

2022. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!