Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mennék át a zebrán, és...

Ha mennék át a zebrán, és látom, hogy már közel vannak viszonylag az autók,de mégis elindulok akkor nekik meg kellene állni a KRESZ szerintem,nem?

Figyelt kérdés
Sokszor hiába állok ott sosem állnak meg,ma meg olyan volt hogy ugyanígy elindultam átkelni ,az idota meg még ledudált és úgy hajtott el előttem miközben már majdnem a zebra felénél jártam.
2022. máj. 25. 20:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Meg kellene, de ha féktávon belül lépsz le, akkor már nem tud megállni. Ilyen a fizika. A féktáv pedig sok mindentől függ. Mivel az ilyen balesetekből mindig a gyalogos jön ki rosszul, érdemes megfontoltan cselekedni. Végül ne felejtsd el, elsőbbsége annak van, akinek megadják. Illetve sokra mész az elsőbbségeddel, ha rád húzzák a fekete zsákot.
2022. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy írja az első. Hiába van az, hogy zebráknál olyan sebességgel kell haladni, hogy a gyalogosbak megadhassuk az elsőbbséget, azért féktávolságon belül nem biztos, hogy meg tud állni.
2022. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%

Amúgy egy kis off, de a magyar sofőrök azért elég jófejek. Egyszer elmentem nyaralni Barcelonába és ott tapasztaltam, hogy ahogy már vált a lámpa nekik, mindegy, hogy még van-e valaki az úttesten, ők elindulnak.


Idehaza simán átrohan az ember villogó zöldnél, max a sofőrök dudálnak egyet, ott inkább megáll az ember a lámpánál és türelmesen vár.

2022. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
0%

Hát inkább ne lépj le.

A fékek állapota is lényeges.

Vannak olyan autók,amikben túlzottan jó...

2022. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
24%
Alapból meg kell állniuk ahol zebra van, nem kell, hogy elindulj. Ha rendőr látja hogy nem enged el meg is büntetheti. Nyilván ez nem jelenti azt, hogy be kell ugrani az autó elé.
2022. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
19%
Az egyes írja jól, én is mindig ezt mondom az ismerősöknek akik ezen hőbörögnek hogy meg kell állni az autósnak mert ezt mondja a KRESZ - mondom ja, de te sokra mész vele ha kivasalnak, hogy a KRESZ szerint neked volt elsőbbséged.
2022. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
19%

Fékek állapota meg féktáv.

Illetve én azért észbe tartom ki a nagyobb állat és hogy esetleges ütközésnél ki veszíthet többet🤣

2022. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért ennyire hülye ne legyél már. Képes vagy el ütetni magad már szivatni akarod őket? Irigy vagy tán rájuk??
2022. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként neked is kötelességed meggyőződni hogy biztonságos e az át kelés. Nem csak úgy menni. KRESZ vonatkozik mindenkire. Gyalogosra kerékpárosra is. Csak szeretik elfelejteni vagy van aki még azt se tudja.
2022. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Alex Fly ***** válasza:
54%

@5: alapból nem kell megállniuk, de úgy kell megközelíteniük, hogy adott esetben képesek legyenek erre.


Ha a gyalogos féktávolságon belül lép a zebrára, akkor a jármű vezetője szabálytalan.

2022. máj. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!