Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mire kell figyelni forgalom...

Mire kell figyelni forgalom elterelésekor?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. a rendőr mely karjelzéséből tudhatod, hogy visszatérhetsz a sajátodba? Volt egyszer egy ilyen eset, nem én vezettem, akkor még nem is volt jogsim, most még friss, ezért gyűjtöm az infokat. Az egyértelmű volt, hogy a lezárt sávnál jelzett a karjával, hogy menjünk át a másik sávba, de amikor visszatértünk a sajátunkba, nem csinált semmit csak állt, a válla velünk párhuzamos volt (fél oldalt állt, értitek). Könyvben nincs ilyen leírva, nem tanultunk sosem a forgalom eltereléséről, itt meg tök jókat szoktatok mondani. Remélem érthető a problémám, köszönöm szépen a válaszokat.
2022. jún. 24. 10:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Az egyes számú terel a kezével, a kettes számú a piros kocka irányába nézve áll, és nem mozdul. [link]
2022. jún. 24. 10:33
 2/4 MGéza ***** válasza:
Amikor a lezárást elhagytátok. De ezt jelölni is szokták, nyilván nem a rendőrt elhagyva rögtön térhetsz vissza. Csak az egyes felé terelhet, illetve szembe sávba csak akkor, ha a forgalom szerint jobbra eső mindkét sáv használhatatlan.
2022. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, mindkét sáv lezárták, tehát mindenképp a 'szembe sávba kellett átmenni. Azt tisztán értettemahogy az 1.számú rendőr oda át terelt, de az nem volt logikus, hogy csak állt ott a rendőr, és ez azt jelezte, hogy akkor most vissza térhetek a saját sávomban. Biztos van benne logika,csak én nem találkoztam még ilyennel.
2022. jún. 24. 11:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Mármint a kettes számú jelzése nem volt nekem egyértelmű, hogy gyakorlatilag semmit nem is csinált.
2022. jún. 24. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!