Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autóval, az országúton...

Ha autóval, az országúton este szabályosan haladsz, és elütsz egy lámpa, macskaszem, valamint láthatósági mellény nélküli bicajost, akkor ki a hibás? Mivel bűntetik az autóst?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 08:43
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
Amúgy ma is 5 biciklis szabálytalankodót számoltam össze 1 óra leforgása alatt míg a városba felmentem. A biciklisek tudják egyáltalán a kreszt ?? Amúgy én is biciklizek tehát nem szidom a bicikliseket csak utálom ha nem teszik ki a kezüket amikor fordulnak jobbra vagy balra, vagy pl. a zebrán zöldet kapnak és a leforduló autósok is és miután elmotoszkálnak előttünk a gyalogosok akkor na végre mehetünk és a biciklis őrülten méh átteker a zebrán előttem amikor egy pillanattal azelőtt még ott sem volt... mert ugye zebrán le kéne szállni a bicikliről. Nem beszélve arról, hogy a főúton is biciklizik amikor nem is lehetne csak a kijelölt biciklis úton... Lámpa sem elől sem hátul mert nincs pénz rá.. A gyors bicikliről nem is szólva mert azok meg aztán...
2010. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:50


és ha véletlenül később valami miatt elkapnak, a nyomok annyira árulkodóak lesznek, hogy nem fogod tudni letagadni... (ütés nyom a kocsin, a bringáén levővel egyezik, esetleg az elütött DNS-e a kocsin, stb....). Ja és az is csak vicc, hogy ez ilyenkor már cserbenhagyásos gázolás, ami sokkal súlyosabb...


Az etikáról meg már ne is beszéljünk...

2010. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

macika, te ostoba kutya. minek irogatsz ide baromságot? ez a meg tudj minden körülmény ellenére állni duma annyira, de annyira gyenge. ezzel az erővel menjünk mindenhol 15km/h-val, mert akkor megtudunk állni az átcsörtető gazellák előtt is, az autópályán. MEGALOL!


ha a bringás kivilágítatlanul elütteti magát, úgy, hogy nem gyorshajtottál, akkor rohadtul de nem leszel érte hibás. viszont, ha nem a megengedett sebességgel haladtál, akkor téged is csúnyán elővesznek, függetlenül attól, hogy a bringás seggrészegen kacsázott az ötösön hajnal 4kor.

2010. szept. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Milyen gyenged duma??? Olvastad már a KRESZt te szerencsétlen szar??? Kifejezetten ajánlom!!!
2010. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

ismerem a kreszt, veled ellentétben. ahol NEM KELL számítanod akadályra, és szabályokat betartva közlekedtél, akkor nem leszel te a hibás. ennyire nehéz felfogni? ha mindenhol kivilágítatlan bicajosra, meg kiugró őzekre, kisgyerekre kéne számítanod, akkor mehetnél mindenhol 10km/h-val. kapisgálod már?

ne keverd össze a követési távolsággal.

2010. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
De biciklisre szinte mindig számítani kell...
2010. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

" ...macika, te ostoba kutya...."


Maci, nem tegnapci nem holnapci maci. Nem kutya, maci! 'ted?


"minek irogatsz ide baromságot? ez a meg tudj minden körülmény ellenére állni duma annyira, de annyira gyenge."


Gyenge vagy sem, a KRESZ ezt írja le. Nálad nyilván (picit) okosabbak alkották...


" ...ezzel az erővel menjünk mindenhol 15km/h-val, mert akkor megtudunk állni az átcsörtető gazellák előtt is, az autópályán. MEGALOL!..."


Tudod drága, primitív barátom, ha az autóúton kint van a "kísérő nélküli állatok" tábla, bizony neked számítani kell gazellákra is, ahogy írtad, bár felhívom becses figyelmedet, nálunk nem nagyon őshonos az általad említett faj. De azért vigyázz, ha ilyen helyen elütsz pl. egy őzet, nos barátom még fel is jelenthetnek, ugyanis TE VAGY A HIBÁS a bekövetkezett balesetért ... Ha van vadász ismerősöd, meg is kérdezheted.


Ha egy útszakaszon nincsen tiltva a kerékpáros közlekedés, akkor neked biza számítanod kell rá, és meg is kell tudnod állni előttük. És ez igaz a gyalogosokra is. Nincs mese számítanod kell rá. Ez van, és nem én találtam ki.


Úgyhogy "ostobázd" le inkább azt, aki ezeket kitalálta, avagy sokkal inkább saját magad :P

2010. szept. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 doboszoli válasza:

Azonos haladási irány esetén mindenképpen elmeszelnek, a maci által említett "gumiszabály" szerint. Autópálya kivételével, mindenhol számítani kell váratlanul felbukkanó akadályra. Sajnos, az ún. "relatív gyorshajtás" 20km/óránál is megállhat.

Más kérdés, hogy nem igazságos, mert esőben a fekete kabátos, kivilágítatlanul kacsázó biciklist észrevenni

nem könnyű.

Vaddal való ütközésnél, ha nincs személyi sérülés, ne hívj senkit, mert valóban könnyen behajtják rajtad a trófeás vad árát, akár több százezer forintot. Itt csak a Casco segíthet.

Baleseti helyszínelő-vizsgáló ismerősöm épp a minap mesélte, hogy 3 gyalogos-gázolásos ügye van, a gk-vezetőknél, még a szabálysértés sem áll meg, védhetetlen volt.Ilyen is van.

2010. szept. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.


szerinted ha valakit elüt akkor nem tünteti el a nyomokat?

ez olyan mintha lelőssz valakit és melléülsz és a nyakadba akasztasz egy táblát: én voltam


ha vérnyom van a kocsin azt is el lehet tüntetni de ha csak simán lemosod vizzel akkor a luminor még kimutatja ha jól tudom.

2010. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
egyébként józan paraszti ésszel gondolkodva a KRESZ szabályai alapján a biciklis szabálytalankodott és ezért történt a baleset. szerintem egyértelmű kit bűntetnek meg ha túléli a balesetet.
2010. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!