Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autóval, az országúton...

Ha autóval, az országúton este szabályosan haladsz, és elütsz egy lámpa, macskaszem, valamint láthatósági mellény nélküli bicajost, akkor ki a hibás? Mivel bűntetik az autóst?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 08:43
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Macika, te csőlátású kis butus!


A bicajos SZABÁLYTALAN, ha nincs kivilágítva, és nincs rajta láthatósági mellény. Érted? Ha te 90-es táblánál nem 150-nel csinálsz pépet a szerencsétlen bicajosból, akkor neked maximum a lelkiismereteddel kell megbírkóznod. Az autódban keletkezett kárt még le is perelheted a bringásról (márha túlélte - különben meg a hozzátartozóitól).

Sajna a KRESZ-ben olyan tábla nincs, ami kivilágítatlan bicajosokra hívná fel a figyelmet.

Puszillak.

2010. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Gábormaci!

a biciklis szabálytalan volt mint az előttem szóló is irja. kár védeni.

ez olyan mintha te 100al mész a városba és csodálkozol ha ki mernek menni eléd te meg telibenyomod hátulról.


itt a biciklis volt a hibás mert szinte lehetetlenség volt meglátni ezért elütötték, ott meg te lettél volna a hibás mert gyorsan mentél és nem kaptad meg az elsőbbségedet mert arra számitottak hogy 50el mész maximum.

itt a biciklist kell megbűntetni mert ő okozott balesetet, ott meg téged kéne ha igaz lenne ez a történet mert gyorshajtással te okoztad a balesetet.

ez ennyire egyszerű. nem több


félreértés ne essék nem én irtam zsinorba 4 hsz-t vagy nemtudom mennyit csak egyforma százalékom van egy másik felhasználóval.

2010. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 doboszoli válasza:

Nrm tisztem a Macit védeni, de:

"A jármű sebességét úgy kell megválasztani, hogy váralanul felbukkanó akadály esetén is meg tudjon állni."

Nem igazságos, én is vezetek, de ez van.

Hangsúlyozom, azonos irány esetén.

2010. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
lehet hogy a szabály ez. de ezt a valóságban teljes mértékben lehetetlen még csak körülbelülre is meghatározni mert attól függ mi miatt kell megállni. van olyan helyzet amikor 100as tempóról is meg tudsz állni de van amikor 40 ről se...ez olyan mintha a kör kerületét pi nélkül akarnád meghatározni
2010. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
hiába mondjátok, hogy a biciklis a hibás, akkor is titeket büntetnek meg, mert biciklisre számítani kell és kész
2010. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

"

mert biciklisre számítani kell és kész"


KRESZ alaptétel: "MINDIG AZ ÚT ÉS A LÁTÁSI VISZONYOKNAK MEGFELELŐEN...."

Bizony.

2010. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"Vaddal való ütközésnél, ha nincs személyi sérülés, ne hívj senkit, mert valóban könnyen behajtják rajtad a trófeás vad árát"


CSAK ha kint volt a vadveszélyre figyelmeztető tábla,ellenben

megfordul a dolog.. :-)

2010. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

a biciklisre számitani kell.. hát persze éjszaka az országuton csakis lámpa mellény macskaszem nélküli biciklisre számitasz...ennyire ne legyél már csőlátású. éjszaka biciklivel két lámpával mellénybe nem mernék kimenni az országutra basszus...az a biciklis hülye és felelőtlen volt és megfizetett érte.

nem értem miért kell tultárgyalni ezt az egészet.

ha 120al elkapok valaki a városba akkor szerinted hivatkozhatok arra hogy elsőbbségem volt? ne röhögtessétek már ki magatokat a hülyeséggel

2010. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

Leírom mégegyszer utoljára:

HA TE SZABÁLYOSAN, A SEBESSÉGKORLÁTOZÁST BETARTVA haladtál, és elütöttél EGY KIVILÁGITATLAN, LÁTHATÓSÁGI MELLÉNYT NEM VISELŐ bicajost, akkor NEM TE LESZEL A HIBÁS!


Ottvolt az a magyar focista, aki elcsapott valami bringást, aki szintén szabálytalan volt. Ott a focistát azért büntették meg, mert bebizonyosodott, hogy GYORSHAJTOTT! Különben nem vonták volna felelősségre.

VILÁGOS?


A bármi előtt megtudj állni mondatot a kreszben csak 80-as IQ felett tudjátok értelmezni, úgylátom. Ha MINDIG BÁRMIRE kéne számítanod, mert te leszel a hibás, akkor mehetnél mindenhol 1-esben alapjáraton, hogy megtudj állni az égből hulló csecsemők előtt.

A vadállatos példa se jó, mivel arra figyelmezetet tábla, és bizony, akkor ha volt kint tábla te leszel a hibás.

Ha lenne részeg kivilágítatlan bicajosra figyelmeztető tábla, akkor... de NINCS.

ÉRTEM?

2010. szept. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
De te leszel a hibás, tökmindegy hányszor írod le, hogy nem. És tudod miért? A vakvezetés tilalma miatt. Mindig olyan sebességgel kell haladnod, hogy belásd a féktávolságot.
2010. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!