Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok, az autópályamat...

Mit gondoltok, az autópályamatricák jelentős drágulásának lesz valamilyen hatása a kerékpárosok biztonságára?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan mértékű az emelés, ami - figyelembe véve azt is, hogy más termékekért is egyre többet fizetünk - számos autóst az autópályával párhuzamosan futó főútvonalra terelhet, ahol kerékpárosok haladnak.


Ez jelentősen megnövekedett forgalmat jelenthet. Vagy tévedek? Mit gondoltok?


Az remélem 2022-ben még gondolati szinten sem merül fel döntéshozói szinten, hogy új vonalakra kerül ki a Merci-jel, megfelelő alternatíva hiányában...


2022. szept. 20. 09:50
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

#11 Amennyiben így van, azt lehet közölni intelligens stílusban is - néhányaknak sikerült is ez, nem is "hibáztattam" őket.


Mások etikai oktatását azonban elhanyagolták anno a szülők - van ez így.

2022. szept. 20. 13:49
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

1680 Ft különbözettel mit akarsz kezdeni??

Én Szlovákiában lakom és mindig használom a magyar pályát Pozsonyig, de továbbra is megfogom venni a 10 naposat.

2022. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
40%
#11 Akkor értelmes stílusban: nem fog jelentősen megnövekedett forgalmat jelenteni, hiába írtál "kérdést" kijelentés formájában, nem vagy birtokában sem konkrét adatoknak, sem rendszerszintű gondolkodási képességnek, csak spekulálsz és túlzol. Ne tegyél ilyet, mert semmi értelme. Tehát a "vagy tévedek" kérdésedre a válasz egy egyértelmű "igen".
2022. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
38%
Ez hol jelentős drágulás? Értelmetlen hangulatkeltés az egész kérdés.
2022. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy az évi 50 ezer a folyamatos pályahasználatért igazából nem sok pénz, ha azt nézzük, hogy mellette mennyi időt, üzemanyagot spórol meg az ember az optimális utazósebességgel. Egy autó fenntartási költségei mellett már aprópénz.
2022. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
93%

#15 Pontosan. Én motoros vagyok, éves megyei matrica alig drágább, mint egy tankolás hatósági áron tartózkodási helyemtől a családomig, pedig ugye oda-vissza megyek, tehát egy útnál a költség harmada. Tegyük fel, szezonban hat hónap alatt havonta megyek, a matrica ára egyből 1/13-a az útiköltségemnek, feltéve, hogy CSAK ott használom.

10 napos matrica 1600 forint jelenleg, háromnegyede egy doboz ciginek, még egy sima útra is megveszem, miért ezen spórolnék? Senki nem ezen fog spórolni, ez egy olyan költség, bármennyire is emelik, hogy lenyeljük a békát. Családtagom két autóra megveszi két megyére, amerre sokat jár, na meg ha külföldre/Balatonra megy nyaralni, egyből a 10 napos, hogy átjusson az országon. Ez van, ezzel jár az autóhasználat, olyan, mint az olajcsere.

2022. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
38%

"Mások etikai oktatását azonban elhanyagolták anno a szülők - van ez így."

Kérdező, tudod az a baj - jaj, dehogy tudod - , hogy te már a kérdés kiírásakor eldöntötted, hogy demagóg, megtévesztő, bulvár stílusban teszel fel egy úgynevezett kérdést, ami valójában egy félrevezető kijelentés.

Ezzel gyakorlatilag - ha csak közvetve is, de - lehülyézted az oldal közönségét.

Ezután még neked áll feljebb, ha az általad hülyének nézett közösség nem ujjongva tapsikol?

Hát, barátom (nyugi, ez sem őszinte ám, mint az ember!), tartom magam az eredeti véleményemhez: demagóg vagy és populista, mint a kormánysajtó. És a gond nem az én etikai oktatásommal van. Nagyon nem.

A tieddel.

Majd ha te méltóztatsz minket nem hülyének nézni, akkor én is méltóztatlak téged emberszámba venni.

Amíg azonban csak ilyen bulvárhazug stílusban mozogsz, ne lepődj meg, ha senki nem tekint rád tisztelettel.

2022. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

#17 Úgy tűnik, mentálisan is súlyos problémáid vannak, ami arra utal, hogy gyermekkorodban nem csupán az illem és a jómodor oktatásodon ment félre. Kisebbségi komplexusod mondatja csupán, hogy hülyének nézlek, mások érdekes módon nem ültek fel erre a vonatra, még ha ellentétesen is látják a témát.


Miutan elolvastam az új árakat, arra a következtetésre jutottam, lesznek olyanok, akik ezt nem tudják/akarják majd megengedni maguknak, és ezzel veszélyeztethetik a kerékpáros forgalmot. Én ezt jelentős mértékű áremelésnek gondolom.


Amennyiben tévedek, és a nagy többség ezt röhögve kifizeti, sőt, még borravalóként a közútkezelő munkatársainak is odalök bár Bethlent (de mit kicsinyeskedünk, legyen minimum I. István), ám elnézést kérek, nem vettem észre a környezetemben, hogy ilyen jól megy a szekér.


Az, hogy a politikát mindenáron ide akarod keverni, és a veled ellentétes oldalon állókba is rúgsz egyet, szintén téged minősít, és nem jó értelemben.

A kormánysajtónak tudtommal semmi köze a dologhoz - sőt, éppen tőlük várható az általad hangoztatott narratíva, miszerint ez az extra költség lófing.

2022. szept. 20. 16:41
 19/37 anonim ***** válasza:
28%

A magyarázkodásod nem változtat azon a tényen, hogy a kiírt kérdés provokatív, demagóg és valótlan állításokat tartalmaz.

Személyeskedhetsz, nevezhetsz engem akárminek, ez csupán téged minősít.

Egyébként semmi kedvem idekeverni a politikát, csupán párhuzamot vontam a kérdésed stílusa (demagóg, hazug) és egy sokak által ismert jelenség (kormánysajtó - demagóg, hazug) között.

Vonhattam volna párhuzamot egy puputevével vagy egy fél lábosnyi paprikáskrumplival is, csak ott kevesebb párhuzam lett volna.

Gondolom, nem érted.

Szóval ha gondolod, nyugodtan írd meg, szerinted mivel foglalkozott édesanyám (ha nem a nevelésemmel), de ez továbbra sem fog azon változtatni, hogy valótlanságot állítasz a kérdésedben, amit próbálsz igaznak és ténynek feltüntetni.

Demagóg vagy és hazug - ráadásul érvek helyett csak sértegetni próbálsz, ami egyenesen szánalmas.

2022. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
91%

18: a logikád mentén a szegény emberek jobban veszélyeztetik a kerékpárosokat, mint a gazdagok...??


És továbbra sem gondolom, hogy 5% áremelés jelentős tétel lenne...

A legtöbb ember megyei matricát vesz, ne mondd nekem, hogy éves szinten 5e párszáz forint jelentős tétel.... Ill. a kb. 3-400 ft, amennyivel drágul...

2022. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!