Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is be kellene...

Szerintetek is be kellene tiltani az elektromos rollert?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, roppant veszélyes egy járműről van szó. Ész nélkül használják a fiatalok járdán és úttesten egyaránt. Megy mint a golyó és semmi hangja nincs. Ha elütök egyet véletlenül, akkor az az én felelősségem, észre se lehet kb. venni néha. Nem értem miért nem lehet meglenni nélküle. Amikor nem voltak ezek a kütyük, megvoltunk mi is nélküle, nem hiányzott, mivel nem tudtunk róla, hogy van ilyen. Be kellene tiltani, mindenkinek jobb lenne. Egészségesebb a kerékpár, vagy akár a sima roller. Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Mit gondoltok?

2022. nov. 3. 18:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
75%

#8 Nem.


Az én logikámmal semmit nem kellene betiltani, szimplán csak minden közlekedési eszközt a helyén kell kezelni és ennek megfelelően a rollerek sebességét korlátozni.


Ez nem értelmetlen tiltás, mi lenne benne értelmetlen?


Értelmes ember alapból nem rollerrel rongyol 30-50-el az autósok között, hanem megmarad a kulturált 5-8 km sebességnél, ami kellően gyors ahhoz, hogy haladjon, de nem is veszélyes.


Nem mellesleg a kerékpárosokra, motorosokra, autósokra is vonatkoznak sebességkorlátozások. Ugyanígy ennyivel meg lehetne oldani roller gondot is.

2022. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván amíg az agyhalott azzal fog érvelni hogy "hádehádenemááá én szeretek gyorsan menni" addig nem is lesz bármiféle kultúra és muszáj korlátozásokat bevezetni.
2022. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
11%
mindent be kellene tiltani
2022. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell betiltani. Jól, hatékonyan kell szabályozni a használatukat, kereskedelmüket. Mert egyébként remek last mile közlekedési eszközök és sokat lendíthetnek az autózás visszaszorításán azáltal , hogy az amúgy hosszabb gyaloglásra lévő kötött pályás eszközök elérését könnyebbé teszik.
2022. nov. 4. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
26%
Be keee títtanni.Bezzeg rígen csak szárazkenyér volt,munka és a kocsma és akkor is megvótunk,nem volt elekktromos roller
2022. nov. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kellene, szimplán szabályozni kellene és büntetni a szabálytalanságokat. Ugyanúgy ahogy a bringásokkal, rolleresekkel, és mindenféle egyéb új eszközzel, amiket még mindig nem sikerült elhelyezni a magyar jogrendben
2022. nov. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
52%

"Nem mellesleg a kerékpárosokra, motorosokra, autósokra is vonatkoznak sebességkorlátozások. Ugyanígy ennyivel meg lehetne oldani roller gondot is."


Ez igaz, csak egyikre sem 5-8 km-es a korlátozás határa!

2022. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
65%
Nyugaton élek, itt több éve megszokott az elektromos roller használata, senkinek semmi gondja vele, mert itt az emberek egyszerüen tudnak normálisan közlekedni, tudják, hol és hogyan lehet használni - a gond MO_on nem az elektromos roller, hanem a /nem létezö) közlekedési kultura.
2022. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ketté kéne osztani a problémát:

A "gyalogos" roller, ami a járdán mehet, a gyalogosnál csak kicsit gyorsabban.

A "jármű" roller, ami jelentősen gyorsabb, komolyabb védőruha előírással és az úttesten közlekedik.

(csak rögtönöztem)

2022. nov. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell betiltani és nem is nagyon lehetne. A jogalkotóknak kéne (kellett volna mostanra, mert látható volt, hogyan terjed el a használata) foglalkozni velük. Eltüntetni már nem lehet.
2022. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!