Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is be kellene...

Szerintetek is be kellene tiltani az elektromos rollert?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, roppant veszélyes egy járműről van szó. Ész nélkül használják a fiatalok járdán és úttesten egyaránt. Megy mint a golyó és semmi hangja nincs. Ha elütök egyet véletlenül, akkor az az én felelősségem, észre se lehet kb. venni néha. Nem értem miért nem lehet meglenni nélküle. Amikor nem voltak ezek a kütyük, megvoltunk mi is nélküle, nem hiányzott, mivel nem tudtunk róla, hogy van ilyen. Be kellene tiltani, mindenkinek jobb lenne. Egészségesebb a kerékpár, vagy akár a sima roller. Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Mit gondoltok?

2022. nov. 3. 18:12
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
#30 Sok okosat mondasz, de ugye vágod, hogy gyalogosként sem hallgathatsz úgy zenét, hogy motorzajt, szirénát ne hallj meg? Én is támogatom, hogy a járda legyen a gyalogosoké, de azért ne a bedugott fülű csőlátó gyalogosoké. Azok maradjanak otthon.
2022. nov. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
72%
#30 KRESZ vizsgát mégis hogy kötnél hozzá, amikor nemzetközi egyezmény alapján tilos a kerékpározást is bármiféle vizsgához kötni????
2022. nov. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 _Cherrybomb_ válasza:
92%

#31

Igazad van! Hallom azért persze, kicsit túloztam

2022. nov. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 _Cherrybomb_ válasza:
100%

#32

De ez elektromos roller, nem kerékpár! Már majdnem olyan mint egy kis robogó, vagy valami alap oktatást ennek a rollernek a használatára bevezetni, hogy amikor bejelentkezel az applikációba, ahol rollert tudsz foglalni, elmagyaráznának pár közlekedési szabályt és abból egy kis vizsgát tenni. Ha tökéletes a ,,vizsga” onnantól kezdve lehetne csak rollert foglalni.

2022. nov. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
83%

#32: És ami egyszer le volt írva, az onnantól a világ végéig érvényes kell maradjon? Fizeted még a tizedet?

Eljár felette az idő, a megváltozott körülmények között nem alkalmas arra már, amire létrehozták. El lehet törölni, módosítani kell stb.

2022. nov. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
79%
#35 Ha népfelkelést akarsz, persze, tiltsd meg Mari néninek a faluban a kerékpározást. :) Örülök, hogy te szembemennél egymagad az ENSZ-szel, de ez nem így megy.
2022. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
#36: Milyen népfelkelés? Miért egymagam mennék szembe az ENSZ-szel? Nem én vagyok az első aki felveti az aggályait ezzel kapcsolatban. A belvárosi elektromos rollerrel szlalomozásból hirtelen Marinéni lett... (Csak nem Mr. Fly elrejtett névvel?) A hanyatló nyugaton tud működni, hogy mindenki biciklizik amerre lát. Nálunk, mint látszik nap nap után a közlekedési morál és az emberek általános tudása a közlekedési szabályokról nem elég jó ehhez. Ettől függetlenül egyetértek a törekvéssel, legyen helye a biciklinek, meg minden egyébnek. De nem mindegy, hogyan.
2022. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
84%
#37 Nem Alex Fly vagyok, ne sértegess. És nyugaton sem működik, éltem szűk két évet az egyik benelux államban, több a dedikált kerékpárút, de egymást is veszélyeztetik a biciklisek, legalább olyan hülyék, mint itthon, illetve gyakrabban részegek. Olyat nem csinálhatsz, hogy a kerékpározást bármilyen vizsgához kössék, ahogy a gyaloglást sem, erre van nemzetközi egyezmény.
2022. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
92%
Nem, elég a szabályokat betartatni, és kulturáltan közlekedni. Az autókat sem tiltják be, pedig sokkal nehezebbek, gyorsabbak, és több balesetet okoznak, mint a rollerek.
2022. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
#38: Pedig lassan azon a szinten értetlenkedsz és dobálózol szabályokkal. Békét is kötöttek, mégis háború van... Van rá egy szabály, egyezmény stb. Amit amikor kitaláltak jó volt, látszik, hogy nem működik a gyakorlatban jelenleg. Mi a megoldás? Ülünk és verjük az asztalt, hogy már pedig egyszer ezt így kitalálták, úgyhogy csináljuk így, ha fene-fenét eszik is a világ végéig? Vagy fogjuk magunkat és változtatunk?
2022. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!