Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is be kellene...

Szerintetek is be kellene tiltani az elektromos rollert?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, roppant veszélyes egy járműről van szó. Ész nélkül használják a fiatalok járdán és úttesten egyaránt. Megy mint a golyó és semmi hangja nincs. Ha elütök egyet véletlenül, akkor az az én felelősségem, észre se lehet kb. venni néha. Nem értem miért nem lehet meglenni nélküle. Amikor nem voltak ezek a kütyük, megvoltunk mi is nélküle, nem hiányzott, mivel nem tudtunk róla, hogy van ilyen. Be kellene tiltani, mindenkinek jobb lenne. Egészségesebb a kerékpár, vagy akár a sima roller. Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Mit gondoltok?

2022. nov. 3. 18:12
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
67%
#40 Nem, nem ezt mondtam, azt mondtam, hogy nem kötheted bármilyen vizsgához a kerékpározást, akár tetszik, akár nem. Én speciel nagyon támogatnám, hogy ahogy az autósoknál is razziáznak gyorshajtásért, buszsávhasználatért stb. adott időben-helyeken, néhány rendőrt néhány forgalmasabb sarokra ki lehetne tenni, és szépen sorban lehetne osztani a 30 ezres bírságokat zebrán pedálozásért, járdán menésért stb. Tehát egyetértek azzal, amit mondasz: a szabályokat be kéne tartatni. Statisztikákban is azért az autósok okozzák a szabálysértések hatalmas százalékát, mert a többit nem büntetik meg, nincs benne a statisztikában.
2022. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
81%
Kocsiúton nagymértékben feltartják az autóval közlekedőket, plusz folyamatos életveszélyben vannak, járdán száguldozva veszélyt jelentenek a gyalogosokra, járdán 8-10 km/h sebességgel figyelmesen haladva minden oké. Bicikliúton mehetnének gyorsabban is. Én a kocsiútról tiltanám ki őket.
2022. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
#41: Én meg erre mondtam, hogy ha egy szabály már nem felel meg a megváltozott körülményekhez, akkor lehet rajta módosítani. De oké, mondjuk azt, hogy nem lehet vizsgához kötni, akkor engedjük el az autójogosítványt is. Nyilván nonszensz. De attól még valamit kellene tenni, mert ma gyakorlatilag bárki közlekedhet 20-30-40 km/h-val az autók között úgy, hogy még azt sem kell tudnia, hogy a piros az állj, a zöld a mehetsz.
2022. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nem tudok nem egyetérteni veled, valamit tenni kell.
2022. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy írtam, a roller nem az autók közé való.
2022. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
Ha lenne mindenhol kerékpársáv megszűnne a probléma.
2023. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!