Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire ciki egy 30 év...

Mennyire ciki egy 30 év feletti férfinak, hogy nem tud tolatva parkolni hátra(merőlegesen és párhuzamosam) 2 autó közé?

Figyelt kérdés
Évek óta vezetek, és mindig orral előre szeretek beparkolni és utólag kikorrigálni, mert az nekem egyszerűbb és biztonságosabb.

2022. dec. 31. 11:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért ha már régebben vezetsz, és nem megy a tolatás egyáltalán, az bizony ciki. De ne ezért tanulj meg, hanem mert könnyebbé teszed az életedet vele.

Amúgy, az a helyzet, hogy nem csak beállni könnyebb tolatva a hátul lévő kerék kormányzása miatt, hanem kiállni is.

Ebből adódóan, ha orral be tudok állni, akkor jó eséllyel utána ki is tudok tolatni, még akkor is, ha netán közben túl közel álltak hozzám mindkét oldalon, és/vagy mögöttem a másik sorban. Fordítva már nem biztos. Ezért én mindig orral állok be, kivéve, ha valami konkrét ok miatt mégse.

A kocsi fara távolabb van tőlem, tükörből és kicsinyítve látom, ebből adódóan nagyobb a hibalehetőség, lassabb a manőver, ha biztosra akarok menni. Kifelé bőven van hely általában, nem kell senkit centizni, összességében a be-kiállás így vesz igénybe kevesebb időt.

Tudok amúgy tolatni. Nem nagyon szoktam, mert nem látom okát, de ha szükséges, megcsinálom, és nem is lassabban az átlagnál. (A munkahelyen kistehert vezetek időnként, azzal még nehezebb a nagy fordulókör miatt, személyautó ehhez képest könnyű.)

Ha odaérek egy nem kihalt parkolóba, akkor általában mások is autóznak ott, és nem akarom feltartani őket a betolatással. Orral csak beállok lendületből, és kész. Kifelé már inkább elnézik a feltartást, meg gyakran még örül a másik, hogy csinálok neki egy szabad helyet.

És amit már említettek: ha orral állok be, a csomagtartó így lesz szabad. (Nem farmotoros Skodám van...)

Tavaly a Lidl parkolóban bevásárlókocsival végighúzta a kocsimat valami tolatgatós majom, aki nagyon büszke volt magára, hogy ő így is tud. Utána a vásárlás végén rádöbbent, hogy így nem tud bepakolni. Ezért a két kocsi között izomból végiglökdöste a megpakolt szekeret, ami, ugye, nem az iránytartásáról híres. A hátsó ajtómat meg a mögötte lévő részt is végigkarmolta. (Az volt a még nagyobb probléma, hogy ez szakadó esőben történt, én nem a kocsi oldalát figyelgettem, csak bevágódtam, utána meg vagy két hétig a másik kocsival jártam. Mire észrevettem, akkorra már biztosan letörölték a parkolós felvételeket, nem is mentem utána.)

2023. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Férfiként sem. Miért kellene egy férfinek jobban vezetni? Neked más az erősséged és kész.
2023. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem meg nagyon is gáz, férfiként és nőként is.


Ha egy tanulóvezető nem tudná ezt, akkor megbukik a forgalmi vizsgán és nem kap jogsit.

Te hogy kaptál jogsit?

2023. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Pedig az a legkönnyebb. Jól látszik minden a tükörben. Csak még nem gyakoroltad, azért nem tudod.
2023. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

24

A távolság azért nem látszódik jól. Főleg a személyautók kis tükrében nehéz pontosan meghatározni. És fordulásnál a távolság is nagyon fontos.

2023. jan. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Valóban jól be kell állítani a tükröket. Én szoktam korrigálni, mert ha nem látom a szomszéd autót a tükörben, akkor messze állok. Nagyobb autóval könnyebb, legalábbis nekem, mert annak a tükörben látszik a hátulja. Kombival simán beállok, a kis egérkamionommal meg sosem látom, hol a hátulja, többnyire jó messze. Meg kell szokni az autót. Nékem meg az előre beállással van gondom, azért is állok jó messze mindenkitől, ha így kell beállni.
2023. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
A vicc az, hogy sokkal nehezebb kiállni utána háttal, pláne szűk helyeken. Nagybevásárlásnál szoktam orral beállni, hogy könnyebben betudjak pakolni a szekérből. Hát legutóbb is rendesen leizzadtam mire kiálltam, gyerekek a hátamnál, az autók jöttek is mentek is, semmit se láttam. Orral gyerekjáték, ha tolatva álltam be.
2023. jan. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azóta már gyakoroltam kicsit és megy eddig! :) Köszönöm a válaszaitokat! :)
2023. jan. 3. 19:03
 29/29 anonim válasza:

Aranyos vagy, szerintem nem ciki főleg úgy, hogy gyakorolsz és jobbá akarsz válni benne. :)

Nekem a párhuzamos parkolás megy nehezebben, ha lehet azt álltalaban elszoktam kerülni.

Mostanában én is szoktam üres parkolóban gyakorolni, úgy hogy összegyüjtöm a műanyag üvegeket amiket amúgyis szelektíven gyüjtök 2 zsákba, azt látom az autóból, és azok közé állok be. Nekem is így jobban megy már. Nekem elég régi autóm van, semmilyen parkolás segítő cucc nincs benne.

A hátsó-első parkolással sose volt bajom. De látod, mindenkinek más megy nehezebben.

2023. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!