Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek versenyezni, ha megelőzöm őket?

Figyelt kérdés

Most is, megy a sor elején egy seat ibiza, előzgetem a sort és amikor utolérem, akkor bőszen nézegeti a tükröt és felgyorsít 90-re lakott területen. Az, aki eddig tartotta a sort 45-tel.

Na mondom oké, akkor őt már nem kell megelőznöm, hisz jóval gyorsabban megy mint én.

Aztán egyszer csak utólérem, hisz visszalassított 50-re. Elkezdeném megelőzni, de gyorsít. Megint eltűnik, majd ismét utolérem, egy kereszteződéshez közeledve 20-szal.... rávillogok, oszt megáll és kiszáll...

Kikerültem és mentem tovább, hisz sietek. Erre megint megelőz, lefékez előttem mert majdnem elbaszta a biciklist (szerencsére nem). Ezután megelőztem és otthagytam a francba.

Ennek mi értelme? Miért kell feltartani az embert?

Ez nem egyszeri eset, rengeteg ilyen van. Aki addig ráért, ahogy megelőzöm, mindenáron visszaelőz, oszt ott balfaszkodik előttem.

Egy teljesen hétköznapi, olcsó és gyenge autóm van, nem szoktam száguldozni, de tötymörögni sem. Egyszerűen csak szeretném végre elérni az úticélt, de mindig kifogok egy ilyen keménylegényt.



#autó #verekedés #lakott terület #komplexus #Miazmá' hogy egy Rönyó előz meg!?
2023. ápr. 23. 21:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
61%

Nálam is viszonylag gyakran előfordul a kérdésben leírt szitu. Egyre több a versenyző kedvű sofőr az utakon. Miután utolérem, rájön hogy ő is siet.

Mintha szégyen lenne hogy megelőzik. A benzin csak addig drága neki, amíg a büszkesége nem sérül. Ha úgy érzi "megalázzák", semmi sem drága. Padlógáz, és a balesetveszély se számít. Szürreális ez a jelenség.

2023. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
61%
Jaja utolsó igazad van. Nem tudom mi ez a hülyeség amúgy, nekem soha a büdös életben eszembe nem jutna ilyen, még gondolatban sem. Ha látom, hogy előzni akar mindenképp segítem, ha tudom. De ha nem is segít az ember fia/lánya akkor ne is akadályozzon mert balesetveszélyes genya viselkedés ami amugy felesleges is.
2023. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy úgy èrzi provokàlod (pl: nagyon szorosan mègy mögötte hosszan) ès ez idegesiti. Ha rendes követèsi tàvolsàggal mèsz ès csak akkor közelitesz ha elözöl, úgy normàlis szerintem. De lehet, hogy nem ez van, ez csak egy vèlemèny...
2023. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 bazaltkaroly ***** válasza:

#1 Pedig elég gyakori az esetet. Ha nem találkozol ilyennel, akkor lehet te vagy a versenyzős fajta.


#2 🚙=🐌 🚗 -> 🚗 🚙=⚡

Lerajzoltam hangulatjelekkel, mert úgy látom, nem tudsz olvasni, de ha mégis lenne ott egy felnőtt, akkor jelzem, hogy leírta a kérdező, hogy 45-el tartja fel a sort (így gyanítom, hogy lakott területen kívül volt az eset, vagy olyan útszakaszon, ahol magas a sebességhatár). Inkább a versenyzős illető nem tudja eldönteni, hogy mit akar.


#3 Attól, hogy te csiga vagy, még nem jelenti azt, hogy más nem szeretne haladni. Lehet, hogy te csak a kisboltba mész le túró rudiért, de lehet a másik előtt még ott van több száz kilométer út. Azoknak lehet fontos az az idézőjeles 2 perc.

2023. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 bazaltkaroly ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lakott területen belül volt az eset, ezt elfelejtettem. Akkor már biztos, hogy nagyobb sebességű útszakaszon történt az eset.
2023. jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:

Van amikor nem feltétlen a kakaskodás a kiváltó oka ennek a jelenségnek. Pl. előfordul, hogy valahol véget ér a sebesség korlátozás, és a két autó egyszerre ér oda, és ezt máshogy értelmezik. Akit utolértek, az betartotta, aki gyorsabb volt, az nem, és a táblától mindketten odalépnek neki.

Vagy előfordul olyan is, hogy valaki eltéved, a naviját piszkálja, közben lelassít. Egy másik autó utoléri, és pont akkor az első megtalálja a megfelelő útvonalat, és rálép a gázra.

2023. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül versenyzés az, hogy én visszaelőzök valakit, mert szimplán annyira őrült és annyira bizonytalan már a sávtartása is, hogy nem mögötte akarok menni, hanem jó nagy távolságra előtte.
2023. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!