Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A sok autós filmek/játékok...

A sok autós filmek/játékok tehetnek arról, hogy versenyeznek egyesek az utakon?

Figyelt kérdés

Azt mondja több ember is, hogy a Halálos iramban meg Need for Speed játék tehet arról, hogy egyesek versenypályának hiszik a szerpentines utakat, meg az autópályákat, városi utakat.

És, hogy az ilyen filmeket, játékokat be kell tiltani!

Tényleg csak a film, meg játék tehet erről?


2011. máj. 12. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen játékok pont, hogy megelőzik ezt. Míg valaki a gép előtt ül, addig nem jut eszébe élőben kipróbálni. Egyébként normális ember különbséget tud tenni játék és valóság között, a nemnormálisnak meg csak idő kérdése, hogy milyen marhaságot valósít meg.
2011. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igazából nem ők tehetnek róla , ők csak egy egy jó filmet vagy játékot készítettek. a sok lüke ember aki úgy gondolja hogy ha a játékban profin vezet és kezeli a járművet na azokkal van itt a probléma mert a játékban az autók kezelése teljesen eltér a valóságtól. míg a játékban egy íves kézifékes kanyarban nem borul az autó lehet az életben meg felborul... a játékban simák az utak az életben sz@ok...
2011. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az első gyorshajtási cetlit 1904ben írták akkor pedig hol volt a filmek és videojátékok világa?
2011. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért kézifékes kanyart be lehet venni, csak nem sufni suzukival. Bugatti Veyronnal megnézném hogy tudsz felborulni.
2011. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Illegális autóversenyzés azóta van, amióta maga az autó létezik. Az ilyen-olyan autósjátékok épp ezt próbálják megelőzni, hogy ott éljük ki a vezetési hajlamainkat.

Ennyi erővel az agresszív játékok miatt verekedősek a gyerekek, de az senkit sem zavar, hogy az emberek évszázadok óta irtják egymást...

2011. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Közvetlen összefüggés nincs. Hiába versenyez, száguldozik valaki kis kora óta a virtuális világban, mikor az ember először ül be egy valódi autóba, egyből érzi, hogy egy 1 tonnás gépet irányít,és egészen más a helyzet, itt minden valós, és vigyázni kell.

Aki nem képes különbséget tenni, annak meg teljesen mindegy, hogy látta filmben, vagy nem, őrült lesz az úton. Az ilyennek nem szabadna jogsit adni, de sajnos kap.

2011. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit évszázad óta, mióta ember az ember, írtja egymást mert ilyen a természetünk, ez természetes.


De igen az autós játékok tehetnek róla, hogy sok a gyorshajtó, a háborús filmek-játékok a háborúkról, a star wars játékok pedig a lézerkarddal elkövetett többszörös gyilkosságokról. Az emberek többségében 17-18 éves korukra kialakul egy egészséges veszélytudat, akinél nem, annak tök mindegy, mert az majd a ház tetejéről fog leesni, vagy az ablakból. Inkább a sok kis 14 éves racsing robogóssal van a baj (most ők le fognak pontozni... meg hurrogni, hogy ők nem, pedig de...) akik még tényleg gyerekek eltekintve attól az egy-két tiszteletbeli kivételtől. De ők hál' Istennek nem tudnak akkor kárt tenni bennünk mint egy autós, legfeljebb magukban. Szóval nem, nem a kompjúteres videójáték és a beszélő doboz tehet róla.

Sőt -csak így zárójelben- véleményem szerint egy jó szimulátor, nem árkád fos, akár még előnyére is vállhat valakinek, feltéve, ha komoly pilótafülkét épít magának H kulisszás váltóval 3 pedállal meg egy rendes "nagy" korménnyal. De ezt nem kell elhinni, nem azt mondtam, hogy profi pilóta lesz belőle, de kárára nem válik.

2011. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az ember már az ókorban a lovasszekérrel is szeretett gyorsan "száguldozni". Ez a vérünkben van, elemi ösztön. Versenyezni kell, mert aki nyer az jut előrébb. Én például szeretem a szamurájos és ninjás filmeket mégse vágok dobócsillagot minden velem szembe jövőbe. Max minden harmadikba.
2011. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Én is szeretem, és én se dobálok shurikeneket. Csak levagdosom a fejüket katana-val XD
2011. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bugattyval is lehet borulni.... nincs olyan autó amelyik nem borul fel ha tudsz olyat szólj ;) . bugattival közúton csak egy ici pici padka vagy egy kisebb 5 centis bukkanó és eldobja az autót.....
2011. máj. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!