Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Felétek is lassabban haladnak...

Felétek is lassabban haladnak az autósok mostanában?

Figyelt kérdés
Mióta bezengték ezt az "51 és büntetünk" dolgot, felénk kajak mindenki pont 50-el halad. Na jó, ha nem is mindenki, de egyre többen.
2023. máj. 25. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzékelem.
2023. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem vettem észre.

Amúgy sem az tűnik föl, ha valaki 55 helyett 48 km/h-val hajt, hanem ha 70 helyett 50 körül. A 70-ért meg eddig is büntettek, mégis sokan megcsinálták (-tuk).


Egyébként szeretném, ha jelentkezne az, akit 1 km/h seb.túllépés esetén megbüntettek. Ui. szerintem ilyen ezután sem lesz, csak bedobták ezt a hírt, hogy mindenki egy kicsit jobban tartson a rendőröktől és tartsa be a seb.korlátozásokat.

2023. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Fehérvár környékén is sok, keményen 50-el haladót látok, de még olyannal is találkoztam Inota mellett, hogy mert a falu szélén hald az út, már ennyivel ment, pedig az 90km/órás útszakasz.
2023. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
#2 Szerintem a következő akciójuk az lesz, hogy szépen leveszik a ráhagyást is, még abban az esetben is ha nem állítanak majd meg, így lehet már 5-10km-es túllépésnél is megy a csekk. Na akkor lesz igazi lassítás.
2023. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
4. Mostanában olvastam egy indoklás, miért van közig esetén ekkora lazaság, de nem tudom elfogadni. Az 50 az ötven és nem 65.
2023. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Én egyértelműen észrevettem hogy lassabban megy mindenki, és rohadtul elegem van belőle már. 50-es táblánál 40-el döcögnek, 90-es táblánál meg 70-el
2023. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es, de ezzel nincs is semmi gond. Ha 50-es tábla van, tudomásul veszem, hogy mondjuk 57 km/h már szabálytalanság és büntetnek érte. (Leszámítva persze azt, hogy sok helyen indokolatlannak érzem a seb.korlátozást, de ez legyen az én problémám.) Igazából az 1 km/h-s seb.túllépés büntethetőségén én azért röhögök, mert akkor hitelesen kéne mérni ilyen pontossággal. Úgy, hogy közben az autó sebessége is pillanatról pillanatra változhat. Arról ne is beszéljünk, hogy magához a seb.méréshez is nem egy időpillanatban, hanem egy kicsiny időtartamban kell mérni a sebességet, hisz a sebesség időegység alatt megtett út. Szóval valójában egy rövid idejű átlagsebességet mér minden sebességmérő műszer. Vagyis, ha ez a rövid idő nem ezredmásodperc rövidségű, hanem néhány másodperc, akkor van esély rá, hogy a delikvens észleli, a fékre lép és alámegy a korlátozásnak, majd a rövid idejű átlaga vagy alatta lesz a korlátozásnak, vagy legalábbis nem annyival fölötte, mint a mérés alatti legmagasabb sebessége.
2023. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7. A lézeres mérésnél fénysebességgel halad a sugár. Az elég gyors. Azt hiszem 30-40 mérés történik, de rendkívül rövid idő alatt. A másodpercnek igen kis töredéke. A szórás átlagát veszi. A hitelesítés pedig úgy van meghatározva, hogy a legnagyobb szórás esetén is belül maradjon a hibahatáron.

Lassítással nem lehet megúszni, talán csak a radarost. Pontos értékeket nem tudok, de nagyságrendeket igen. Olyan másfél kilométerről már detektálni tudja a sebességet, csak a rendszámot leolvasni nem.

Ha ezen a távon 90 helyett 85-140 között ingadozott a sebességed, a rendszám felismerésre alkalmas távon te mehetsz akár 60-nal is, a 140 lesz a bünti alapja.

2023. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

#7 Nekem simcs bajom vele, hogy 50 az 50, bár én 55-el szoktam menni, azt inkább elviseli a kocsi 5.-ben, csak sokan arra álltak be, hogy a büntetési határ alatt mennek lakott területen is, az meg a netes kalkulátor szerint 65km/óra.

Én is megkaptam kedves, és mindig siető kollégáimból, hogy miért megyek 50-el mikor gyorsabban is lehet. Ja csak ha kifut elém valaki. Pl Székesfehérvár , Újcsóri út, kilómétereken át 2x2 sáv, de lakott terület, akkor megszívtam.

2023. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk Győrben a 2x2 sávos utakon általában olyan sűrűn vannak jelzőlámpák, hogy alapvetően az szabja meg a sebességemet, hogy a legközelebbi lámpához érdemes-e belelépni a gázba, vagy inkább üresbe kéne tenni, hadd guruljon. Ha érdemes belelépni, akkor (ha nincsenek előttem), akkor bele is szoktam. Ha egyszer ilyenért megbírságolnak, akkor így jártam. De akkor nem 51 km/h miatt fogok kapni bírságot, az biztos. :-)))

Több, mint 30 éve vezetek, eddig sosem kaptam gyorshajtásért bírságot, úgyhogy valószínűleg nem vagyok különösebben renitens sofőr a rendőrség nézőpontjából.

2023. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!