Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha rajtad múlna mennyi ember...

Ha rajtad múlna mennyi ember kapna vagy kaphatna jogosítványt?

Figyelt kérdés
Milyen feltételekhez kötnéd? Min változtatnál és szigorítanál?

2023. szept. 18. 16:57
1 2 3 4
 31/37 bazaltkaroly ***** válasza:

#30 Jó, de akkor a 75 év felettiektől meg vegyék el e jogsit, mert abban a korosztályban is sok a kiöregedett sofőr.


A telefonos tiltással egyet értek.

nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Jó, de akkor a 75 év felettiektől meg vegyék el e jogsit, mert abban a korosztályban is sok a kiöregedett sofőr."


Hát elvenni mondjuk nem venném el, de igen komolyan venném az orvosi alkalmasságit. Nem úgy ahogy kis hazánkban szokás...


Hehe, látszik hogy mekkora itt az átlagkorosztály! Jól le lett pontozva a kommentem! Sok itt a kis pisis! :D

nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 bazaltkaroly ***** válasza:

#32 Vagy csak simán bugyutaságot írtál. Én is azt írtam, természetesen nem gondolom, hogy el kéne venni a 75 évesek jogsiját. Ismerek 80 éves sofőr is, aki jobban vezet, mint bárki.


Egyébként, a legjobb az lenne, ha szigorítanának a jogosítványon, és x évente frissíteni kéne.

nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

#33 Azért lenne bugyutaság, mert sokaknak nem tetszene? :)

Nos, autóbérés üzletágban dolgoztam számos éven át és a 25 év alattiaknak vagy nem is adnak ki autót, vagy felárral teszik! Főleg ha normális (tehát nem budget) cégről van szó, ahol igényesebbek az autók is. Ez szimpla statisztika dolga, a 25 év alattiak törik az autókat. Nem azért mert nem tudnak vezetni, hanem azért mert náluk még sokszor átveszi a hatalmat a tesztoszteron, vagy a fegyelmezetlenség, felelőtlenség! Én is voltam 25 alatt, tudom miről beszélek! :D

75 évtől megint jelentős a kockázatnövekedés, ezért pl UK-ben külön orvosi igazolás kell (ha jól emlékszem 3 hónapnál nem régebbi), ha valaki autót akar bérelni ÉS papír a biztosítójától amiben megerősítik hogy az elmúlt 1 évben nem okozott balesetet!

Ez sem bugyutaság, 75 évesen már mások a reflexek, stb...

Előnyös lenne bevezetni ezeket szélesebb körbe is. Kevesebb lenne a baleset így kevesebb lenne a dugó a városban, autópályákon, mindenki stresszmentesebben érne oda ahova indul, kevesebb lenne a CO2 kibocsátás a városokban. Eleve kevesebb autó is lenne az utakon, már ez is dugócsökkentő hatású lenne pl Budapesten. Több értelme lenne mint az idióta 30-as korlátozásoknak.

A másik meg a mobilozás vezetés közben. Valaki írta itt, hogy "Julika néni mögött 50-el menni, mert be van szarva a vezetéstől..." Igen, van ilyen, de sokkal több van abból, mikor Icuka, vagy Mr Faszagyerek mögött 50-el kell menni mert mobilozik! És ezt főleg a fiatalabb korosztály cdinálja, nem a Julikanénik! Tötymörögnek, hanem néha még a sávot sem tudják tartani, csinálják ezt városban de még autópályán is, M0-án is. Na ezektől joggal lehet rettegek az utakon! Simán elvenném érte a jogsit 1-2 hónapra + vizsgázzon újra + fizessen párszázezer Ft büntit. Talán ez hatna.

nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
77%
Ja, látom az telefonos részével egyet értünk, bocs, csak nagyon beindultam! :D
nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 bazaltkaroly ***** válasza:

Igen, egyébként, érthető. Ha autót adnék bérbe, akkor valószínűleg én sem tenném csak úgy 25 év alattiaknak, de szerintem a jogsit annyira korlátozni már túlzás csak azért, mert éppen abban a korosztályban sok a idétlen. Azonban azt támogatnám, ha 25 év alatt szigorúbb lenne a vizsga, és esetleg be lenne vezetve, hogy egy évig nem vezethet tapasztalt sofőr kísérete nélkül. ha jól tudom Amerikában van hasonló rendelet. Azért sajnálnám azokat a rendes 25 éveseket, akik a többiek miatt nem kaphatnak jogosítványt. Szintúgy sajnálnám azokat a 75 felettieket, akiket a többiek miatt kényszerítenének a jogsijuk bevonására.

Ha szigorúbb lenne a jogosítvány feltétele, akkor is esnének ki autósok, így csökkenne valamennyire a forgalom. Erre még rátéphetnének egy olyat, hogy 25 év alatt olcsóbb az utazás, és javíthatnának a tömegközlekedésen. Szerintem ezzel jelentősebb lenne a változás.

nov. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
77%

"egy évig nem vezethet tapasztalt sofőr kísérete nélkül"


Európában is van ilyen, pl írországban. Viszont nem hiszem hogy ez túl hatékony a fiatalos felelőtlenség kiszűrésére. Amíg ül mellette egy "mentor" lehet h normálisabban vezet (lehet h nem), de egy év múlva még mindig túl fiatal lesz (tegyük fel 18 volt mikor letette a jogsit).

Egy lehetséges megoldás lehetne talán ha korlátoznák a vezethető gépjármű maximális teljesítményét. Ezt megtehetnék amúgy idősebb, rutinosabb sofőrök esetén is. Minek pl 800LE a közútra?? Azért mert valakinek annyi pénze van hogy már nem tudja hova tenni, nem kéne ilyeneket megengedni szerintem. 300LE közútra bőven elegendő kéne hogy legyen, bárkinek! Vagy mondjuk minek olyan kocsi ami 5mp alatt gyorsul 0-100-ra? Menejn a versenypályára aki ilyet akar! Aki meg balesetet csinál azt szépen vissza lehetne minősíteni mondjuk max 80-100 LE-re. Sokmindent lehetne csinálni, de nem akarnak. Ilyenkor néha elgondolkozom, vajon miért nem? Miért van hogy a gazdagoknak mindent lehet? Miért van hogy az autóipari eladások mindig fontosabbak a biztonságnál, nyugodtságnál. Igazságtalan, hogy aki milliomos az "megveheti" magának a biztonságot egy többtonnás tankszerű SUV formájában (és ezzel aztán jól vissza is élhet!), a többi autós meg jól le van sajnálva.

De ha már így van, akkor is lehetne tenni. Lehetne pl átlagsebességmérés az M0-án, autópályákon, lehetne időszakos sebességkorlátozás (pl rossz út és látási viszonyok esetén), amit be is tartatnának! Az M0 egyébként is egy ilyen baleseti gócpont mert mindenki megy mint a barom, időjárási és látási viszonyoktól függetlenül. De ezzel már eltértem, bocs.

nov. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!