Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autós miért csak helyzetje...

Sok autós miért csak helyzetjelzőig kapcsolja fel a világítását?

Figyelt kérdés
Elég sokat látok útközben, hogy csak helyetjelző világít neki elöl, ami meg távolabbról nem is látszik. Csak egyre tudok gondolni, hogy ezek az autósok azt hiszik, sokkal többet fogyaszt a kocsijuk, ha megy a tompított? Vagy valami más is van?
nov. 15. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem, szimplán hülye. Vagy azt hiszi, ha ő lát az elég.

De ugye nem csak látni kell, hanem látszani is.

nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem értenek hozzá, azt hiszik hogy a helyzetjelző az a menetfény a kapcsolón és külön kapcsolni kell.
nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megállnak valahol, addig lekapcsolják helyzetjelzőre, aztán indulás után elfelejtik visszakapcsolni a tompítottat.
nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nemaRendőrség ***** válasza:
23%

Nekem a 2 tompított 100 wattot fogyaszt, az 0.16 lóerő.

Sokan a klímát is kilövik előzésnél…

nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert idióták. És többnyire menetfény, nem is helyzetjelző, így hátul konktrétan semmi nem világít. Aztán amikor észbekapnak, mert mondjuk 20 km-rel korábban volt egy ködfolt, akkor meg mint a karácsonyfa... Idióták szimplán.
nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
#4 Trabantod van vagy micsoda, hogy ekkora teljesítmények is számítanak? Amúgy meg ha nem kapcsolod fel a tompítottat, a generátort ugyanúgy forgatja a motor vagyis lényegtelen hogy felkapcsolod-e a tompítottat vagy sem, teljesítményt nem spórolsz vele.
nov. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a "kedvencem" mikor sötétben is menetfénnyel közlekednek városban. Mondjuk azt a spúr gyártót sem értem aki 2023-ban egy automata funkciót sajnál a világításkapcsolóra.
nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 Nem LED-es nappali menetfényről kérdeztem, hanem azokról az autókról, autósokról, akiknek még nincs ilyen a kocsijukban, és nekik lakott területen kívül a tompítottat kellene használni, de csak helyzetjelőig tekerik a világítás kapcsolóját.
nov. 16. 07:27
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
#8 Vagy szimplán cseszték ellenőrizni hogy kiégett-e a tompított és így csak a helyzetjelző világít.
nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#6 A generátor fékezőhatása attól függ mennyire terheled. Annyit találtam erröl, hogy ilyen 1 deci plusz fogyasztás jelent ha topitott fel van kapcsolva. Ezen spórolni?
nov. 16. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!