Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok embernek mi fordul meg a...

Sok embernek mi fordul meg a fejében ilyenkor ?

Figyelt kérdés
Újabban elég sűrűn előfordul, hogy szembe jönnek velem az egyirányú utcában sőt még autópályán is. És még az ő szája jár szedtem már ki egy ilyen kollégát a kocsijából, hogy magyarázza már el mit művel de nem kaptam rá választ. Jogosítvánnyal rendelkeznek de hogy hogy azt nem tudom
nov. 16. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Káposztalé.
nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Két lehetőséget látok.

1. Az illető tojik a szabályokra, mert ő úgy gondolja, hogy ott megy ahol akar, nehogy már ne spóroljon másfél percet a drága idejeéből.

2. Kevés tapasztalattal rendelkező sofőr, aki eltéved, és pánikolás közben nem veszi észre a behajtani tilos táblát. Kezdő koromban velem is megesett. Jobb esetben tanul belőle, rossz esetben továbbra is figyelmetlen marad, amíg be nem jön a baj ,vagy nem jön vele szemben egy rendőr. Velem Kassán történt meg hasonló régen. Google maps-el közlekedtem, és teljesen el voltam veszve. Bambán követtem a gps utasításait, ami bevezetett egy olyan utcába, amibe csak busz mehetett. Ezek után megtanultam, hogy a Google sem hibátlan.

nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt ilyen. Ráadásul nem véletlenül egyirányú, hanem mert nem fér el két autó. Úgy jött szembe, mintha neki lenne elsőbbsége. Szóltam neki, hogy egyirányú és nem arra, amerre ő gondolja. Erre, még neki állt feljebb, hogy honnan kéne tudnia, nincs is tábla. Még nekem kellett akadályversenyt játszanom, hogy elférjünk, mert ő semmire nem volt képes.

Természetesen az utca elején kint van egy bazi nagy behajtani tilos tábla.

Elég sok kis egyirányú utca van itt a környékünkön és simán jönnek szembe. Én elhiszem, hogy előfordul, hogy benézi valaki. De amikor normálisan szólok neki, akkor ne neki álljon még feljebb.

nov. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
#2: Harmadik lehetőség, hogy valóban rossz a táblázás. Van ilyenre is példa bőven.
nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszi megteheti, mondjuk ez inkább a behajtani tilosra vonatkozik.

Autópályán szembeforgalomban már konkrét alkalmatlanság a vezetésre, instant jogsielvétel kellene járjon érte.

Valójában egyik sem menthető fel igazán. A behajtani tilos tábla nagyon egyértelmű, ahogy autópályán sem lehet, nem észrevenni ép ésszel, hogy rossz irányba megy valaki

nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bazaltkaroly ***** válasza:

#4 Igen, ilyen is van, de ez ritkább példa. Illetve olyan is előfordul, hogy benövi a táblát egy fa. Bár kicsit összeesküvés elmélet, de turista időszakban gyakori ez a jelenség, mert a sok, helyismerettel nem rendelkező embert ezzel le lehet gombolni. Külföldön láttam már rá példát.


#5 Autópályán nyilvánvalóan más a helyzet, ahhoz már extrém szinten kell félkegyelműnek lenni, de az eredeti példához híven, városon belül be is tudja nézni az ember. Persze ebben az esetben is szabályszegés, és rendőrfüggő, hogy kap-e büntetést. Van, amikor csak visszafordítják, ha van erre lehetőség.

nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3: "Erre, még neki állt feljebb, hogy honnan kéne tudnia, nincs is tábla. Még nekem kellett akadályversenyt játszanom, hogy elférjünk, mert ő semmire nem volt képes."


Ha nem sietnék sehova, akkor én ugyan semmit se csinálnék. Ő hibázott, tolasson hátra. Ha nem, akkor itt töltjük a délutánt, az estét, az éjszakát. Leállítanám a motort, hátradönteném az ülést és szunyókálni kezdenék.

nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyszer én is visszafordultam az egyirányú utcában. Nekem mondjuk annyi magyarázatom van,hogy oda vagy 10 éve járkáltam, mivel anyós ott dolgozott az oviban. Aztán mikor felújították az odavezető két háztömbnyi utat, akkor tették ki az egyirányú utcatáblát.

Nem volt belőle gond, csak egy kisöreg integetett bőszen, hogy ott ám a tábla, hogy már eggyirányú.

nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen sofőrök a tipikus életképtelen emberek közül kerülnek ki. Lehet hogy tudja a Kresz szabályokat, viszont az értelmezésükkel van náluk nem kicsi gond.
nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyirányú utcában lakom, naponta jön be szembe valami agyhalott. Van aki világát nem tudja ezért jön be van aki pedig direkt mert így megspórol 200 métert.
nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!