Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisként első vezetések?

Friss jogsisként első vezetések?

Figyelt kérdés
Hogy ment nektek, amikor az első időkben ültetek volán mögé jogsi megszerzése után?

dec. 14. 07:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Meglett a jogsim, első utam a postára vezetett, beraktak az V. kerületbe Barkasra...

Pedig csak csomag szortírozónak jelentkeztem, de azt mondták, sofőrből van hiány.

Valahogy túléltem, kb 2 hét után már profin ment.

dec. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Lefulladások, táblák figyelmen kívül hagyása?
dec. 14. 07:30
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Kétségtelenül furcsa érzés volt.

Kezdetben ismerős környéken vezettem, szokni kellett, hogy egyedül vagyok, fokozatosan merészkedtem forgalmasabb helyekre, illetve egyre tovább bírtak kifáradás nélkül, mert kezdetben egy, másfél óra után már éreztem, hogy csökken a koncentráló képességem, olyankor megálltam pihenni, vagy ki is szálltam.

Nálam így kezdődött, de ismerek olyat is, aki a jogsi szerzés után 2 héttel már elment az ország másik végébe.

dec. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

10. óra után kvázi egyedül vezettem, mert oktató folyton a noteszét bújta, meg telefonált. Ebből született az a félreértés is, mikor egyszer a noteszből felpillantva elkezdett óbégatni, hogy 20+ óránál már nem lehet ilyen hibát véteni hogy átmegyek a piroson. Mondom állj már le, ott volt a zöld kiegészítő, azon mentem át, csak azt már nem láttad, mert nem figyelsz és utolsó pillanatban néztél fel. Tényleg? Tényleg. Biztos? Biztos. Akkor elnézést. Aztán megint elkalandozott. :D


Szóval nekem semmivel sem volt különb friss jogaival, mint előtte oktatóval az utolsó 15-20 órában.

dec. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
Leraktam a jogsim Magyarországon augusztusban majd kimentem külföldre hazamentem áprilisban és akkor ültem először autóba friss jogsisként.Nem ültem be elsőre magam.Pár alkalommal jött velem a nővérem vagy anya vagy apa.De csak azért mert nem vezettem az első hónapokban miután meglett a jogsim.Féltem.
dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

A jogsi után azonnal vezettem, egyedül, teljesen normálisan, az elsö után 150 km-re lévö városba vitt.

A tanfolyam alatt kell megtanulni rendesen a pedálkezelést, váltást, illetve normális oktató enged már jóval korábban is egyedül vezetni. csak ül melletted, de nem magyaráz, nem szól bele semmibe, így késöbb sem gond, ha nincs ott senki.

dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nekem nincs jogsim, barátnőim úgy vezettek eleinte, hogy egy tapasztalt vezető (barát, családtag) segített nekik pár alkalommal, utána már bárki jelenléte megnyugtatta őket. 1 2 hét után már egyedül is mentek bárhová.
dec. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hely, ahol nekem volt elsőbbségem tábla szerint, de tipikusan az a helyszín, ahol nem számítasz rá, hogy ilyenek az elsőbbségi viszonyok. Nos, én jöttem a védett úton, a másik úton csikorogva fékezett egy másik autós és mutogatott nekem. Hiába mutattam vissza, hogy nézze meg a táblát. Emlékszem, nagyon felzaklatott az ügy.

Ma már lesz...nám, de ilyen helyzetben eleve úgy hajtanék be a kereszteződésbe, hogy számítok arra, hogy a másik nem veszi észre a maga tábláját. Dudálnék vagy valamit csinálnék.

dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ahogy hazaértem a kollégiumból, apám a kapuban várt a jogsimmal péntek este, és ültetett az autóba, nem volt választás. Évekig akár a sarki trafikba meg 200 km-re is én voltam a családi sofőr, sokszor úgy ültem autóba, hogy nem tudtam, hova megyünk, mennyi ideig tart. Hóban is. Meg is tanultam közlekedni.
dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

2

"Lefulladások, táblák figyelmen kívül hagyása?"

Ezért volt jó, hogy volt külön rutinvizsga...Addig tutira nem mentél forgalomba, amíg lefulladtál. Táblák figyelmen kívül hagyása meg nem tudom, hogyan lehet.

dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!