Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisként első vezetések?

Friss jogsisként első vezetések?

Figyelt kérdés
Hogy ment nektek, amikor az első időkben ültetek volán mögé jogsi megszerzése után?

dec. 14. 07:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%
#10 Dehogynem, forgalmi vezetéseken hányszor ültem hátul miközben a bénája lefulladt egy felüljárón és kézifékkel sem tudott elindulni. :D A rutinvizsga nem sok extrát jelentett, de azért én is visszavezetném, mert haszontalan sem volt.
dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek #11-gyel, elég haszontalan volt, ugyanolyan formában visszavezetni értelmetlen lenne, de ha normálisan csinálnák, akkor mindenképpen.
dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Velem normálisan csinálták...

10-es voltam.

dec. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
#13 Nekünk alapból a rutinóra fele az volt, hogy a 20 km-re levő pályára el kellett jutni. Ott meg megtanították, hogy a Yaris tükre melyik faágat hagyja el akkor, amikor el kell kezdeni tekerni a kormányt. :D Y-nál meg saroktolatásnál is. Semmi érzéket nem alakított ki, forgalmi parkolás ment a nulláról, aztán végül friss jogsival magamtól tanultam meg, amikor szabad szombatomon kimentem a parkolóba gyakorolni.
dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

14

Ez tényleg szomorú... Sajnálom.

Nekem nem adtak környezeti támpontokat, de hogy 3-i felgyorsítani rövid úton, nem lefulladni és kézifékkel indulni, valamint parkolni megtanítottak mielőtt bevittek volna feltartani a forgalmat, az biztos!

Az első forgalmi óráim a messzeségbe vezettek felfestetlen felezős utakon az úttartást és a sebességtartást gyakorlandó. Aztán mehettem a városba vezetni. Lehet azt jól is csinálni és akkor bizony sokkal jobb, mint egyből begurulni a többi közlekedő közé. Biztosan ennek is megvan a maga haszna, de én rutinoktatás párti vagyok.

dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Igen, dinamikusan váltani és emelkedőn elindulni valóban megtanították azt, aki fogékony volt rá. Engem meg is lepett, hogy emelkedőn mit bénáznak mások forgalmi közben is, nekem ösztönös volt kézifék nélkül is. Viszont nekem célom is volt megtanulni vezetni is meg közlekedni is, nem poénból jártam a tanfolyamra. Szívtam magamba a saját meg mások tapasztalatát, mint a szivacs.

De azért sok dolgot később tanultam meg, pl. horizontra nézni, hogy sávot tartson az ember, vagy tényleg tandemben a kuplung-gáz, nem szakaszosan kezelni a járművet. De az valóban katasztrófa, amikor a legforgalmasabb belvárosban parkolni tanul valaki, aki életében másodjára ül volán mögött. Kellene az a rutin. De hát tudjuk, miért nincs: drágák a pályák, ahol én rutinoztam, az is régi katonai reptér, és amióta nincs rutin, heti több órában üzemelhet paintball pályaként...

dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nekem kellett egy év, önálló vezetéssel, mert mikor más is mellettem ült és beleugatott, csak ideges lettem.
dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Mármint egy év kellett, mire nem aggódtam, hogy visszagurulok vagy lefulladok, mert már oda se figyeltem az autókezelésre.
dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal pont anyám mellettem ült és nagyon feszült volt a légkör. Amint megmozdult alattam az autó már feljajdult meg minden másodpercben osztotta az észt. :D


Az első egyedüli vezetéseim viszont nem voltak túl jók, majdnem kétszer is belecsattantam valakibe mert nem tartottam követési távolságot, illetve egyszer elmentem egy ismeretlen helyre és olyan kanyarok jöttek amikre nem számítottam és bár azzal a sebességgel amivel mentem ma már simán beveszem az adott kanyart de akkor nagyon friss jogsisként kétszer is sikerült levágnom a kanyart akaratlanul és azért volt ijesztő mert az egyik kanyart konkrétan közel kiegyenesítettem, majd a következő kanyarnál már rendesen lefékeztem és pont jött egy nagy kamion. Úgyhogy nagy szerencsém volt.


Egyébként 4 éves volt közel a jogsim amikor úgy éreztem, hogy mostmár akárhova el merhetnék indulni magabiztosan.

dec. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%

19

Meg a kamionosnak is. Élete végéig kísértette volna.


Nem tudom. Velem ilyesmi nem történt egyszer sem. Mondjuk szerintem nagyon lecsapták a kötelező óraszámot, a díjat meg felnyomták az egekbe - szóval kicsit félek az utakon az utóbbi években. (Feleségemet és engem is kis híján kinyírtak már egyszer. Mindkét esetben fiatal anyukák nyomták full gázzal. Nálam STOP táblán keresztül lakott területen 70-nel, feleségemnél meg a szembejövőbe húzva az autót, gyorshajtva lakott területen kívül.) Velem az út- és a sebességtartást addig gyakoroltatták, amíg kellett és csak aztán mentünk lakott területre. Kanyarlevágás, kiegyenesítés? Életveszély.

Balesetmentes közlekedést!

dec. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!