Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor jönnek rá, hogy nagyváro...

Mikor jönnek rá, hogy nagyvárosban csak a tömegközlekedés a fenntartható?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen főleg a városmag környékén elképzelhetően első kőrben.
márc. 22. 15:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen mire rájönni, hiszen nincsen olyan, hogy csak és kizárólag tömegközlekedés. Csökkenteni lehet és kell is az autós forgalmat, de megszüntetni nyilván nem lehet.
márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
33%
Hugyba szarba üvöltő késes cigányok közé menjen az akinek nem telik kocsira ,köszöntemszépen
márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
33%
Pfejj, nincs az a vis major helyzet, hogy én tömegközlekedésre szálljak, még a gondolat is undorító.
márc. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
31%
Naja. Főleg mikor jönnek az olyan hírek, hogy 5 fiatal rángatott le nőket a villamosról. + ülőhely nincs, dörgölőzik a sok perverz stb.
márc. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
42%
Meg amíg ilyen dolgozókat pátyolgat a cég ,akik a rokantkocsist nem engedik fel és a fizető utast szidalmazzák fenyegetik,addig ne beszéljünk arról, hogy miért mennek autóval az emberek. [link]
márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell rájönni, mert így egy mondatos kijelentésként nem igaz.
márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 MGéza ***** válasza:
52%

Sehogy. Csak kifejezett tiltással, kivéve cél és áruforgalom engedélyezéssel lehet célt érni, továbbá a belvárosi parkolóházak felszámolásával.

Ehhez viszont a tömegközlekedést erősen fejleszteni kell, senki nem akar úgy villamosozni, hogy télen megfagy meg "lehel" fűtés van, nyáron meg szauna. Járatsűrítés, járműpark majdnem teljes cseréje, annyi közpénz kéne rá, hogy a jelenlegi tízszerese sem elég.

A harmadik rész a politika: A rohadt biciklisek miatt szívunk, jaj szegény autósok közmédia hangulatban, széllel szemben elég nehéz bármit is elérni. Hogy nem kéne SUV-ot venni mindenkinek és főleg nem a belvárosi egyirányú utcákba, az nem esik le senkinek.

márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
73%

#12 Már megint te, a hugyos üléseiddel? Ha egyszer valóban kivenné a hájas segged az autóból, és megnéznéd, hogy milyen egy metró, vagy egy busz, akkor látnád, hogy közel sem ilyen rossz a helyzet. Több százezren utaznak naponta tömegközlekedéssel, és senkinek nem esik baja, sőt sokan mégis azt választják, mert kényelmes, gyors, és nem kell órákat ülni a dugóban. Csak nézd meg hány gyilkosság történik tömegközlekedésen, és hány baleset, vagy baleset közeli esemény felvétele kerül fel a budapesti autósok csatornájára. Szerintem a vak is látja, hogy több.

Amíg te ülsz a csúcsban, és idegeskedsz, mert nem tudsz haladni, egy óra mire odaérsz, addig a föld alatta metró ötször odaér, egy kis sétáért cserébe, ráadásul parkolóhelyet sem kell keresniük. Ráadásul nem fog beléd rontani hátulról egy idegbeteg száguldós sofőr sem.

márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
0%
#18: metrózzál csak sokat, neked való
márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
93%

#19 Szoktam is, és jókat mosolygok a pirosfejű autósokon, akik a dugóban ücsörögnek, és nyomják a dudát. Biztos jó lehet késő este hazaérni, miközben én pillanatok alatt otthon vagyok. :)

Hátha egyszer téged is látni fogak, ahogy majd felrobbansz az idegtől egy bedugult útszakaszon. Majd integetek neked, miközben én szabadon haladok hazafelé. :)

márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!