Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem balra akarok kanyarodni...

Ha nem balra akarok kanyarodni hanem csak visszafordulni, akkor mit tegyek hogy ne tévesszem meg a balra indexxel azt az autóst, aki jobbra ki akar kanyarodni?

Figyelt kérdés

Lehet nem érthető, de magyarázom:

[link]


Zölddel vagyok, balra indexelek sárgával, de nem lekanyarodni (piros nyil) hanem visszafordulni (zöld nyil) akarok az elsőrendű úton, mert elég széles és nincs tiltótábla.

A kék pedig jobbra akar kis ivben kanyarodni és mivel azt hiszi a bal indexxel balra kanyarodok ezért azt gondolja nem találkozik az utunk, de ez nem igaz.


Az ilyen szituációt hogy lehet megoldani, hogy véletlenül se legyen belőle félreértés/anyázás/dudálás/baleset?



márc. 23. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Lassan, de határozottan fordulsz.
márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kresz szerint a visszafordulással nem akadályozhatsz senkit.

Magyarán neki van elsőbbsége. Megvárod míg kikanyarodik és utána fordulsz meg.

Ha erre nincs lehetőség, akkor bekanyarodsz rendesen balra és az utcában fordulsz meg valahol, ahol nem akadályozol senkit.

márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Alapvetően a megfordulás közben megállsz, ha elkezd kikanyarodni. Az más kérdés, hogy én mondjuk ha balra kanyarodnál sem kanyarodnék ki jobbra... De számítanod kell arra, hogy a másik kevésbé vigyáz, úgyhogy megfordulás közben őt is figyelned kell, nem csak a szembeforgalmat.
márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Mivel Magyarországon vagyunk így az index téged bármire felhalalmaz. Neked lesz elsőbbséged.
márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk én azt csinálnám, hogy kicsit túlgurulok és probléma megoldva.
márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Eszembe nem jutna ilyen helyen megfordulni.
márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#6 Akkor hol fordulsz meg? Konkrétan egy csomószor úgy lehet az egyívű megfordulást kivitelezni, hogy amikor kiürül a keresztutca, akkor igénybe veszed annak a torkolatát is. Alapmanőver.
márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hogyan téveszted meg vele?
márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

> "Az más kérdés, hogy én mondjuk ha balra kanyarodnál sem kanyarodnék ki jobbra"


Miért nem?

márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Mondjuk én azt csinálnám, hogy kicsit túlgurulok és probléma megoldva."


Úgy érted, hogy amíg visszafordulok, a jobbra kis ívben kanyarodó biztosan ki tudna kanyarodni és azután én lennék mögötte?


Jó ötlet, de vannak kereszteződések, akkor szűk az a szakasz, ahol nincs záróvonal és lehet nem tudnék megfordulni anélkül, hogy rámenjek.

márc. 23. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!