Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem balra akarok kanyarodni...

Ha nem balra akarok kanyarodni hanem csak visszafordulni, akkor mit tegyek hogy ne tévesszem meg a balra indexxel azt az autóst, aki jobbra ki akar kanyarodni?

Figyelt kérdés

Lehet nem érthető, de magyarázom:

[link]


Zölddel vagyok, balra indexelek sárgával, de nem lekanyarodni (piros nyil) hanem visszafordulni (zöld nyil) akarok az elsőrendű úton, mert elég széles és nincs tiltótábla.

A kék pedig jobbra akar kis ivben kanyarodni és mivel azt hiszi a bal indexxel balra kanyarodok ezért azt gondolja nem találkozik az utunk, de ez nem igaz.


Az ilyen szituációt hogy lehet megoldani, hogy véletlenül se legyen belőle félreértés/anyázás/dudálás/baleset?



márc. 23. 12:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
Elsőbbséget adsz a jobbra kanyarodónak és kész
márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írják, nem téveszted meg a jobbra kanyarodót, mert nem tartozik rá, hogy balra kanyarodsz, vagy visszafordulsz. Első esetben nem keresztezed az útját, második esetben pedig elsőbbsége van, tehát bármit is akarsz, ő mehet nyugodtan. Te pedig odafigyelsz, nem is ijesztgeted, és mindenki boldog lesz.
márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem beszélhetünk megtévesztésről mert kitetted az irányjelzőt.

Ez pedig azt jelenti, hogy balra akarsz fordulni.

Olyan irányjelzési manőver a világon nincs, amelyik azt is tudja jelezni, hogy te balosod 90°-os vagy 180°-os lesz-e?

Mondjuk én biztos hogy nem a kereszteződésben fordulnék vissza, hanem vagy előtte, vagy utána, így nem zavarnám meg a torkolati utcából érkezőt.

Miután szaggatott vonal van végig, és azonos szélességű az út, így adott a lehetőség máshol -veszélymentesen- megoldani.

márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13: És ahol csak a kereszteződésben szűnik meg a záróvonal amúgy végig az van..? Ott csak a kereszteződésben tudsz megfordulni.
márc. 24. 18:20
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 akkor én forgalmi helyzettől függően lassan visszafordulnék, amíg biztos nem lesz egyértelmű a felek között, hogy ki megy előbb, vagy simán behajtanék balra és ott fordulnék meg valahol.
márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bekanyarodsz a mellékutcába és ott fordulsz meg.
márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hmmmm.

Az általad közölt rajzból indultam ki.

(#13 voltam)

márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szűkebb utcák, ahol nem lehet egy ívben megfordulni. Sőt, ilyen a többség... Y-t vagy éppen kétszeres Y-t pedig felesleges bevállalni, ha pár méterrel odébb egy ívben is meg lehet fordulni, egy kereszteződésben, ami így csak pillanatok műve. (Nyilván nem csúcsforgalomban csinálunk ilyent...) Velem az oktatóm is végeztetett ilyen megfordulást.
márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!