Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bunkózás, vagy figyelmetlenség...

Bunkózás, vagy figyelmetlenség? Sokat tapasztalom,hogy rengeteg autós társam nem használja az irányjelzőjét.

Figyelt kérdés

A legtöbb alkalommal a körforgalomból kifelé nem szoktak jelezni,de sokan előzésnél sem szeretik használni az irányjelzőt,vagy ha letérnek az útról és akkor sem jelzik a letérési szándékukat és még sorolhatnám.


Egy hete történt,hogy éppen előzni akartam és az irányjelzőt is használtam,amikor az előttem haladó jármű hirtelen kivágott elém és mindenféle jelzés nélkül megelőzte az előtte haladó járművet úgy,hogy ki sem tette az irányjelzőt. De ha az ember ilyenkor rádudál,vagy rávillog,akkor még a szabálytalankodó van megsértődve.

Na és amit még utálok,hogy miért kell tolni sokszor idétlen embereknek,amikor a tábla szerint pl. 40-nel lehet menni,akkor miért tapad rám a mögöttem lévő és tol,hogy ne cammogjak. Az ilyen miatt nem fogok azért sem gyorsabban menni és nem fogom magam miattuk megbüntettetni a rendőrrel. Persze előzni nem mernek lakott területen negyvenes táblánál,mert nagy a veszélye annak,hogy esetleg rendőrök mérnek és ilyenkor inkább bepróbálkozik és tol,hogy engem intsen le a rendőr és ő meg vígan megy tovább. Nagyon sok olyan autós van az utakon,akik azt hiszik,hogy övék minden út!


2009. jan. 31. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami azt illeti egyetértünk!

Régebben stoppoltam és felvett egy porsche amivel repesztettünk mint az őrültek. De...A pasi azt magyarázta közben hogy milyen fontos az index használata mivel így kiszámítható a többiek számára mégha száguldozik is. És igaz! Ok nem kellett volna úgy mennie mint egy őrültnek, de képzeld el ha ezt index nélkül csinálja...

Gyorshajtás...

Mióta Gyurcsány kijelentette hogy drákói szigorral bánnak el a gyorshajtókkal, nos én azóta lakotton belül beton ötvennel megyek. Komoly! Engem nem fognak 50-100-200 ezerre megbüntetni! És közben haragszom Gyurcsányra a magas büntetések miatt, a rendőrökre mert minden cselt bevetve a szerencsétlen honpolgárra vadásznak, és a mögöttem villogóra aki magasról to..ik a büntetésre. Viszont az igaz hogy 50-el közlekedni nagyon biztonságos. Tudom ajánlani sokaknak...

És ha már itt tartunk ami még nagyon zavar az a kivilágítatlan kerékpárosok tömkelege. Nem veszi észre az ártatlan hogy rajta kívül minden ki van világítva??? Az utca, az autók, a motorok, az épületek. Csak ő nem. Már annyira dühítenek hogy gyakran ledudálom őket mérgemben mert nem igaz hogy nem ér meg az életük qrva 300 forintot amin vehetne egy villogót. Figyeld meg amikor mész kocsival este, és a szembőljövő elvakít, és amikor éppen elmegy melleted, pár pillanatra nem látsz. A fényváltás miatt. eltelik pár pillanat és ha éppen ott kovályog a sötétben egy sötét agyú kivilágítatlan akkor te (meg én) megyünk a börtönbe, mert hiába nem mentél mondjuk lakott területen ötvennél többel, de a rődner azt mondja hogy kérem szépen a forgalmi viszonyokhoz képest gyorshajtott. Hát ja...

Szóval a kérdésedre válaszolva ez nem figyelmetlenség hanem bunkóság!!! De akkora mint a hegy!

Köszi hogy feltetted a kérdést, illeteve jól kipuffogtad magad, mert így most nekem is sikerült!

Balesetmentes közlekedést kívánok!

2009. jan. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek veletek. én is nap mint nap szembesülök az emberek bunkóságával, akár mint gyalogos, akár mint autós. mindennap gyalog viszem a lányom iskolába. az iskolához egy lámpa nélküli többsávos keresztezésen keresztül lehet eljutni, ott órákat lehetne arra váárni, hogy ne jöjjön egy autó sem, vagy hogy valaki átengedjen a zebrán. sokszor tapasztaltam, hogy ha az egyik sávban meg is áll az autó, a másikon továbbrobog, irányjelző luxus, hogy még véletlenül se tudjam merre óhajt menni. ahogy emlitettétek a körforgalomnál sem használják kijövetelkor, bejövetelkor persze igen (!). tavaly nyáron egy két sávos úton majdnem egymás mellett haladtunk egy autóval, ami, egyszercsak gondolt egyet, se index, se körülnézés, hogy akkor ő most sávot vált és ránk húzta a kormányt. dudáltunk, én orditottam neki a nyitott ablakon át, el is tudtam volna épp kapni, ha kinyújtom a karom, de csak nem figyelt, zene persze üvöltött nála. aztán satufék, és satufék minden utánunk haladónak, de szerencsére nem történt semmi baj. két kisgyerekem ült a kocsiban. legszivesebben utána mentem volna és úgy felpofoztam volna, hogy megemlegesse, mig él. mert igy ő elhúzott a francba és fogalma sincs arról, hogy mit csinált, észre se vette. hiába tudom, hogy én szabályosan közlekedek, ha a sok barom meg ba...k rá. de tudjátok, amig nem jut el a barmok agyáig, hogy részegen nem ülünk autóba, addig az is lehetetlen elvárás, hogy legalább szabályosan közlekedjenek.
2009. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg sok barom van az utakon!

Velem 2007-ben történt,hogy lakott területen haladtam ,előttem szintén autó egyikünk sem ment gyorsan amolyan kötelező 50, követési távolság,nyugalom,szóval minden rendben és egyszer csak hirtelem az előttem haladó jármű mindenféle fékezés,nélkül,még a féklámpája sem villant fel megállt az út közepén,hogy ő lekanyarodik,de az iránylelzőt sem tette ki. Hiába figyeltem és hiába volt meg a követési távolság,min.két autónyi,mégis sikerült belecsúsznom a kocsiba. Persze ilyenkor mindig az a hibás,aki hátulról megy bele a másikba,mert miért nem figyelt címszóval. Nyomhattam én a féket,de mégis belecsúsztam az előttem szabálytalankodóba. Pedig a fékeim sem voltak rosszak,hiszen szinte újak voltak,de mégis más hülyesége miatt én kerültem bajba. Azóta ha tehetem 30-40 méternyi távolságot tartok lakott területen.


Pár napja meg a körforgalom előtt kicsit feltórlódott a sor(hiszen van ilyen) és egy fiatal kis köcsög úgy 20 év körüli az új hondálával kivágott két-három autónyival mögöttem a sorból átlépve a záró vonalat(szemben meg forgalom,de a srácot mindez nem érdekelte) és elhúzott mellettem,de úgy,hogy majdnem összeütközött a másik sávban szabályosan haladóval, aki kénytelen volt félrerántani a kormányt és közben olyan közel is volt,hogy majdnem elvitte a visszapillantó tükrömet.

Nem az a bajom,hogy akár apuci vagy anyucitól kapta fiatalon a kocsit,vagy akár keményen gürizett érte a srác,hanem az,hogy felelőtlenül mások testi épségét veszélyezteteve közlekedik a sok ilyen tuskó. A kocsi az már más téma,de ha az is megsérül ,nem mindenki tudja kijavíttatni a kocsin keletkezett sérüléseket,mert nem engedhetik meg maguknak sokan, ha az ilyen gyorsan lelécel,így hiába minden,hiszen betétlapot sem tudunk az ilyentől kicsikarni. Utólag meg ember legyen a talpán,aki bebizonyítja,hogy ő volt,az,aki kárt okozott,mégha a rendszámot is megjegyezzük.


Aztán szintén egy fiatal srác belémtolatott a dugóban,mert ő gondolva egyet kiakarta keülni a dugót úgy,hogy előbbre akart menni pár autónyit. Semmi bajom a fiatal vezetőkkel,hiszen én is voltam kezdő,de azért ilyen hülyeségeket nem csináltam. Azt elismerem,hogy friss jogsival megfontoltan,szabályosan mindent betartva tötyögtem az utakon és emiatt sokan anyáztak,de ekkora hülyeségeket mint egyesek produkálnak,én nem csináltam . Amúgy sem vagyok egy idegbeteg vezető,de ha felhúznak,akár képes vagyok az illető után menni és tisztába tenni a nagyképű arcát.

2009. jan. 31. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
2009. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
egyszer beletolatott a parkoló autóm hátsó ajtajába egy fiatal srác. épp végignéztem az egészet. nem tört szerencsére, csak horpadt. egyfolytában azt hajtogatta, hogy ne hivjunk rendőrt, kifizeti most a kárt. mondtam, hogy oké, de idehivom a férjem, ő karosszérilakatos, megmondja mennyibe lesz a javitás. vártunk rá vagy 5 percet, közben csak hajtogatta, hogy ne hivjak rendőrt. már olyan nagyon gyanús volt,hogy megkérdeztem, miért ne? azt mondja, nincs jogsija. én meg, hát miért vették el? erre ő, NEM IS VOLT! én addig nem hittem, hogy létezik ennyire felelőtlen és vakmerő ember és az jutott eszembe, hogy akkor MOST rendőrt hívok.
2009. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek... Mondjuk én bringás vagyok, sokáig Budapesten laktam, s felháborított, hogy az autósok mennyire figyelmetlenek... Elvárják, hogy én betartsam a szabályokat, kitartsam a kezemet, és hasonlók, de az autósok le se szartak. Tudom, nem teljesen erről volt szó, de az index is benne van ebben. Sokszor volt olyan, hogy teljesen szabályosan kitartottam a kezem, csak a vak nem látta, mégse akarta észrevenni, s majdnem elütött, aztán még neki állt feljebb... Meg olyan is volt sokszor, hogy nem indexelt, én meg mentem tovább, és akkor is majdnem ott végeztem... És sorolhatnám... Végén annyira idegbeteg voltam már sokszor, hogy olyannak is beintettem, akinek nem kellett volna... Szóval nem ártana, ha mindenki odafigyelne a másikra...
2009. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek,több válaszra számítottam,de az eddigi válaszadóknak köszönöm a hozzászólásait. Úgy látszik,hogy sokan magukra ismertek a kérdésben és nem mertek válaszolni.
2009. febr. 6. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!