Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklisek, előfordult már,...

Biciklisek, előfordult már, hogy egy autós szabálytalan volt veletek, és még neki állt feljebb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 14:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

Igen, előfordult már. Sokat biciklizek, bár csak a városon kívül, mivel azon a véleményen vagyok, hogy a bicikli nem való a városba, ha nincs biciklisáv.


Viszont megfordítom a dolgot. Múltkor jöttem autóval Ferihegy 2 felől. F2 és F1 között a Reptéri rendőr igazgatóságtól van bicikliút végig Szemeretelepig. F1-nél (tehát ahol már rég volt, és még sokáig tartott is a bicikliút) ment az úton egy cangás. Szépen sávon belül kikerültem, mivel a másik sávba nem mehettem át. Nem volt túl sok, de 30 centi lehetett köztünk. Erre elkezdett integetni és anyázni. Ez milyen viselkedés??

2011. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%

Jó, hogy hagytad a "f@sza" csávót...

Ha visszaszóltál volna neki, akkor elindultál volna az úton, hogy olyan tahó legyél, mint ő, és mint a 16:16-os válaszoló.


Szerencse kell, valahogy el kell kerülni a közveszélyes és bunkó autósokat. Az a baj, hogy sok autós ok nélkül, megrögzötten utálja a kerékpárosokat. Van olyan, aki meg a néhány "bunkó biciklis" miatt. Na hát e kettő csoport egymásnak való, szórakoztatják egymást...


Sajnos együtt kell élni velük. Így sosem lehet nyugodtan biciklizni, mert nem lehet tudni, hogy a korrekt autós előz le, vagy a paraszt. Az autósoknak az piszkálja még a csőrüket, hogy egymástól nem tudnak haladni, és zavaró nekik, ha egy bringás leelőzi őket...


Én azt gondolom, úgy kell közlekedni, hogy a többi közlekedő fejével is gondolkodjunk egyben. Ne tartsuk fel a másikat, tök mindegy az közlekedési eszköz. Viszont ha biztonságosabb rövid távon picit feltartani a másikat, akkor ezt annak a másiknak is meg kell értenie...


Pl. oké a jobbra tartás, ha nincs jobboldalt parkoló autó. Ha van, akkor mindenképpen tartani kell az ajtónyitásnyi távolságot! Akár bringával akár autóval megyünk el mellette...

Ez azonban nem egyenlő a direkt sávközépen menéssel. Ez utóbbi már tényleg bunkóság. Annyira sávközépen menni, hogy jobbról beelőzhessenek? Akármilyen rossz is az út, az azért durva, mert nagy és tempós forgalomban feltartó tényező, kis forgalomban meg le lehet térni mire odaér a teherautó...

Nagy forgalomban, pl Nagykörúton beállni a szélső sáv közepére teljesen korrekt, hisz ott a parkoló autók miatt nem lehet biztonságosan annyira jobbra tartani, hogy sávon belül előzzön le egy autós egy bringást, sávváltás kell neki. Na de minek, ha az autósok tempója sem gyorsabb, mint a bringásoké. Ott felesleges hőzöngenie az autósnak...


Legjobb lenne ketté választani az országot. Egyik felébe kerüljenek a a normális bringások+autósok, másik felébe meg a beszólós bunkók... Álmodik a... :-)

2011. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

59%-os utolsó:


Köszönöm a kedves szavakat, látom értetted, és egyetértesz azzal, amit írtam a bunkó kerékpárosokról. Mindig csak az a szemét autós a hibás, ugye nyuszika?! :) Szegény szerencsétlen kerékpárosok... brühühü Mindig letolják őket, pedig ők mindig szabályosan közlekedek... Szegény kerékpárosok... Ők nem szabálytalanok, á, nem. Ők nem bunkók általában, mindig igyekeznek nem feltartani az autósokat, á, nem. Csak az a szemét autós... Sírok értetek.


A "Tahó" 16:16-os válaszoló.

ui: Találjak ki én is hasonlóan kedves szavakat rád?!

2011. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:

Olyanra konkrétan nem emlékszem, hogy neki állt volna feljebb, de olyan volt, hogy az út szélén parkoló autóból kiszállt előttem a sofőr és a kocsija ajtajának nekimenve szaltóztam egyet előre. De elismerte, hogy ő volt a hibás. Nem is hívtunk rendőrt se, meg semmi egyéb. Hát, bele kellett volna néznie a visszapillantóba mielőtt kiszáll.

Jaa, még mielőtt bárki leveszekedne engem: a városomban nincs kerékpárút és az úttest mindkét szélén parkoló autók és a két sávban haladó kocsik mellett annyi hely van, hogy olyan közel kellett mennem a parkoló autóhoz, hogy amikor kinyitották előttem, hát, beleütköztem...

2011. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
21%
féltégla
2011. jún. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Pont tegnap történt velem egy ilyen eset, kanyarodás közben előz taxis majdnem beleszorított egy parkoló autóba(vár 3 méter lehúzódok az egyenes szakasszon és elengedem). De volt már olyan hogy a lámpánál állva a kerékpárúton(piros volt) húzott el mellettem 10-15 centire 30-40 egy bringás, szóval azért mindkét félnek megvannak a hibái. Sáv közepén biciklizés meg alapból nem elfogadható, de olyan esetek is előfordultak már sokszor hogy megelőz kereszteződés előtt az autó és jobbra kanyarodik én meg vagy ki tudom kerülni vagy nem, ilyen esetek elkerülésére szoktam a kereszteződés előtt egy kicsit behúzódni, hogy sávon belül ne tudjon előzni.
2011. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

tegnap 08:16 én írtam, hogy a sáv közepén mentem. És dugóban. És egyébként igen, pontosan az általad említett Nagykörúton szoktam így menni. Na jó, meg a kicsin is.

Az út szélén menni nem biztonságos. Én direkt nem hagyom, hogy sávon belül meg lehessen előzni. Akkor ugyanis olyan közel jön a kocsi, hogy az már komoly kockázatot hordoz magában (leszorít a padkára, vagy rá a parkoló autókra).

Nem érzem, hogy bárkit feltartanék ezzel, egyébként meg dugóban pont hogy engem tartanak fel az autók. Bármilyen hihetetlen, de biciklivel is jobban szeretek egy zöldhullámon pár perc alatt végigmenni a körúton, emberi tempóban, mint pirostól pirosig araszolni a dugóban.

Jaa amúgy ahol a busz jobbról beelőzött, az az Astorián volt, ahogy a Kálvinról jössz. Ott kiszélesedik az út, és ott tudott mellém férkőzni.


Egyébként azt meg kell hagyni, hogy alapvetően jófejek az autósok. Nem tudom, mennyiben járul ehhez hozzá a kinézetem (piros retro bringa és csini szoknya), dugóban biztosan, mert pl. pirosnál általában nagyon előzékenyek az autósok és kedvesen előreengednek (amit azzal hálálok meg, hogy jól megnyomom a pedált, így majdnem ugyanolyan tempóban indul a sor, mintha autós állna az elején, bár ez mindegy is, mert egy perc múlva úgyis megint áll az egész), ha viszont nincs dugó, akkor meg talán elég meghökkentő jelenség lehetek, ahogy csajszis felszerelésben repesztek végig az úton, közel akkora sebességgel, mint az autók. Ilyenkor viszont kényelmesen meg tudnak előzni a másik sávban és szoktak is bőven helyet hagyni mellettem, ami szerintem jófej dolog. Szóval valójában volt egy negatív esetem a busszal, de rengeteg kedves, pozitív más buszosokkal, illetve az autósokkal.

2011. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
Pont egy hónapja! 3 centin múlt hogy nem gázolt el a nekem zöld lámpánál és amikor szóvá mertem neki tenni a helyzetet akkor utánam jött, megállított és a nyílt utcán arcon köpött. Természetesen kopaszokról van szó nagy fekete BMW-ben.
2011. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Kerékpárútnak rendszeresen nem adják meg az elsőbbséget, még akkor sem ha kint van az elsőbbségadás egy kiegészítő kis táblával.

NEM SZABAD JOBBRA LEHÚZÓDNI, a sáv közepén kell menni, különben lassítás nélkül elhúznak 3 centire a könyöködtől. Ha az út közepén mész akkor lelassítanak, és kerülnek.

2011. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
36%
k.csög biciklisek azt hiszik övék a világ
2011. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!