Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklisek, előfordult már,...

Biciklisek, előfordult már, hogy egy autós szabálytalan volt veletek, és még neki állt feljebb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 14:45
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
0%
16:16-os válaszoló te egy r*hadt b*zeráns vagy. Olyan undorítóan fröcsögsz a nyuszikáiddal, hogy majdnem lehánytam a monitort. Minden elimerés a kerékpárosoknak, akik tesznek valamit a környezetért, a dagadt autósoknak meg egy szavuk sem lehet.
2011. jún. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
45%

c-c-c... Látom neked is betett az igazság :) Tesznek valamit a környezetért, igen, tesznek. Pl. szándékosan feltartják az autósokat, hogy még több széndioxidot juttassanak a levegőbe.

Ja igen, más szavakat látom nem tudsz használni, mint a trágárság, gratulálok az értelmi szintedhez. Olyan jó hallani a kulturált emberek hozzászólásait. Remélem megengedsz nekem is egyet: Kinyalhatod testvér.


Az "egy r*hadt b*zeráns"

2011. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a szabálytalanságot elkövető az esetek túlnyomó százalékában tudatában van hogy rosszat tesz másoknak, de mind megmagyarázza magának, hogy neki miért lehet. Pl. kerékpársávra parkoló autós, (nagy sebességgel elhaladva) centizés, keresztutcából türelmetlenül eléd kihajtó autós, minek következtében neked fékezni kell, jobbhoroggal veszélyeztető, többsávos kereszteződésben a balra kanyarodó sávból jobbra, eléd bevágó autós, szemből jövő, járművet kikerülő autós nem várja meg, míg te elhaladsz és belekezd az előzésbe, stb. Ezek mind rendszeresen előfordulnak velem és a legtöbb súlyosan veszélyezteti az életemet. Egy kerékpárosnak - a balkán északi részén - erősen defenzív vezetési stílusban kell vezetnie, ha nem akar bajt magának. Egy autós a zebrán ütött el engem, aztán otthagyott, mint eb a sz@rát (segítségnyújtás elmulasztása befigyelt!). Csak lelassított, lehúzódott, de nem állt meg! Nem volt szerencséje, voltak tanúk és hívták a rendőröket, akik a rendszám alapján hamar elkapták a közeli autómosóban (talán a nyomokat akarta eltüntetni?). 2008 júniusában volt a baleset, azóta húzódik az ügy, egyáltalán nem ismeri el a vétkességét. Most lesz a bírósági tárgyalás szeptemberben.
2011. júl. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
100%

Én tavalytól járók kerékpárral BP belváros.

Jobb a helyzet mint gondoltam.

Az autósok többsége szerintem igyekszik, és a kerékpárosok többsége is. Ha belegondolok, hogy komoly forgalmi helyzet van, amíg beérek melóba akkor, elenyésző a hülyék száma.

De van.

Sajnos egyesek nem veszik jármű számba a biciklit, és egyes biciklisek sem veszik magukat jármű számba, ez is nagy baj. A forgalom dinamikáját nekünk sem szabad akadályozni ha van rá lehetőségünk.


Egyébként a kerékpárutak kb semmit nem érnek, azok ott vannak ahol, vagy biznisz volt megépíteni pl Szentendre felé, vagy ott ahol nagyon látni pl parlament.


Én jártam Hollandiában...ahhoz képest ez egy vicc.

2011. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 _Gabe_ válasza:
És fordítva? :) Én tisztelem a bringásokat, amikor vezetek, de azt senki ne felejtse el, hogy amikor biciklin ül és megy "ész nélkül" akármerre az autó lesz az erősebb és keményebb... Egyik oldalon se kéne elszállni...
2011. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
100%
én régebben rengeteget bicikliztem, de mindig a kresz szabályai alapján közlekedtem. viszont manapság az idős néniknél, -akik ugye nem ismerik a kreszt és biciklivel hesszelnek- hogy szabálytalan közlekedés után motyognak, meg integetnek komor arccal a kocsiba nekem, hogy mit képzelek magamról. pedig nekem van jogosítványom, én tudom a kreszt.. de nem baj, már megszoktam, a nyugdíjasok 90%-a ilyen...
2011. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Inkább volt már valakivel olyan, hogy nem az autósnak állt feljebb?

Ha gyorsan megyek azért húzza rám a kormányt, ha lassan megyek azért anyázik, ha az úton megyek azért dudál, ha a járdán azért szájal, hogy minek riogatom a gyalogosokat. Vezetni is szoktam, de érdekes módon engem nem szoktak irritálni a bringások.

Fel nem tudom fogni, hogy valakinek mi baja lehet velük főleg, hogy ha jön egy autós akkor már jóhogy nem fel szoktam húzódni a padkára, hogy el tudjon mellettem menni, de max egy dudát kapok cserébe.

Nem mondom, hogy mindig szabályosann szoktam közlekedni, de a kocsik között vagy az út közepén cikázni sosem szoktam, ha van bicikliút a közelben mindig azt használom (ha kerülni kell akár akkor is), és általában akkor is elsőbbséget szoktam adni amikor nekem járna csak azért, hogy elégedett legyen a dagadt fejével.

2011. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
kedves kerékpáros kollégák a legnagyobb hiba ott kezdődik mikor valaki ráhajt a közútra mindegy hogy autós ,kerékpáros ,buszos ,kamionos vagy "lovas"".elfelejtjük ,hogy rajtunk kívül más ember is van az úton rendet kéne tenni az emberek fejében és nem lenne több gond!
2011. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 27%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-24 16:16


neked üzenném te bunko hogy nálunk van bicikli út(amit sokszor a gyalogosok használnak) és képzeld te agyatlan hogy volt már mikor ott ütöttek el majdnem

és mi van ha úton megyek? nem mindenütt van bicikli út te barom fel kéne fogni

kímélem a környzetet és lebasznak érte a sok köcsög autós fulladj meg a kipufogógáztól

2011. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

előző vagyok

vidéken lakom és itt nem tartják fel az autósokat mert nincs sok biciklis (ha pl hallom hogy jön mögöttem autó akkor igyekszem félrehúzódni ) lehet hogy némelyik pesti bicajos esetleg nem éppen szabályosan közlekedik de nem mindegyik ilyen max a bicajosok 10%a

2011. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!