Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalomban vezetek, de sírva...

Forgalomban vezetek, de sírva szállok ki mindig az oktató autóból! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, idén nyáron diplomáztam le egyetemen és úgy gondoltam (a szüleim hozzájárulásával), hogy nyáron a jogsit is elkezdem és megpróbálom azt letenni szeptemberig. Májusban kezdtem el, június végén meglett a KRESZ, elsőre. Egy héttel utána már rutinból vizsgáztam, pótóra vétele nélkül, megbuktam. Az oktatómmal már a rutin kezdetekor megváltozott a viszonyom, teljesen hülyének nézett, kiabált, és lecsapta az 50 perces órákat 30-35-re, napszaktól függően. Sikertelen rutinvizsga után oktatót váltottam, 2 órát vettem az újtól és sikerült a rutinom. Nem sokkal utána pedig már vettem a forgalmi órákat is. Csakhogy a forgalom semennyire nem megy, egyszerűen belecsúszok mindig abba a hibákba, amiket elmond hogy nem kellene. Ha pedig valamire nagyon figyelek (pl. hogy kanyarodok ki egyirányú utcából balról helyesen), akkor nem figyelek más dolgokra.

Már egyre jobban azt érzem hogy ehhez nekem nincs tehetségem, ráadásul nem is állunk úgy anyagilag, hogy megengedjük magunknak a többszöri bukással járó 11 ezer ft-os vizsgadíjakat.

Azt hittem, nem fog kifogni rajtam egy jogsi, és teljesen hülyének érzem magam az egészhez, lehet nagyképűen hangzik (egyébként távol áll tőlem az ilyesmi), de tanulással (nem magolással) elértem az összes eddigi kitűzött célomat, és erre a jogsi nem jön össze úgy, ahogy akarom:(

Nem értem, mit csinálok rosszul? Már teljesen rá vagyok görcsölve, tanácsolták már azt is, hogy ejtsem le nagy ívből a jogsit.

Tanácsokat várnék, lehet rajtam kívül más is került ilyen helyzetbe...


2011. aug. 9. 12:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Tehát ezeket forgalom mentes, elhagyatott helyen nem hinném hogy meg lehetne tanulni"



Dehogynem lehet megtanulni..:)

Egy pár műanyag bólya,használtgumik,stb...-segítségével modellezhető a parkolás,tolatás,beállás szűk helyekre...


De ha te a "pót órák"-ban hiszel,hát áldásom rá,és sok sikert!:)

2011. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

én 32 éves anyuka vagyok és ugyan ebben a cipőben járok.akár csak én irtam volna a kérdést...

eddig 2x vezettem forgalomban,de sokszor ütközök azokba a hibákba amkibe már nem kellene,óra végén értékeli az oktató a napot és sírva megyek haza...

félek,ezért merev és feszült vagyok=veszélyesn vezetek.nem megy egyszerre figyalni a forgalmat,táblákat,tükröket stb stb...

nagyon sok mindenben segít folyamatosan magyaráz,de ebben nem tud segíteni...sokszor megbeszéltük.ezt nekem kell leküzdeni és magamban átértékeli a dolgot és jó sokat gyakorolni.nincs még kocsi a családba ezért maradnak a plusz órák.van még hárta 8óra azon felül fogalmam sincs mennyi plusz órat kell még vennem.de muszáj megcsinálnom(elöbb-utobb sikerül)mert kell a jogsi, és tudom h te is meg fogod tudni csinálni...

sok sikert,irj,h. haladsz!esetleg volt-e már vizsgád?

2011. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én már kezdem lazábban venni az egészet, lehet ez a titka, hogy nem kell feszülten és görcsösen vezetni! :) Nekem többen mondták, hogy ez csak egy jogsi, nehogy ezen agyaljak napokat, mindenki meg tudja szerezni, nehogy nekem ne sikerüljön:) Én is ezeket mondom neked! Mindenki elkezdte valahol, gondolj arra, hogy Te abban vagy jó, amiben a vezetők többsége nem!:) Ez sok erőt ad! és ne hidd, hogy te hülye vagy hozzá! Én ma úgy jártam, hogy voltam vezetni és ugye nekem is elmondta a hibáimat az oktatóm. Rossz volt hallgatni és tudtam h én szúrtam el. Beült egy másik tanulóvezető a kocsiba, én hátsóülésre kerültem, és elvitt a buszomig a lány. Na én ekkor csalódtam pozitívan magamban, mert a lány alig tudott elindulni forgalomban, parkolás sem ment, majdnem nekiment egy út szélén parkoló kocsinak! Szerintem a lényeg, hogy ne gondold azt, hogy béna vagy hozzá! belejössz, én is kezdek már! Nekem sokat segítettek az előző válaszok is!:) Sok sikert:)

Nincs még időpontom de már kezdem várni:)

2011. aug. 23. 22:59
 14/16 anonim válasza:

tegnapi 22:11 vagyok.köszi a biztatást,kivánok minden jót,majd írj h alakulnak a dolgok...

holnap megyek vezetni megint...remélem jobb leszek mint tegnap voltam...:-S

2011. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
szia kedves kérdező!mi van veled?hogy alakulnak a dolgok?megvan a jogsid?nem írtál...én nem igazán haladok,vagy legalább is nagyon lassan...nem látom az alagút végét:-S
2011. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
múlt hét hétfőn mentem először vizsgázni és meglett! :) nyugodtan, összeszedetten vezettem és ez a kulcsa szerintem:)
2011. okt. 4. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!