Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem is kéne jogsi autó vezetés...

Nem is kéne jogsi autó vezetéshez?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vezetek majd' mindennap.

Van jogsim, és az elején folyton izgultam, hogy mikor fognak már megállítani igazoltatni.


De eddig semmi.

Azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy jogsi nélkül is vezethetnék, mert nem olyan rendszeres az ellenőrzés?


2011. aug. 13. 15:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jobb esetben az autóvezetést oktatók szakképzettek, és gyakorlott oktatók. Sok olyan dolgot tudnak megtanítani amit egy átlag ember a másiknak nem. Ezekre a dolgokra nagy szükség van a közlekedés során, és baromira nem mindegy hogy "valaki csak úgy vezetget, vagy tudatosan csinálja amit csinál".


Szóval ezeket a dolgokat meg kell tanulni valahogy, és másképp nem megy, mint ha egy oktatótól tanulod meg (most abba ne menjünk bele hogy sajnos sok kontár oktató is van), tehát szabályozott keretek között. A jogsi többek között a bizonyíték arra, hogy elvégezted a tanfolyamot.


Az hogy van-e ellenőrzés, nem tudhatod. Illetve ne keverjük már a 10e fős kis települést meg a várost. Nyílván a falu szélén az erdőben kisebb eséllyel fognak igazoltatni mint mondjuk a Róbert Károly krt-n.


Vezethetnél persze, de mi van ha mégis elkapnának? MI van ha baleset van? Hogy tanulnád meg azokat a dolgokat amiket most oktatótól tanultál?


Engem jogsi szerzés után rögtön 1-2 hónappal igazoltattak, mert volt egy elsőbbség csak félig megadásom, amit látták, már rögtön jöttek is utánam. Mivel a kereszteződés valóban beláthatatlan volt, és látták hogy csak láma voltam, le sem kérdezték, de ha kicsit komolyabban veszik, simán le is kérdezték volna a jogsimat...

2011. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sokak akkor is sötétek a vezetéshez miután megszerezték a jogosítványt ( nem mintha 30 óra alatt meg lehetne tanulni rendesen vezetni ), mi lenne akkor , ha ellepnék az utcát, azok a raj gyerekek, akik a haveroktól tanultak vezetni...?


Nem az ellenörzés miatt kell a jogsi (meg maga a tanfolyam), hanem hogy 4 eberrel melletted ne fordulj a román kamion vagy a vonat alá... Elég szomorú, hogz jogsi birtokában ekora f@szság megfordul a fejedben.

2011. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Tedd le kamionra a jogsid,vezess minden nap kamiont, és hidd el,hogy minden nap a seggedbe lesznek,és ellenőriznek.
2011. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Napmint nap nézem az utcát és van olyan ember akinek jogsija van és két hónapja(!) jár a forgalommal szemben. Nem zavarja!

Lehet, hogy ő is arra játszik, hogy elkérjék a jogsiját?


Szóval a jogsi azért kell, hogy a közlekedő társadalmat akik járművet vezetnek, megnyugtassa, hogy a másik is jogosan vesz részt a forgalomban és tisztában van annak alapvető szabályaival.

2011. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
O, Hát festesd le feketére a motorháztetőd meg tegyél rikító alufelnit a kocsidra. Persze sportdob is elengedhetetlen. Legyél nyugodt hogy 10 km-en belül meg fognak állítani a jardok igazoltatni. Pláne ha jó öreg autód van. szimpla jó viszonyag nem öreg aútóval kevésbé állítanak meg ez tény. Hallottam olyanról aki 13évig jogsi nélkül vezetett és nem bukott meg. De csak szerencséje volt. Itt Szolnokon például bucira büntetik és igazoltatják az autókat a rendőrök. Szerintem ebből élnek vagy nem tudom. Alig bírok úgy átmenni a szomszédos falukba hogy ne látnám rendszeresen őket valamelyik parkolóba ,hogy ne zaklatnának épp valakit. Külföldön a legtöbb helyen például csak akkor állít meg rendőr igazoltatni ha rendellenességet lát a kocsidon. Itt meg?? Már Zaklatás ami folyik. De hát ez Magyarország itt mindig máshogy mennek a dolgok mit bárhol.
2011. aug. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Mindig legyen nálad a jogsid!!! Én egy kis városban élek, és egy mellékutcában igazoltattak!!! 25 méterre a házunktól. Bárhol kiszedhetnek, ne adj Isten, koccanhatsz, stb.
2011. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!