Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor mentetek először egyedül...

Mikor mentetek először egyedül vezetni?

Figyelt kérdés

Egy hete kaptam kézhez a jogosítványomat, azóta naponta-kétnaponta vezetek (hosszabb utakat is), de csak úgy, hogy a párom ül mellettem és segít, bár nem sokat. Szeretnék már egyedül is menni, intézni a dolgaimat, de azért félek is. Ti mikor vágtatok neki egyedül a nagyvilág útjainak?

Ja, a 'csak a boltig' megyek el nem igazán tartható, mert a belváros közepén lakok :)


2011. szept. 30. 17:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Aztán mára már fogjuk rá rutinos sofőr lettem, sok balesetet kerültem el azzal, hogy mindig odafigyeltem a másik a hülyeségére.
2011. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Meglett a jogsim (benzin) majd gyakoroltam apám dízel autóján néhányat, aztán 1-2 hétre rá már meg is vettük a saját autómat. Akkor vezettem életemben először apám kocsiját sötétben, esőben. Úgy alakultak a dolgok hogy utána a legtöbb vezetésem sötétben esőben volt, vagyis a lehető legrosszabb időjárásban.


Ha még kezdő vagy és nagiválnod is kell, na az nagy szívás. Egyszerre figyelni a forgalomra, táblákra, utcanevekre, tájékozódni nem egyszerű... Sokat kell gyakorolni és bele lehet jönni.


Amikre nagyon figyelj:

- sávváltáskor holttér (tükör és hátrafordulni) ÉS ha 3 sávos úton mondjuk a jobb szélről akarsz középre jönni akkor nézd a bal szélsőt is, mert engem az elmúlt két hétben kétszer is majdnem megtörtek úgy, hogy átsoroltam jobbról, de a balról kisoroló nem figyelt rám, és akkor kezdett sorolni mikor én már átsoroltam a középsőbe, szépen rámhúzta a kocsit... szerencsére kormány elrántással ki tudtam védeni....


- beláthatatlan kereszteződések: ahol túl nagy teret kell belátni (180 fokot pl) vagy ahol nagyon éles a szög! Inkább kétszer nézz körül, mert hirtelen ott terem az autó....


És tedd ki a T betűt hátulra!


Ha teljesen új helyre mész sokat segít ha más navigál helyetted, elég csak a vezetésre figyelned. Néha amikor másnak van ideje, üljön be melléd és figyelje a vezetésed, hívja fel a hibáidra a figyelmed, esetleg gyakoroljátok ami nem megy... Nekem segít ha mások adott szitut később elemeznek és megbeszéljük mit csináltam jól vagy rosszul, mit kellett volna másképpen...

2011. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Volt hogy kocsival mentem tanfolyamra:)
2011. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!