Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járdán közlekedés biciklivel?

Járdán közlekedés biciklivel?

Figyelt kérdés
sziasztok! meg tudnátok mondani hogy pontosan hol, hogyan van benne a kreszben hogy biciklivel járdán/úton/bicikliúton/sétálóutcán hogy kell közlekedni. azaz hogy hol kell tolni (úgy tudom járdán tolni kell), ilyesmik... köszi!
2011. okt. 7. 16:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Idióta tudsz olvasni??? Csak akkor lehet, ha "Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan"! Mutass már 1 (egy) k*rva helyet ahol alkalmatlan! Járjál iskolába és tanulj szövegértést te marha-
2011. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

:D:D:D


A kis idegbeteg nem járt még olyan helyen, ahol alkalmatlan az út kerékpáros közlekedésre:) De kérdezem a misztert, hogy mivel a 12 éven aluliaknak tilos az úttesten kerékpározni, ők hol tekernek?? Ha már ilyen hülye vagy, legalább ne úgy mondj valamit, hogy nem olvasol tovább.

2011. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"12 éven aluliaknak tilos az úttesten kerékpározni,"


Huh.. hát ha ennyire sötét vagy erre nincs mit mondani...

2011. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
57%

Szerintem Pesten elég sok olyan út van, ahol kátyús az út széle, vagy sok a parkoló autó...


Viszont szerintem kár össze veszni, hogy ki a bunkóbb, a gyalogos, vagy a kerékpáros. Mindegyik közt van ilyen is és olyan is. De ha már itt tartunk lehet olyan gyalogos, aki SOHA nem kerékpározott, de nem hiszem, hogy van olyan bringás, aki nem gyalogolt volna. Ebből következhet az, hogy az adott gyalogos nem ismeri mindkét oldal szokásait és eleve ellenségesen áll a kerékpároshoz.

Lány vagyok, nem bicajozok olyan állatul :) és mégis találkozom jó pár bunek gyalogossal. Itt írta is valamelyik, hogy rácsenget a bringás és ez milyen felháborító. Elmondanám, hogy valószínűleg csak szól, hogy jön, mert tuti akkor váltana a gyalogos irányt, amikor odaér a bringás és szép koccanás lehetne belőle. Szerintem nem vészes, ha csilingelnek mögötted és két lépést arrébb lépsz, hogy az a másik elférjen. Nem tudom mit csinálnál mondjuk Hollandiában. :)

De beszélhetünk arról is, amikor a gyalogos ténfereg, sétafikál a kerékpár úton, pedig van még 2 méter a gyalogosoknak is a járdán...

Szóval szerintem ne mutogassunk egymásra. :)

2011. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Abban igazat adok az utolsónak, hogy a gyalogos se ténferegjen a kerékpárúton, ha van járda.


De a járda alapvetően a gyalogosoké, én is kiakadok, ha "lecsengetnek"! Tolja a bringát azon a pár méteren, ahol nincs lehetősége az úton haladni!


Kicsit egyértelműbb szabályozásra, megfelelő számú és megfelelően karbantartott kerékpárútra lenne szükség, mert így sosem lesz "béke". :(


Balesetmentes közlekedést kívánok mindenkinek! :)

2011. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Na nekem elegem van az OFF-oló, veszekedő hozzászólókból!

Itt a Link A kerékpárosokra vonatkozó fontosabb KRESZ szabályokról


[link]

2011. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

"De beszélhetünk arról is, amikor a gyalogos ténfereg, sétafikál a kerékpár úton, pedig van még 2 méter a gyalogosoknak is a járdán... "

Meg beszélhetnénk azokról az idi ótákról, akik úgy csinálnak bicikliutat, hogy a járdán kijelölik azt! Mindent a köcs ög biciklisekért, nemde?

2012. febr. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló mi a probléma a járdán kijelölt bicikliutakkal?
2012. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
9.-nek: te hülyébb vagy mint a segglyukam:D (erre már nem tok mit mondani) aztán nemtom ki találta ki azt h "12éven aluliaknak tilos a uttesten közlekedni" ..........namost a 12éven aluli gyermekeknek szülői felügyelet nélkül a KRESZ szerint nem biciklizhetnek egyedül közúton. én igy tudom ...... (sorry a helyesírási hibákért)
2012. júl. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Azt nem állítanám, hogy minden bringás bunkó. Annyi van köztük, hogy meglegyen az a kritikus tömeg, ami miatt az általánosítás bűnébe esem.

(Ez persze igaz más csoportokra is. Pl. Homo sapiens sapiens)

2012. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!