Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok, ti normálisak...

Kerékpárosok, ti normálisak vagytok?

Figyelt kérdés

Már elnézést, és tényleg tisztelet a kivételnek, de...

Miért hisztiket azt, hogy a zebra, a járdának a folytatása???

Attól, hogy elsőbbségük van még igen, szét kell nézni nekik is.

Erre fel teker rá a zebrára, mintha egyenesen arányos lenne a járda folytatásával.


Ma is már majdnem ráhajtok a zebrára, erre a semmiből előszáguld a kis kerékpárjával, vagy a tornádójával 'gecsézik' és homlok egyenest megy neki az autómnak, komolyan mondom eszméletlen.


Én az tuti is, hogy a kerékpárosoknak is megszabnék valami minimális kresz tanfolyamot, gőzük nincs a szabályokról...és akkor még neki áll feljebb.


Na meg mikor kivágódnak az utcából szét sem nézve gyerekkel a háta mögött. Nem normálisak:S


Ismétlem, tisztelet a kivételnek, de ma háromszor történt velem hasonló, és már marhára elegem van.


23N


2011. okt. 20. 15:10
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
42%
Miért feküdsz rá a dudára, ha a zebrán úgyis elsőbbsége van a gyalogosnak, tehát úgyis elsőbbséget kell adnod?
2011. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

igen ám, de a gyalogosoknak is akkor is figyelni kell.

Még tanították is, hogy kölcsönösen kell figyelni egymásra, szabályok ide-vagy oda. Szóval a gyalogosnak sem kell ugyanazzal a lendülettel rámenni a zebrára. Vagy attól, hogy elsőbbsége van már szét sem kell nézni? Mehet át az addigi felvett tempójában. Érdekes, ha én gyalogosan közlekedek, mindig szinte megállok a zebrán, és szétnézek, mielőtt átmegyek

2011. okt. 20. 15:22
 13/37 anonim ***** válasza:
22%
Te komolyan ledudáltál egy zebrán átmenő biciklist? :D Neked kéne egy kresz tanfolyam. A zebrán MINDIG elsőbbsége van a rajta lévő embernek.
2011. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

15:24 nekem kell a tanfolyam?

A kerékpárosnak LE KELL SZÁLLNIA, és át tolnia a kerékpárt a zebrán, nem pedig nem tudom mekkora sebességgel át tekerni rajta, már bocs.......

2011. okt. 20. 15:26
 15/37 anonim ***** válasza:
42%
Kerékpározz egy kicsit és rájössz, hogy bicikliút kb. semmi, azt a keveset is végigparkolják autók ;) ha járdán mész, akkor is s*ggfej vagy, hiába mész lassan, kerülgetve, közben kétmillió zebra, nem fogom áttolni a biciklit, ha úgyis elsőbbsége van a gyalogosnak, tehát autónak kötelessége megállni! Amúgy meg megfigyelted rendesen a zebrát, sok zebra mellett van biciklisáv is!
2011. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb szállj ki, és told át a zebrán az autód, hiszen az csak a gyalogosoké...
2011. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
akkor is, nem csak az autósnak kell figyelmesnek lenni, ugyanúgy vigyáznia kell a gyalogosnak is, és a kerékpárosnak is, és nem vakegér módjára átgázolni a zebrán. Mondom, hiába van elsőbbségem a zebrán, én akkor is szét szoktam nézni.
2011. okt. 20. 15:32
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Van némi igazság abban amit írsz...


Engem úgy ütött el egy kocsi majdnem egy körforgalom kihajtójában hogy nem nézett körbe a sofőr.

Mert megállt, átengedett pár csajt, azoknak a seggét bámulta jobbranézve, én meg balról érkeztem, de ő meg elindult úgy hogy el sem nézett balra hogy jön-e valaki. Zebra mellett ott van a bicikliút átvezetés, és van is macisajt a bicósoknak. Ám mivel láttam hogy megállt, én gondoltam nem állok meg (kontrás szörnnyel voltam) és majd ha elnéz balra akkor észrevesz és nem indul el. De nem nézett balra, így jó nagy ívben elmentem a kocsi előtt, lélekben felkészültem már arra hogy eltrafálja a hátulját a bicómnak, de pont kikerült.

Amúgy nem feltétlen a biciklisek a hülyék, mert amilyen szarul van kiépítve néhány helyen az átvezetés, nem csodálom hogy ki vagy akadva néhány váratlan biciklisen...


Azt meg külön bírom hogy a gyalogosok* azt szajkózzák hogy takarodj az útra, az autósok* meg azt hogy takarodj a járdára...

2011. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
42%
Persze, azért nézel szét, mert az idióta autósok ráhajtanak a zebrára és félted az életed. Holott elvileg úgy kéne lennie, hogy a gyalogos bármikor nyugodtan lesétálhat, az autósnak át kell engednie. A párom például ennek szellemében közlekedik gyalogosként, és iszonyúan féltem pont az olyan autósok miatt, akik úgy gondolják, hogy a gyalogosnak kell megállnia és megvárnia az autókat. Baromira fordítva kéne lennie..
2011. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
57%
Direkt az ilyen bevágások elkerülésére van ez a szabály, hogy a biciklis nem gyalogos így nincs elsőbbsége a zebránál, csak ha leszáll és áttolja a biciklijét. És igen, akkor is ha 10km-t teker, ha az autósokra vonatkoznak szabályok akkor a bicajosokra is.
2011. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!