Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok, ti normálisak...

Kerékpárosok, ti normálisak vagytok?

Figyelt kérdés

Már elnézést, és tényleg tisztelet a kivételnek, de...

Miért hisztiket azt, hogy a zebra, a járdának a folytatása???

Attól, hogy elsőbbségük van még igen, szét kell nézni nekik is.

Erre fel teker rá a zebrára, mintha egyenesen arányos lenne a járda folytatásával.


Ma is már majdnem ráhajtok a zebrára, erre a semmiből előszáguld a kis kerékpárjával, vagy a tornádójával 'gecsézik' és homlok egyenest megy neki az autómnak, komolyan mondom eszméletlen.


Én az tuti is, hogy a kerékpárosoknak is megszabnék valami minimális kresz tanfolyamot, gőzük nincs a szabályokról...és akkor még neki áll feljebb.


Na meg mikor kivágódnak az utcából szét sem nézve gyerekkel a háta mögött. Nem normálisak:S


Ismétlem, tisztelet a kivételnek, de ma háromszor történt velem hasonló, és már marhára elegem van.


23N


2011. okt. 20. 15:10
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
57%
A biciklisnek le kell szállni a bicikliről ha zebrán megy át, csak így számít gyalogosnak.
2011. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a sok buta bicajos tisztelet a kivételnek gőze nincs arról mi az a kresz. Én majdnem úgy ütöttem el egyet hogy a járdán szépen ott tekert majd hírtelen bement a körforgalomba arról nem is beszélve hogy annyira szűk volt az út hogy simán elcsaphattam volna. Másik hasonló eset az volt hogy ment az útközepén nem zavartatja magát és persze hogy baleset veszélyes mert kikerülni is csak úgy tudtam hogy át a másik sávba plusz közvetlen a járda mellé húzodtam hogy nehogy elgázoljam. És persze még ha ők a hibásak akkor is az autósokat büntetik meg. De legalább az ittas kerékpározókat is büntetik. Ami szerintem teljesen jogos.
2011. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
Az autós gyalogátkelőhelyen max gyalogosra számít, ezért bicajosok: álcázzátok magatokat gyalogosnak! :D a leszállás nehezen betartatható / a zsámolyugrásból gyengébbek számára rejtett egészségügyi kockázatokat rejthet, a gyalogos szimulálására alkalmas sebesség megválasztása viszont már könnyen kivitelezhető :)
2011. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
60%

Az egyetlen dolog, amit valahogy minden gyalogos és biciklis elfelejt, hogy elsőbbség csak akkor van, ha meg is adják. Mert az autó akkor is erősebb, ha nincs elsőbbsége. A sok idióta, aki körülnézés nélkül lelép az útra -akár a zebrán is- néha elgondolkodhatna azon, hogy milyen jól mutat majd a sírfáján a felirat: "Elütötték, pedig neki volt elsőbbsége." Megérné nem???

Én is járok gyalog, meg vezetek is. Autóval figyelek, de gyalogosan mindig az erősebb kutya b...k elv alapján közlekedek, mert nekem fontosabb, hogy át is jussak a túloldalra, minthogy verhessem a mellem az autósoknak, hogy nekem van elsőbbségem.

2011. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Igen írta valaki, hogy ő le nem száll a kerékpárról, mert annyi zebra van. Ja igen?? Neked nem kell betartanod a szabályokat, de, ha valaki véletlen p.csán lök majd, akkor meg te vered a tamtam-ot, hogy nem adta meg az elsőbbséget??

Hogy is van ez? Mi jogon beszélsz itt szabályokról, ha te magad sem tartod be azokat?


Mondom, én figyelmes vagyok tényleg a gyalogosokkal és a zebrán közlekedőkkel, de nehogy már még én kérjek elnézést, hogy megnyomom a dudát, mikor figyelmetlen tulok módjára szinte az utolsó utáni pillanatban kivágódik elém....


Ha mindenki azon az elven közlekedne, (akár autós, akár kerékpáros, akár gyalogos) hogy nekem úgyis elsőbbségem van, ááááá szét sem kell néznem, megyek mint a nemnormális.... hát emberek, akkor bizony már jócskán megteltek volna a temetők.

2011. okt. 20. 15:58
 26/37 A kérdező kommentje:
jó az is igaz, hogy én is elég bunkó módon tettem fel a kérdésemet, ezt alá írom. De ez a mai nap már sok volt, és nagyon mérges lettem, mert, ha elütöm akkor is engem hurcolnak meg hiába ő volt a szabálytalan
2011. okt. 20. 15:59
 27/37 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom honnan veszitek ezt a baromságot, hogy a biciklisnek le kell szállnia a zebra előtt. Ugyanis a zebrához járdán érkezik. A járdán meg alapból semmi keresnivalója nincs a kerósnak, szóval ez a le kell szállnia egy baromság. eleve rajtam sem lehetne.
2011. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:06


Ahol én szoktam biciklizni (vidéken), a bicikliút van kívül, belül a járda, tehát át tudok menni a bicikliútról a zebrán a másik oldalra. Ökörséget írtál, megesik.

2011. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
De van hogy a kerékpárút is a zebrán megy át, és ilyenkor le kell szállniuk.
2011. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Olvasgass: [link]
2011. okt. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!