Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elüt egy mentő, miközben...

Ha elüt egy mentő, miközben szirénázik én vagy ő a hibás? (többi lent. )

Figyelt kérdés
Ma majdnem egy mentőautó okozta a vesztemet! Amikor vette be a kanyart feljött a járdára és az orrom elött ment el! Ha a visszapillantó leviszi a fejemet én leszek a hibás és a mentős megússza vagy ő lessz a "bűnös"?!
2011. okt. 24. 14:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha te szabályosan a járdán közlekedtél akkor ő a hibás mivel neki csak a közút szabad, de ha használja a megkülönböztető jelzéseket akkor neked is figyelned kell nehogy az útjába állj. Tehát zebrán vagy úton közlekedsz akkor köteles vagy "fedezékbe" húzódni.
2011. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Aham ... de en a jarda belsjén voltam! Nem volt hangja csak villogott a sziréna! A kanyarban nem is láthattam!
2011. okt. 24. 15:59
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

Ha csak villogott de nem szirénázott akkor sima gépjárműnek minősül tehát ő a hibás.

Ha a villogó mellé hangot is ad akkor akárhol megy neki van elsőbbsége-járdán/zebrán/forgalomtól elzárt területen/gyalogúton szóval bárhol ahol egyébként járművek nem közlekedhetnek.Ha járdán elüt akkor téged vesznek elő mert nem figyeltél-bár őt is vizsgálat alá vonják de csak a körülmények tisztázása miatt.

2011. okt. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kezdjünk vitát,hogy jogosan ment-e fel a járdára vagy sem.Egy mentősofőrnek millió dologra kell figyelnie és pillanatok alatt kell döntenie.A gyors helyzetfelismerés életet ment.Lehet,hogy egy olyan szituációba került,hogy nem volt ideje felkapcsolni a hangjelzést,de egyszerűen ki kellett használnia a járda adta lehetőségeket.


Ajánlom nektek ezt a videót.Láthatjátok,hogy mekkora felelőssége van egy mentősofőrnek.Egyébként itt is felmegy a járdára 4:35 körül.De nézzétek végig.Hatalmas tisztelet a mentőknek!


http://www.youtube.com/watch?v=_uHHmyqu1qo&feature=related

2011. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Tévedés, hogy a mentőnek mindig mindenhol elsőbbsége van.

Először is elsőbbsége annak van, akinek megadják, ez a mentősre is igaz.

Másodszor:

"Nyilván egy mentős se őrült, hogy a kb 10 méterre lévő gyorsvonat elé kimenjen, a vonat nem ad elsőbbséget érthető okokból. De ha ott is úgy itéli meg h biztonságosan át tud menni szerintem át is megy."

A VASÚTI ÁTJÁRÓ JELZÉSE A MENTŐ SZÁMÁRA IS KÖTELEZŐ ÉRVÉNYŰ, NEM BÍRÁLHATJA FELÜL A SOFŐR ÉS NEM HALADHAT ÁT LÁTHATÓAN BIZTONSÁGOSAN SEM A TILOS JELZÉSEN, NEM KERÜLHETI MEG A SOROMPÓT CSAK AKKOR, HA ERRE RENDŐR UTASÍTJA!

2011. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben igaza van, mert a megkülönböztető jelzést használó (fény és hangjelzés együttesen) járműnek mindenhol elsőbbsége van, KIVÉTEL a vasúti átjáró, de zárójelben jegyezném meg, hogy a rendőr pedig nem tudhatja, hogy tényleg vonat közeledik-e vagy sem... Jelzést CSAK a helyszínre kiküldött JELZŐŐR (vasúti dolgozó) adhat, ha a sorompó meghibásodott, más esetben a rendőr sem bírálhatja felül a vasúti fény vagy fény- és félsorompóval, vagy teljes sorompóval adott jelzést!!!

( egy vasutas voltam)

2011. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
78%
Ha elüt gyorsan felvesznek és mentek tovább :D
2011. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Petyavv válasza:
73%
Lol.Hogy lehetsz ilyen medve-disznó-ember? x)
2011. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Petyaaa
2011. dec. 5. 18:06
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha már vasúti átjáró és megkülönbözető jelzést használó gépjármű:

http://www.youtube.com/watch?v=QojcFKxL3_M

2011. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!