Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr megállíthatja a...

A rendőr megállíthatja a mentőt? Az ész megáll?

Figyelt kérdés
Tegnap olyannak voltam szemtanúja, hogy mértek háromlábúval a sokeszűek, és hát szerencsétlen mentőt is bemérték. Na most annyit kell tudni, hogy egy megyeszékhelyről van szó, ahol szinte kocsiről ill. személyesen ismerik egymást rendőrök és mentők. Sőt mi több, egyszerű köszönásképpen egymásra is szoktak nénózni 2 sec erejéig. Szerintetek ezek tegnap megkattantak? Alig akartam hinni a szememnek, de remélem majd ők is hívnak egyszer mentőt pl. infarktushoz, és bizony kérem minden 30-as táblát tartson csak be a mentő. Bár sztem ezek után ez így bennük is tudatosult. A kérdés végül is csak annyi, szerintetek normálisak ezek?
2009. máj. 14. 14:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"de akkor sem száguldozhat ész nélkül"


Hát de hogyne már ... a megkül.jelzés pont arról szól, hogy a létező összes KRESZ-szabályt felrúghatja, azaz láttam én már autópályán forgalommal szembe menő mentőt és tűtoltót is, kettőt kivéve: vasúti piros, és a rendőr jelzései, mert ugye ezek lehetnek ellentétesek az egyéb KRESZ-jelzésekkel.


Na de valaki tud nekem válaszolni arra amit kérdeztem?

2009. máj. 14. 15:55
 12/35 anonim ***** válasza:
96%

A kérdésre a válasz:Igen megállíthatja a mentőst ha nem használ megkülönböztető jelzést.Már ne is haragudj de volt olyan hogy egy idegen autóval voltam és a saját testvéremnek kellett megbüntetnie engem mivel ő rendőr.Ez megint olyan provokáló kérdés hogy csak na.A rendőrök dolga jogszabály szerint is a törvény betartatása....tehát ha neked legyintett a rendőr akkor az nem volt jogos.

Az esküvőre pedig....ha bemész a rendőrségre hogy neked ekkor meg ekkor van az esküvőd de a násznép fele nem ismeri a várost és ha szétszakadnak nem találja meg a templomot,felmérve a helyzetet akárkinek megteszik ezt....

2009. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
94%

"Hát de hogyne már ... a megkül.jelzés pont arról szól, hogy a létező összes KRESZ-szabályt felrúghatja, azaz láttam én már autópályán forgalommal szembe menő mentőt és tűtoltót is, kettőt kivéve: vasúti piros, és a rendőr jelzései, mert ugye ezek lehetnek ellentétesek az egyéb KRESZ-jelzésekkel."


Tévedésben vagy. 3 KRESZ szabályt kell betartania: vasúti piros, súlykorlátozás, magasságkorlátozás. Csak azért hogy beleokoskodjak. :P

2009. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
44%

A felvételbe persze bele lehet nyúlni, sőt a rendőrök olyan perverz állatok, hogy így élik ki magukat. Ha valaki 30-as táblánál 28-cal megy, akkor ők utána fogják magukat, és addig buherálják a trafipaxot, amíg sikerül kivarázsolniuk, hogy 37-et mutasson. Istenem. Szerinted van szükségük arra, hogy utólag belenyúljanak? Nincs elég barom, aki száguldozik?


Amúgy meg a megkülönböztető jelzéssel sem hajthat át a piros lámpán anélkül, hogy meggyőződne, hogy megadják-e neki az elsőbbséget. Nem zúghat úgy végig a városon, hogy minden zebrán átmenő embert elüt. Attól, hogy megteheti, még nem tudja megtenni. Mert hiába megy megkülönböztető jelzéssel, ha van egy olyan autós, aki nem veszi észre, és mondjuk nem engedi el egy kereszteződésben, mert attól még senkinek nem lesz jobb, hogy neki ment, mert neki volt elsőbbsége, mert ő szirénázott.

2009. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

jó hát, olyan hihetetlenül értik a legtöbben a kérdésemet, hogy inkább hagyjuk ...

de a kérdésemre választ nem kaptam, ez a lényeg.

2009. máj. 15. 13:32
 16/35 anonim ***** válasza:
Megmondom nektek, akár használja egy mentő/tűzoltó/rendőr a megkülönböztető jelzéseit (ami hivatalosan kék fény ÉS hangjelzés egyszerre), akár nem, a traffipax beméri és már készül is a büntetés. Ez így van és kész. Az más kérdés, hogy a fent említett járművek vezetői műszak után szépen jelentést írnak, hogy ettől a perctől eddig a percig használták a megkülönböztető jelzést és így az ezen időpontok közé eső büntetést törlik. Tehát igen, mindenkit bemérhetnek a rendőrök. Az, hogy meg is állíthatják-e pl a mentőt, már más kérdés...
2009. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
na ebben a legutolsóban már van valami lényeg is, csak a megkül. jelzés fogalmának nézz utána, mert már a 2000-es BM rendeletben is a piros is annak számít (csak a kékkel együtt persze)
2009. máj. 15. 14:24
 18/35 A kérdező kommentje:
Na kutakodtam kicsit, a Közlekedési Szabsértések között 64. §, 50 ezer Ft-tal büntetendő, ha a (az amúgy jogszerűen fent lévő) megkülönböztető jelzést indokolatlanul használja valaki, és persze eme jogállamban ki máshoz tartozna ennek elbírálása, mint a a rendőrséghez. Ez valami vicc? Azaz amikor egymásra vijjognak üdvözlésképpen a forgalomban 2 sec erejéig, akkor a rendőr saját magát megbünteti? Vagy hogy van ez ?? Most már tényleg megáll minden ész itt, na de mindegy, gondolom örökre szóló lecke volt a mentősöknek, aztán majd ennek megfelelően fognak sietni hozzájuk, csak az a baj, nem minden esetben tudják, kihez mennek.
2009. máj. 16. 08:32
 19/35 anonim válasza:
Ez a buzgó munka még a kommunizmus idejéből ivódott a magyarba.
2009. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Nem egészen, nézd ha másokazzal támadnak, hogy márpedig a jog szerint a testvérét is és így meg amúgy, akkor tessék, ez is a jog szerint lenne.


Én inkább mást emelnék ki: a kommunizmus egyik itt maradt eleme, hogy a rendőrség saját maga bírája el a saját maga által elkövetett szabálysértéseket?? Mi ez ??

2009. máj. 16. 16:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!