Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetés. Sajnos megtörté...

Ittas vezetés. Sajnos megtörtént, mi várható?

Figyelt kérdés

Még december első napjaiban, egy szombat hajnal történt az eset: haverom nálam volt, hajnal 4körül jártunk. Haza kellett volna mennie, de hideg is volt és messze is lakik, így gondoltam haza viszem. 8 óra körül ittunk egy sört és 2 felest. Úgy gondoltam, eltelt már annyi idő, hogy vezethessek. Elindultunk, semmi para nem volt, de aztán a visszapillantóban feltűnt a sziréna.. Egyből félre álltam, szokásos jogsi-forgalmi ellenőrzés, aztán kérték hogy fújjak szondát. 0,3 aztán 0,4 lett az eredmény. Bevittek a rendőrségre, ahol a nagy szonda 0,72-t mért. A jogsit már értelemszerűen nem kaptam vissza. Azóta semmi nem volt, ma értesítettek hogy jövőhéten kell bemennem a rendőrségre ismét. Mire számíthatok? Van esély hogy megúszom fél év eltiltással, vagy tuti az egy év? Pénzbírság? Befolyásolja a dolgot hogy 17 vagyok? előre köszönöm!

u.i.: ha lehet, az "ilyentől örökre elvenném a jogsit" válaszokat mellőzzük, hihetetlenül megbántam a dolgot és tényleg nem gondoltam hogy még baj lehet belőle, de hát ez van egy életre megtanultam hogy egy kortyot sem ihatok ha kocsival vagyok.


2012. jan. 23. 19:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

nem Te vagy az első, akit megbüntettek...tanulj az ügyből...ennyivel is bölcsebb lettél 17 évesen...kevesen mondhatják el, hogy már bent vannak a rendszerben


...a következőnél már fogda...az keményebb...ott hamar felpróbálnak...

2012. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Na, amit eddig írtak, az mind badarság, a link is.

0.5 mg/l légalkohol szint felett büntető feljelentést tesznek, és nem közigazgatási eljárás. Ez alatt nem is veszik el a vezetői engedélyt, csak 9 pontot kap.

Nem ittas vezetés a tényállás!


Járművezetés ittas vagy bódult állapotban


188. § (1) Aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt vasúti vagy légi járművet, valamint gépi meghajtású vízi járművet vagy úszó munkagépet, avagy közúton gépi meghajtású járművet vezet, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt


a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,


b) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,


c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,


d) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget


okoz.


(3) Aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem gépi meghajtású vízi jármű vagy úszó munkagép avagy közúton nem gépi meghajtású jármű vezetésével a (2) bekezdésben meghatározott következményt idézi elő, az ott tett megkülönböztetés szerint büntetendő.


Ez a bűncselekményi alakzata az alkoholos állapotban lévő vezetésnek. Ezen bűncselekményi tényállás a Büntető Törvénykönyv 13. fejezetében található, a közlekedési bűncselekmények között (188. §). A bűncselekményi tényállást az követi el, aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt vasúti vagy légi járművet, valamint gépi meghajtású vízi járművet vagy úszó munkagépet, avagy közúton gépi meghajtású járművet vezet. Ezen bűncselekmény vétség, de természetesen vannak bűntetti alakzatai is, de most arra nem térnék ki. Bűncselekményi szinten is a véralkohol-koncentráció dönti el, hogy az a bizonyos alkoholos állapotban lévő vezetés az bűncselekmény. Ezen érték bűncselekmény mg/l érték esetében 0,51 mg/l fölötti érték, ez ezrelékben 0,8 ezrelék feletti értéket jelent.


A tényállásból tisztán kiolvasható, hogy a bűncselekményt az követi el, aki befolyásolt állapotban van. Az alkoholos befolyásoltság mértékét a vérben lévő alkohol-koncentráció nagyságrendje mutatja a bevett bírói gyakorlat szerint. Ezen gyakorlatot alátámasztja az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 13. számú módszertani levele is, mely az alkoholos állapot, és alkoholos befolyásoltság orvosszakértői kérdéseiről szól. Ezen levélben a Intézet kategorikusan kijelenti, hogy “az alkoholos befolyásoltság megállapítása, és véleményezése a véralkohol-koncentráció alapján történik”. Az alkoholos befolyásoltságnak különböző szintjei vannak, mégpedig enyhe, közepes, és súlyos. Ezen szinteket a véralkohol-koncentráció nagyságának mértéke alapján állapítják meg a szakértők.


Bűncselekményi tényállást megvalósító ittas vezető pénzbüntetésre, és járművezetéstől eltiltásra számíthat, valamint ez megjelenik az erkölcsi bizonyítványában is, ugyanis ha a bíróság megállapítja a bűnösséget, akkor büntetett előéletű lesz az illető.

2012. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 asztalos69 ***** válasza:

Teljesen felesleges parádézni, de főleg taknyosozni.

Te bizonyára mintapéldánya voltál fiatal korodban a vezetésnek, és mostanra is profi vagy a szakmában.

Remélem érzed az iróniát, ugyanis a kettő együtt nem létezik.

Az ilyen nagypofájú durbele sofőrök több bajt okoznak, mint a kezdő tanulók, mert azt hiszik, hogy ők már mindent tudnak a rutinjukkal. A másik veszélyes kategória meg az öreg, aki nem képes elfogadni, hogy már nem megy, és nem is mondja neki meg senki.

-----------------------------------------------------

Tudod, igazából nekem is kedvem lenne jól nyakon billenteni KÉTSZER, de úgy gondolom ezt már megtetted magadnak.

Betojni nem kell, nem fognak felakasztani. Ez nem közúti veszélyeztetés, hanem szabálysértés, és MOST MÉG nem sikerült a gondatlanságból elkövetett emberölés sem.

Azonban súlya tényleg van a dolognak.

Tudod a hülyeség, akkor is hülyeség, ha kicsit hülyeség.


Ha csak egy ideiglenes eltiltással, és elfogadható összeggel megúszod, akkor megúsztad.

Ha komolyabban bevádolnak, akkor meg azért érdemes egy ügyvédet megkérdezni, hogy mi a véleménye a 3 féle eredményről, mivel a ténylegesen bizonyítható mérce az a vérvétel.


A két nyakas meg azért jár, mert az elsőt azt tudod, magad is. Barátot küld haza taxival ha segíteni akarsz. No meg nem barát, ha elvárja, hogy hazavidd ittasan.


A második meg azért jár, mert 8 óra kivárással egy 75Kg-os embernek úgy lesz 0.72%-os véralkohol szintje, ha 6 felest iszik meg.


Nem szívesen mondom, mert inkább ne igyál, de a paraszt matek az kb. ilyen:


1 feles = 2DL bor = 1 üveg sör. 3 óra után nem jelez a szonda.

2 feles stb. 4.5-5 óra...


Gondolom így sejted, hogy egy 8 órás matek mit hoz mennyiségbe. Ezt persze ők is tudják.


A pontos matek meg itt van:

[link]


Meg tudod nézni te saját magadnak, hogy mi is volt az ábra.

2012. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18 éven aluliak nem fogyaszthatnak alkoholt :D
2012. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy még is miért mentek utánad a drága biztos urak szirénázva? Gondolom már akkor elkövettél valami kisebb-nagyobb szabálysértést. Egyébként, ha normálisan közlekedtél volna max csak igazoltatnak. Annyi eszed pedig már neked is lehetett volna, hogy legalább egy rágót, vagy cukorkát bekapsz, vagy fogat mosol indulást előtt. Akkor még az alkohol szag sem érződött volna (annyira). És talán a szondát is eltudtad volna kerülni. Minden esetre drága tanuló pénz volt ez neked. Remélem még egyszer nem csinálsz ekkora hülyeséget. Balesetmentes közlekedést! :)
2012. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Már az írásodon jó néhány ponton megakadt a szemem:

Szirénázva mennek utánad, akkor ott nagyobb baj kellett hogy legyen, lekapcsolt lámpa, valami hiányzott, vagy korábban szabálytalankodtál az orruk előtt.

17 évesen (18 alatt nem szolgálnak ki sehol) ittasan vezettél - pápá jogsi + 1 év.

A rágós dolog szimplán hülyeség, értelemszerűen ezzel egy rendőr is tisztában van, így kevésbé feltűnő, ha egy halom rágóval a szádban, fogkrémmel a szád szélén, mondod, hogy hát te' nem ittá'

Mellesleg ezzel én is buktam már be, mert feltűnést keltett...

2012. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!