Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi forgalmi helyzetben...

Az alábbi forgalmi helyzetben hol mehetek jobbra?

Figyelt kérdés

[link]

Az első vagy a második "lehetőségnél" ? Én az elsőre tippelek. Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy, ha mondjuk jobbra kis ívbe haladok, akkor mikor NEM kell számítani gyalogosra? Ha teli zöld van, vagy, ha a kisegítő jel (zöld nyíl) enged el? Előre is köszönöm a választ! :)



2012. okt. 8. 20:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ne vicceljünk már! Ha a gyalogosnak piros van, akkor elcsapom és nem húznak meg? Ezt nem igazán tudom értelmezni...
2012. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Ha nyíl alakú zöld van, akkor nem lehet gyalogos.
2012. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az első helyen kell jobbra menni, és akkor a lámpát sem kell figyelembe venned, mehetsz. Gyalogosra számítani kell akkor is, ha neki piros a lámpa, mert mint tudjuk, sokan megunták már az életüket, és tök mindegy nekik, csak átérjenek a túloldalra. Amúgy valószínűleg itt nekik is piros, és ha ezen az úton az autóknak zöld, akkor nagy eséllyel a gyalogosoknak is zöld lesz. Kivéve, ha nyíl alakú a zöld.
2012. okt. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon általában a zöld nyíl mint fényjelzés arra is utal, hogy az adott kereszteződésben nem lesz elsőbbségadási kötelezettséged. Ahol a besorolás rendjét jelezni akarják, de pl. kanyarodás után gyalogosok keresztezhetik veled egy fázisban az utat, ott "Kötelező haladási irány" táblát alkalmaznak a lámpa fölött vagy alatt. Külföldön azonban légy óvatos, mert a kiegészítő zöld ellenére elsőbbségadási kötelezettséged lehet!
2012. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

janzi, ez:

"Ne vicceljünk már! Ha a gyalogosnak piros van, akkor elcsapom és nem húznak meg? Ezt nem igazán tudom értelmezni..."

Most hogy jön ide? Senki nem beszélt ilyesmiről, szóval nem is kell elhinni se.


Ha nekem címezted akkor pedig olvasd el még1x amit írtam.

2012. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves heeegany!


Olvass (vissza), és értelmezz!


#7 hozzászólás a kérdezőtől: "Jó, de vizsgán, ha megállok, mert el szeretném engedni a gyalogost miközben neki piros lámpája van, akkor az bukta, nem?"


Erre írtam, amit írtam.

2012. okt. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Oké, akk nemszóltam :D
2012. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 10. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!