Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki a hibás? Vagy...

Ilyenkor ki a hibás? Vagy mindketten? Beletolatás de tiltott helyen állás?

Figyelt kérdés

Próbálom felvázolni:


van egy nagyon szűk utca, egyirányú, balra menetirányra merőleges parkolóhelyek, és pont a szüksége miatt megállni tilos tábla végig a jobb oldalon.

Ennek ellenére mégis ott parkolt egy kocsi, és a másik meg kiparkolás közben beledurrantott.

Most akkor melyikük a hibás?

Elvégre az egyik tiltott helyen parkolt, szóval ez durva, hogy ha így nézzük, meg se történt volna a baleset, ha betartja a kreszt.

A másik meg kitolatott, és nem fért el, aztán lett a durr.


Ilyenkor mégis mi a helyzet jogilag? Kit terhel a felelősség? Vagy ilyenkor van 50-50% ?


2012. nov. 5. 20:08
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye ha nem állt volna ott, nem lett volna útban, és feltehetően tök simán kiparkolt volna.

Ez egy kiindulási pont, csak valamiért szeretik itt páran elfelejteni. A baleset aztán ennek a szabálytalankodásnak az okozata."


Ezzel végérvényesen elástad a(z amúgy is nagyon irreális) logikai fejtegetésedet (bár én már a Tesco-párizsis blődségednél is visítottam a röhögéstől). Eszerint ugyanis az eset egyértelmű és vitathatatlan okozója A KERÉK FELTALÁLÓJA! Ha ő nem alkotja meg a művét, tiszta sor, hogy a ma ismert autók sem léteznének jelen formájukban, így ez az eset sem történt volna meg. Az ok-okozati összefüggés megkérdőjelezhetetlen. Na lehet perelni...

2012. nov. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye ha nem állt volna ott, nem lett volna útban, és feltehetően tök simán kiparkolt volna.

Ez egy kiindulási pont, csak valamiért szeretik itt páran elfelejteni. A baleset aztán ennek a szabálytalankodásnak az okozata."


Ha műszaki hiba miatt állt ott? Akkor nem szándékosan áll ott. Akkor is beletolat?

2012. nov. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 Bajer ***** válasza:

Az ideggyenge nő a hibás, amiért szándékosan beletolatott az ÁLLÓ járműbe. A helyszínen pedig nincs fekete felkiáltójel fehér háttérben-tábla, tehát nem minősül veszélyes helynek az utca.

Belém egyszer úgy tolatott autós, hogy éppen indultam, de még elkapta a bal hátsó sárvédőmet, később egy másik beletolatott a jobb hátsóba, ekkor szintén haladtam kb. 10-el és végül egyszer álltam egy jobbkezes kereszteződésnél, engedtem el a mercit jobbról és ekkor az Ignis-es papa nekitolatott a bal hátsó sárvédőnek. Csak az első és utolsó károkozó mentegetőzött, de mindhárom esetben ők voltak a hibásak. Semmit nem kellett nekem fizetnem.

2013. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 A kérdező kommentje:

jó hát azt most a kresz szempontjából tegyük félre hogy szándékosan vagy sem.

lényeg: MEGÁLLNI TILOS

2013. febr. 28. 15:04
 55/56 anonim ***** válasza:

"jó hát azt most a kresz szempontjából tegyük félre hogy szándékosan vagy sem. "


MIVAN?!

Te egészen biztos nem lehetsz ilyen hülye, csak megjátszod.

2013. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 Hunter92 ***** válasza:
Én komolyan nem tudom felfogni, hogy te mit nem értesz ezen. Tilosban parkolás: 10 000 Ft. ÉS ENNYI! A tilosban parkoló felelőssége eddig tartott. A szándékos károkozás felelőssége pedig a károkozóé. Ez olyan világos, mint a nap.
2013. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!