Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet okoztam. Mi lesz a...

Bruce9000 kérdése:

Balesetet okoztam. Mi lesz a sorsom, a jogsim sorsa?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Lassan 3 éve csomagszállító futár vagyok. Most Ausztriában csinálom 3 hónapja. Hazafelé 16:30 körül(szürkület) frontálisan ütköztem egy szembejövő személygépkocsival. Kb 60 km/h-val haladhattunk mindketten (80-as korlátozásnál), mivel hosszabb kocsisor volt. Mögöttem egy autós nagyon villogott a reflektorával, nem tudtam mit akart, kissé elvakított, elvonta a figyelmemet. Amire feleszméltem, már a szembesávban voltam, és már csak arra volt időm, hogy védjem magam. Mindkét jármű eleje totálkárra tört. Én megúsztam pár zúzódással, de a másik autó utasai ha jól láttam súloysabban sérültek mint én. Nem tudok róluk igazából még semmi egyebet (tegnap történt), csak azt, hogy a 65 éves sofőrt műtötték. Mire számíthatok? Jogosítványomat elvehetik (a vezetés a munkám!)? Pénzbírság? Büntetés?

2013. jan. 15. 21:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%
remélem elveszik
2013. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%
Először is meg állapítják a konkrét okát a dolognak, mivel 80 as korlátozásnál csak 60 al mentél így a sebességhatár túllépéséért nem szólhatnak le. Ha elmondtad hogy a mögötted lévő autós refizett és elvonta a figyelmed pontosabban zavart akkor azt az illetőt is elővehetik zavarásért és baleset okozásért ha tényleg ő miatta tértél át a másik sávba. Persze ilyenkor mindig előre kell figyelned és lehetőleg nem foglalkozni a mögötted haladóval mert mindig arra kell nézni amerre mész, szóval lehet hogy téged is elővesznek, de szerintem jogsi bevonás nem lesz belőle maximum valami pénzbírság. Hogy a munkahelyeden belül milyen következményekre számíthatsz azt nem tudom mert azt a munkáltatód dönti el hogy kifizettetik veled az autóban keletkezett kárt, vagy elküldenek, vagy csak megúszod egy szóbeli figyelmeztetéssel nem tudom. Gondolom az autó állapotát is felmérik hogy mennyire volt biztonságos, a téli közlekedésre mert ha ott találnak valami bajt akkor az autó tulajdonosát a munkahelyedet is megbüntethetik. Tehát ezer variáció van így kilátásban, érdemes lenne a rendőrökkel beszélned meg esetleg keress fel egy ügyvédet aki elmagyarázza neked a jogi dolgokat emberibb nyelven.
2013. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%

Közúti baleset okozása (Btk. 187.§.)

A Büntető Törvénykönyv 187. § (1) bekezdése kimondja, hogy aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból súlyos testi sértést okoz, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés

a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,

b) egy évtől öt évig terjed szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,

c) két évtől nyolc évig terjed szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.


Jogosítvány elvileg maradhat, ez majd az eljárás során derül ki.


Viszont kinéz legalább egy felfüggesztett börtönbüntetés, esetleg egy kártérítési per is, illetve az okozott kárt is rajtad fogják behajtani, nagyon szar helyzet.


Azt ajánlom keress egy ügyvédet minél hamarabb.

2013. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

Ugye most viccelsz? Jogosítvány? Pénzbírság?


Nagyon örülj, ha nem csuknak börtönbe! Meg is ölhettél volna embereket, te őrült!

Egy reflektor a kifogásod? Ugyanmár! Ha bíró lennék, én letöltendőre ítélnélek évekre.

2013. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó, akkor jó, hogy nem vagy bíró... ésszerűen kéne gondolkozni, balesetek mindig előfordulnak, és mindig van bennük olyan, aki hibázott vagy mulasztott. Adja ég, hogy te életedben soha ne okozz semmiféle balesetet, mert akkor megtudod, hogy azoknak sokszor sokkal rosszabb, mint a vétlen félnek, még esetleg akkor is, ha meghalt valaki. Tudod, a halál az élet természetes velejárója, fáj és hiányzik (nekem is halt már meg közeli rokonom balesetben), de idővel jobb lesz. Viszont aki bármilyen okból, de nem direkt balesetet okoz? Meg is öl vele valakit? A halál az élet része, de az, hogy elveszed egy másik ember életét, az nem. Kívánom, hogy sose éld át, mert belerokkannál.
2013. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igazából engem az aggaszt, hogy mi lesz akkor, ha a másik két utas vagy csak az egyik 8 napon túli sérüléseket szenvedett, de semmi maradandót!?
2013. jan. 15. 22:12
 7/25 anonim ***** válasza:
10%

Nem is vagyok bíró. A saját véleményemet mondtam el, ez ennyi, nem több.


Én is vezetek, nap, mint nap, hosszú utakon. Soha nem okoztam balesetet, pedig nem egyszer, nem kétszer reflektoroztak rám... A múltkor volt egy liba aki autópályán nekiment egy másik kocsinak és az abban tartózkodó 5 tagú családból mindenki meghalt. Akkor az szerinted tökre rendben van? Mindenkivel előfordul? Sajnáljuk szegény csajt, hogy bántani fogja a lelkiismerete?

Itt is megtörténhetett volna ugyanez.

2013. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Lényegtelen, nem azért van az oldal hogy savazzuk a kérdezőket. Balesetek történtek, történnek, és történni fognak, van elég baja így is, éppen elég ez is neki, szerintem nem ezért kérdezte.


Kérdező: ha a többi utas nem szenvedett komoly sérülések az szerencse, de a konkrét helyzet megítélésén nem sokat változtat, elég komoly így is.

2013. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Abban a balesetben nem nő vezetett, így nem értem milyen libáról meg nőről beszélsz...
2013. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hetes, kissé kiforgatod, amit írtam. Hol látsz te olyat, hogy rendben van egy halálos baleset okozása? Nem, egyáltalán nincs rendben, és mindenki kapja meg érte a jogos büntetését, ám azt nem szabadna elfelejteni, hogy ilyenkor minden ember a baleset okozóját utálja, amiért halálos kimenetelű balesete volt, mert épp részegen vezetett pl., és úri kedve úgy tartotta jónak. Nem ,ez egyáltalán nincs rendben, de az sincs, hogy mindenért akasztás... ott van az a srác, aki megcsúszott, és becsúszva egy megállóba megölt egy embert, megsebesített további néhányat. Fiatal huszonéves ember, akinek tönkrement az élete egy kiszámíthatatlan balesetben, bevallom őszintén, én őt jobban sajnáltam, a fent már leírt okok miatt. Ez meg az én véleményem, és nem több.
2013. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!