Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi bónuszpontot von le az...

Edzőbá kérdése:

Mennyi bónuszpontot von le az Aegon, ha balesetet okoztam?

Figyelt kérdés

Nekikoccantam hátulról egy kocsinak, ami meg az előtte lévőnek. Az előttem lévő hátuljának semmi baja, elől a rendszámtábla alatti rács behorpadt.

Az ő előtte lévőnek meg a vonóhorga felhajlott.



2012. dec. 15. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

"Malus (károkozás miatti pótdíj):

Ha a megfigyelési időszakban a gépjárművel bármikor okozott kárral kapcsolatban első kárkifizetés történt, a megfigyelési időszakot követő naptári évben az üzembentartó az első kárkifizetések számától függően pótdíjat köteles fizetni. Egy figyelembe vett kár esetén két fokozatot, két figyelembe vett kár esetén négy fokozatot, három figyelembe vett kár esetén hat fokozatot romlik a szerződő bonus-malus besorolása a tárgyévihez képest. Ha a szerződő négy figyelembe vett kárt okozott, akkor az M4-es bonus-malus osztályba kerül."


[link]

2012. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csak az Aegon, hanem a többi biztosító is 2 bónuszpontot von le, ha balesetet okoztál és emiatt kárkifizetés történik. Pl: Ha B5-ben voltál és nem okoztál balesetet, akkor B6-ba kerülsz. Ha okoztál egyet, akkor B3-ba (tulajdonképpen 3 fokozatot buksz). Ha magas bónuszban vagy, akkor hagyd a biztosítóra a kárkifizetést, mert sokat nem veszítesz. Ha viszont alacsonyban, akkor gondold meg hogy jársz jobban anyagilag: a biztosító fizet és neked drágább lesz a biztosítás vagy kihagyjátok a biztosítót és kifizeted a rácsot, vonóhorgot, meg a munkadíjat. Azért ez utóbbinál vigyázni kell, hogy ne akarjanak átverni/lehúzni!
2012. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!