Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet okoztam. Mi lesz a...

Bruce9000 kérdése:

Balesetet okoztam. Mi lesz a sorsom, a jogsim sorsa?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Lassan 3 éve csomagszállító futár vagyok. Most Ausztriában csinálom 3 hónapja. Hazafelé 16:30 körül(szürkület) frontálisan ütköztem egy szembejövő személygépkocsival. Kb 60 km/h-val haladhattunk mindketten (80-as korlátozásnál), mivel hosszabb kocsisor volt. Mögöttem egy autós nagyon villogott a reflektorával, nem tudtam mit akart, kissé elvakított, elvonta a figyelmemet. Amire feleszméltem, már a szembesávban voltam, és már csak arra volt időm, hogy védjem magam. Mindkét jármű eleje totálkárra tört. Én megúsztam pár zúzódással, de a másik autó utasai ha jól láttam súloysabban sérültek mint én. Nem tudok róluk igazából még semmi egyebet (tegnap történt), csak azt, hogy a 65 éves sofőrt műtötték. Mire számíthatok? Jogosítványomat elvehetik (a vezetés a munkám!)? Pénzbírság? Büntetés?

2013. jan. 15. 21:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%

10-es: Én arra a srácra is haragszom. A hülye majma tök kialvatlanul vezetett. Ha észreveszem magamon, hogy fáradt vagyok, akkor lehúzódom, és pihenek legalább 1 órát. Ő meg elaludt a volánnál. Az egyik pillanatban még tök jól volt, a következő másodpercben meg már horkolt? Az autó nem játék, meg kell tanulni használni. Nem fér bele, hogy kockáztatgatunk, hogy vajon sikerül-e elvezetnem a célig, vagy éppen megölök pár embert.


Az a baleset is járhatott volna több halálos áldozattal, csak úgy bedurranni egy villamosmegállóba...

2013. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
25%

Hmm.. Frontális ütközést túléltél? Nem gyenge. Majd kinyomozzák az ügyet a rendőrök mert személyi sérülésnél kötelességük. Azután határozat stb meg pereskedés...

Kártérítést lehet fizettetnek vagy ilyesmi, Az autókat a biztosítók elintézik egymásközt te az emberért felelsz. Lecsukni nem hiszem hogy lecsuknak de ha maradandó károdása lett az illetőnek akkor kártérítés egy részét a te fizudból vonják. Szerencséd van hogy nem egy kamion jött szembe mert akkor nem te írnád ezt.

A jogsidról meg hallgatnék a helyeben. Amúgy az ittasoknak ilyen utánképzésre utánvizsgára kell menniük. Újra le kell tenni a kreszvizsgát meg ilyesmi vagy 150 ezer biztos van. Lehet ilyen fog történni. vagy bevonhatják x időre. nem tudom hogy megy ez igazság szerint itt nemigazán tudja ezt senki neked megmondani.

2013. jan. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

szerintem reálisan azzal kell számolni, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedtek a másik kocsiban utazók. az azt jelenti, hogy polgári jogi igényt fognak előterjeszteni, szóval vagyoni és nemvagyoni kártérítést kell majd fizetned nekik (utóbbi a több) várhatóan ez nem lesz kevés.

lesz egy büntető per, amiben az a reális szerintem, ha vagy pénzbüntetést kapsz, vagy felfüggesztett szabadságvesztést (én az utóbbira tippelek).

És mellékbüntetésként járművezetéstől eltiltás nagyon valószínű (szerintem 1-2 évre).


fontos nagyon a tevékeny megbánás, méghozzá intenzíven és hihetően elmondva és az, hogy majd a bíróságon mondd el, hogy a jogosítvány munkaeszköz neked, a megélhetésed veszélybe kerül, ha azt elveszik.


legrosszabb esetben letöltendőt is kaphatsz, ha kifogsz egy szigorú bírót, és még utána járművezetéstől eltiltást is.

2013. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
pár éve apám okozott önhibájából balesetet, előzött és későn vette észre a ladát. az abban ülő két ember súlyosan, de nem maradandóan megsérült. Peren kívül megegyeztek.
2013. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 gravinator válasza:

A kötelezőt mindig!

A megengedettet néha!

A tilosat soha!

Nem tudom,hogy mi okból kerültél a menetirány szerinti bal oldalra?A reflektor hátulról csak kifogás.A legtöbb hasonló eset szabálytalan előzés vagy figyelmetlen (elalvás)vezetés,gyorshajtás következménye.. KB. 80000Ft pénzbírság és 2 év jogosítvány bevonás felfüggesztve.Halál estén börtön lehet.

2013. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hetes,az,hogy eddig nem okoztál baleseted,nem jelenti azt,hogy nem is fogsz!!!

Simán előfordulhat,hogy holnap neked lesz tele a gyatyád,mert elütöttél valakit,miközbe mindenre figyeltél,csak arra nem,amire kéne!!!

Kicsit vegyél vissza....és persze,hogy nem vagy bíró,ilyen hozzáállással...

2013. jan. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

"Simán előfordulhat,hogy holnap neked lesz tele a gyatyád,mert elütöttél valakit,miközbe mindenre figyeltél,csak arra nem,amire kéne!!! "


Ez egészen egyszerűen nem fordulhat elő. Arra figyelek, amire kell, és betartom a szabályokat. Ennyi a vezetés, nem több.

A sok árokbahajtott ennyire sem volt képes.

2013. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindig így kezdődik,hogy velem ilyen nem fordulhat elő...

Arról nem hallottál,hogy egy balesethez 2 ember kell??

Ami késik,az nem múlik....

Ennyi erővel beteg se leszel soha,mert te mindenre odafigyelsz,és veled ilyen nem történhet....nem semmi felfogás...

2013. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Tizenéve vezetek hivatásszerűen, nap, mint nap. Nem hiszek abban, hogy vétlenül is lehet balesetet okozni. Ezt a nyomorékok hangoztatják, akik képtelen elfogadni, hogy pl. lakott területen belül 50-nel hajtunk és így feltekerednek a fára. Meg is érdemlik.
2013. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mivel nemrégm volt, próbáltam rágooglezni, de nem találtam meg!

Idehaza történt, vagy még odakint!


Amúgy Drogostohl is eléggé simán megúszta. Szerintem felfüggesztettnél nem lesz több, de a jogosítványodnak, és így a munkádnak egy időre búcsút mondhatsz.

2013. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!