Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tesznek semmit a...

Miért nem tesznek semmit a balesetek ellen?

Figyelt kérdés

Minden híradóban feljön a téma, hogy elütötték ezt meg azt, a gyalogátkelőn, meg baleset volt itt meg ott stb.

Ugyanakkor senkinek nem jut eszébe, hogy ha ez valóban számítana akkor lehetne tenni ellene. Most ugye bevezették a baleseti adót is, ami ki tudja mire költenek. Lehetne pl a forgalmasabb utakon lévő gyalogátkelőkhöz felüljárót építeni, szélesíteni az utakat, mert vannak olyan helyek, és nem is kevés ahol 2 autós meg egy biciklis már nem fér el. Miért nem tesznek semmit? Csak birságolgatnak, adóztatnak minden sza*ra és soha semmi nem változik.



2013. jan. 18. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Itt Zuglóban jártál már a Szentmihályi úton? Sima 2x1 sávos utat ezek a barmok jól elcsesztek. Került bele mindenféle köcsög ív, buszsáv, szélesítés, járdasziget, még olyan hülye gömbök is a buszsávhoz. Mondom, előtte szimpla út volt volt, semmi extra. Inkább az embereknek kéne megtanulni közlekedni, például míg annyi f@sz kivilágítatlan biciklis van, addig én max ököllel változtatnék mint útépítéssel! Még ebben a hóesésben, hófúvásban is, főleg amikor este is van, akkor a legidegesítőbb. Zebrán meg azért attól, hogy zebra még külön kell nézni!
2013. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
mert ezekre nincs pénz, igaz az adókból meg a bírságokból simán kijönne csak az a baj hogy azt a pénzt szépen zsebre vágják és azt mondják hogy a rendőrséget, az út karbantartókat ebből fizetik, plusz az államadósságot. Nem kell ennek a kormánynak semmit sem elhinni.
2013. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nem a kormányt okolom, az MSZP se törte össze magát, hogy ezen változtasson.
2013. jan. 18. 19:38
 4/16 A kérdező kommentje:
Én itt elsősorban arról beszélek, hogy az EU nyugatabbi részén, sokkal kevesebb baleset történik, és nem azért mert ott a rendőrök már indulásnál megbírságolnak. Itt meg mindenki azt hiszi, hogy úgy lehet csökkenteni a baleseteket, ha mindenkit megbírságolunk. Mivel itt csak ez meg, de már bő 10 éve. Legalábbis akkor vettem észre.
2013. jan. 18. 19:41
 5/16 anonim ***** válasza:

A felüljárót a gyalogosok szeretik kikerülni, 6 méter fel, 6 le. Mintha csak a 2. emeletre mennél fel!

Sok helyen a mozgáskorlátozottak miatt az aluljárók mellett megint kiépítették a szintbeli kereszteződéseket (Lásd pl. a Corvin negyednél a körúton), de legalább lámpás...

Persze hibásak az uatósok is, de nem lehet mindent a számlájukra (számlánkra) írni! Kedvencem az a kismama, aki egyik kézzel a telefont szorítja a füléhez, a másikkal meg gondolkodás nélkül kilöki a babakocsit az útra! Persze tudom, úgy kell a átkelőt megközelíteni, hogy bármikor meg lehessen állni, de azért nem kellene 2 méterrel a kocsi előtt leborítani a zebrára...

:(

2013. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ÉN is autós vagyok, és nagyon zavar, hogy a gyalogosok egy része azt hiszi, hogy az átkelőn nem érheti bántódás, és gondolkodás, szétnézés nélkül indul neki. Este, amikor esik az eső, vizes az út, minden csillog, a szembejövő a szemedbe világít baromi nehéz észrevenni egy fekete kabátban lévő gyalogost. Ezen változtatni kellene, mert ugyan nem akarok megölni senkit, de félek, hogy elütök valakit.
2013. jan. 18. 20:43
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
A közlekedési morálon kellene változtatni, azon pedig mindenki csak maga tud. Képzéseket tartani, a szabálytalankodókat pedig bírságolni még hatékonyabban.
2013. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bucsek nem érted a lényeget, vannak olyan helyzetek, ahol nem az autós hibája teljesen. A bírásgolás eddig se segített, csak annyit értek el vele, hogy megútálltatták a rendőröket.
2013. jan. 18. 20:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát, akiken az ilyen hatalmas összegű bírságok nem segítenek, azokon nem fog segíteni semmi, akármit építenek az útakon!!!
2013. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Miért? Miért? Miért? Miért?

Itt, is, másra kell hárítani a felelősséget?

Elárulok egy nagy titkot: ti sem szerettek, fölöslegesen kerülgetni, amikor le is tudjátok vágni az utatokat. Akkor a gyalogostól, kerékpárostól, miért kell, mást elvárni?

A közút, nem az autósok privilégiuma. Nehogy már, azt merd bemagyarázni nekem, hogy a gyalogos adja meg nektek az elsőbbséget, ahol zebra van. Ahol nincs zebra, ott elismerem, el kell engedni. Tessék - leírom: ez nekem sem jelent problémát.

Az utakkal kapcsán, meg fölösleges sírni, főleg amikor azt látom, hogy a zebrára rálépve, az egyik autós megáll, a másik meg, simán továbbhajt. Ez is, megtörtént eset, mint az, amiről ti írtok.

Ha már, kerékpározás. Nézzetek és ámuljatok a statisztikán: [link] - mielőtt még, valaki, le merné írni, hogy külön legyen kerékpáros jogosítvány.

Mindegy, mindig én kapom, a mínuszokat, fölöslegesen, amikor azt írom, ami lerágott csont, hogy tanuljunk meg közlekedni, mert a felelősség mindannyiunké. Igaz, itt, ha ezt megemlítem, akkor, egyenlő vagyok, a világbéke szó, terjesztőjével, pedig nem erről van itt szó, csak a másikra való mutogatásról kell leszokni (akinek az életévé vált, ő nehezen szokik le róla).

2013. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!