Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tesznek semmit a...

Miért nem tesznek semmit a balesetek ellen?

Figyelt kérdés

Minden híradóban feljön a téma, hogy elütötték ezt meg azt, a gyalogátkelőn, meg baleset volt itt meg ott stb.

Ugyanakkor senkinek nem jut eszébe, hogy ha ez valóban számítana akkor lehetne tenni ellene. Most ugye bevezették a baleseti adót is, ami ki tudja mire költenek. Lehetne pl a forgalmasabb utakon lévő gyalogátkelőkhöz felüljárót építeni, szélesíteni az utakat, mert vannak olyan helyek, és nem is kevés ahol 2 autós meg egy biciklis már nem fér el. Miért nem tesznek semmit? Csak birságolgatnak, adóztatnak minden sza*ra és soha semmi nem változik.



2013. jan. 18. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha egyesek sz@rnak a szabályokra, alakítsuk hozzájuk az infrastruktúrát a közösből! Brávó! Nobel-díjas ötlet....
2013. jan. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
gyerekek, gyerekek. nem ertitek a lenyeget. akarmilyen szabalyszeruen is kozlekedik valaki lehet belole baleset pl csuszos ut vagy eppen amiatt hogy a gyalogosokat sok esetben meg az atkelon se lehet eszrevenni hiaba figyel az ember, de ezt mar irtam. remelem egy esos napon este ahol a szembejovo a szemetekbe vilagit majd koppan valami a szelvedotokon es akkor majd mondhatjatok hogy ez nem a ti hibatok mert lassan mentetek stb. nem ertitek meg hogy nem csak azok okoznak balesetet akik szabalytalankodnak. majd komolyan felteszek ide egy kepet a kocsibol es keresd meg a gyalogost az ut kozepen 2sec alatt
2013. jan. 19. 13:04
 13/16 anonim ***** válasza:

Már 10 éve, hogy betöltöttem a 18. évemet... :D

Nem kell, gyereknek kezelni a másikat.

Tegyél csak fel nyugodtan képeket, akár videókat is. Nem hiába tanácsolom azt, hogy legyen több helyen kamera. Az oroszok már rég így csinálják. Bizonyítási ereje van, nem is kevés.

Én is, nézek kamerák után, csak kicsit sokkalom a pénzt érte + kicsit hülyén látszik, ha sisak kamerával elindulok a munkahelyemről (gyalog). A rejtett kamerákkal kapcsán, kicsit hadilábon állok. Ha szemüvegbe van építve, ha inggomba, az is baj - a hazai szabályozás a legfurább benne (vehetsz is, meg nem is. Tiltva van, de nem is). Ezen felül, megjegyzem azt is, hogy a felvételek, sem olyan jó minőségűek (720, 1080p amik elfogadhatóak, a részletesség kedvéért). Ezen felül, ott van, a láthatóság (fényviszonyok) és a hang kérdése is (igen, szeretném, hogy hangot is rögzítsen a felvevő).

Amit te csinálsz, azt, még egy, régebbi kamerával is meg tudod tenni, mert autóban, már könnyedén el tudod helyezni. Ha lehet, akkor tegyél hozzá GPS adatokat is (nem tudom, hogy ezt, technikailag kivitelezhető-e), főleg, ha a Tableten keresztül veszed fel (wifi-s IP kamerát is, rá tudsz kötni, Androidos táblagépekre). Persze, ez már, kicsit drágább, de mégis, jobb megoldás, mint egy kamera, a szélvédő mögött (jobban is látszik a felvétel, ha az autódon kívül rejted el, csak a lopásgátlásról is gondolni kell).

2013. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Kinek kellene tennie valamit? Amíg az emberek egy jelentős része úgy gondolja, hogy csak Ő van a világon, addig nem hiszem, hogy változni fog valami. Tudomásul kellene venni, hogy a közlekedés "többszereplős" tevékenység, tehát mindenki részéről több odafigyelésre és a szabályok betartására lenne szükség. Nem gondolom, hogy a gyalogátkelős balesetek elkerülésére felül/aluljáró építése lenne megfelelő. Sokkal hasznosabb lenne, ha mindenki elsajátítana bizonyos közlekedési ismereteket már kicsi gyerekkorától kezdve.(Nem jogosítvány megszerzésére gondoltam.:-) Ehhez persze nem ártana a példamutatás sem. Ha anyuka/apuka stb. is piros lámpánál rohan át a gyerekkel az úttesten, akkor mit várhatunk a gyerektől.:-( Tökéletes biztonság persze a közlekedésben nincs, de sok baleset elkerülhető lenne.
2013. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tessék:

pont ma írtam a kamerákról. Ha nagyon akartok, akkor ezt a cikket érdemes elolvasni - [link] - látszik, hogy Kínában is, hasonló a probléma, mint minálunk. Mégis, ők is, kamerákkal védekeznek. Bár, a cikkhez megjegyzem, hogy nálunk másabb a helyzet. Én, nem szeretném azt, hogy valaki is elgázoljon.

Remélem, nem okoz gondot azt, ha ezt a cikk hivatkozását bemásoltam ide.

2013. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sok ember természetesnek veszi a vezetést és tejesen rutinból művelni, mert ugye "velem olyan úgysem történik meg"... Ez azóta vált számomra fájdalmasan valóssá, amióta elkezdtem motorral munkába járni. Mindenki a saját feje után, "kicsit piros lámpa az még zöld" mentalitással.


Legtöbb balesetet a KRESZ figyelmen kívül hagyása okozza. Példának okáért állj ki egy zebra mellé és számold hanyadik autós fog megállni. Sőt, egyáltalán melyik fog lassítani, hogy biztonságos sebességgel közelítse meg a gyalogosátkelőt.


Itt a hozzáállással van elsősorban a gond, sokkal óvatosabban és legfőképpen figyelmesebben kéne vezetni.


Mondjuk én támogatnék egy vagy két évente kötelező KRESZ tanfolyamot, baleseti videók elemzésével egybekötve. Talán egy páran megtanulják mire való a tükör és hogy létezik holttér...

2013. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!