Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves járművel közlekedők!...

Kedves járművel közlekedők! Miért annyira bosszant, hogy megkell állni pár mp-re?

Figyelt kérdés

Sokszor van, nem csak velem, ha én vezetek, de ismerőseimmel is. Ha akadályozol valakit abban, hogy ugyan olyan tempóval menjen(55-60km/h) akkor kikerűlnek, megelőznek. DE! Ha, megkell állniuk miattad állóra, akkor rád dudálnak.


1példa. Kanyarodtam balra főútról főútra, és átsétált a kereszteződésben előttem egy gyalogos. Ha nem sétál lassan át, hanem meglátja, hogy jövök, és Nem visszalép az autó feléről, akkor simán még begurulok. De ott bizonytalankodott, és megálltam, hogy nehogy elindulok, és elém lép mégis gyorsan. A szembejövő mellém/mögém ért, megállt, és rámdudált rendesen.

Most én nem szemétségből álltam be a sávjába, hanem megkellett állnom. És 3-4 mp volt mire kijöttem az útjából és eltudott indulni.

Most ez miért idegesít valakit?

Nem lehettem volna a sávjába, de én is akkor láttam a gyalogost, kijönni a szembeálló teherautó mögé bemenni, amikor már átkanyarodtam a sávjába...


Most miért kell egyből dudálni azért a ki****ett 5-6 mpért?

Ez hiányzik az életükből? Most 5-6mpet elvettem az életükből?

És ha busszal/metróval járnának ezek az emberek? Ott agyvérzést kapna, mert lekési a buszt, és állhat 10-20 PERCET a megállóba?


Nem vagyok ideges emiatt, csak szeretném megérteni, hogy miért kell egyből a dudát nyomni(NÉMELY, nem minden!) közlekedőnek.

Aki nem tesz ilyet, és türelmes, és olvassa kérdésem, annak köszönöm megértését!



2013. febr. 1. 13:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem az idő a probléma, hanem fékezni kell, utána gyorsítani, kopik az autó, fogy a benzin, stb. stb. Azzal, ha fölöslegesen elengedsz egy gyalogost, és ezért megáll mondjuk 5 autó mögötted, rengeteg üzemanyagot elfüstölnek. Ezért utálom a gyalogost, aki nem képes várni egy kicsit. Én gyalogosként mindig szem előtt tartom ezt.
2013. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák..főleg, ha tudomásul vesszük, hogy az evolúció lassabb, mint a technikai fejlődés... és ez bizony látszik sok embertársunk közösségi viselkedésén(hátha még otthon látnánk, az lenne a rémísztő)...



szóval az ősi gondolkodás, hogy ha én nem győzöm le, akkor ő fog megenni, még szoft változatban bennünk van... ezért akarjuk(némelyek) dudával megmutatni, nem fél(ünk)


persze ehhez kell egy jó kocsi, amivel gyorsan meg lehet lépni, és nem árt, ha az ablakát sem lehet könnyedén betörni...


Nálunk még elmegy ez a morál..de éltem pár országban, ahol félelmetes a közlekedés..és természetes a dudálás. az evolúció tovább szöszmötöl...

2013. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt sem tudom, hol van a duda az autómon..Nem vicc.
2013. febr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!