Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő ha árokba csúszom?

Napkiraly kérdése:

Mi a teendő ha árokba csúszom?

Figyelt kérdés
Ma reggel rengeteg autó volt az árokban, ebből jutott eszembe egy kérdés. Mi van ha árokba csúszom, nem látja senki, nem történik sem nekem bajom, sem az autómnak? (mondjuk nem léptem át a sebességhatárt, normálisan közlekedtem, és mégis megtörténik?)Nyilván a tűzoltókat nem érdemes hívni,mert rendőrrel együtt jönnek, és kapok valami szép szabálysértési bírságot (amellett kiszámlázzák a mentést is ha jól sejtem - érdekelne ezirányú tapasztalat is). Ülök az autómban ismeretlen környéken minusz ötben és hóban. Mi a teendő utána? Autóklub kihúz? Esetleg swarzban? Környékbeli traktoros, vagy tréleres? Érdemes elsétálni, és távirányítással elszállíttatni a kocsit (nehogy megbüntessenek)?

#csúszás #árokba
2013. febr. 11. 21:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Volt amikor reggel mentem melóba,az árokban egy Vectra,egy pick up rángatta,nem tudták kihúzni. Megálltam,kérdeztem a sofőrt hozok traktort,tudok e segíteni? Igen,mondták. Bementem a telepre,aztán kihúztam. A srác hálálkodott,azt mondta legközelebb találkozunk hoz sört.. Na azóta sem láttam. :)

Volt mikor haver telefonált,hogy árokba csúsztak a 7,5 tonnással. Ki kéne húzni,kifizetik. Elmentem,kihúztam,10 rongyot adtak.

Szal én a helyedben keresnék pár ismerőst aki segít kitolni,de valószínű arra jár egy olyan jármű ami ki tud húzni onnan. Az ilyenért aztán vagy kérnek pénzt vagy nem. Volt amikor árokba csúszott egy hölgy Corsával,mi arra mentünk dolgozni kisbusszal 9-en,megálltunk,kiemeltük a kocsit. Megköszönte. Ezért semmit nem vártunk cserébe.

2013. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Am különben az a baj,hogy ilyen időben a traktorosok sem mászkálnak az úton úgy mint nyáron,és a gépek is el vannak rakva télire. Hacsak nincs ismerősöd. Környékbeli traktorost max telefonon lehet elérni. :)
2013. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 szántóvető ***** válasza:
teherautók azért járkálnak szerencsére :)
2013. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Egzakt megoldást látom senki nem tud, de alapvetően egyetértünk:

-Ha nem sérült senki, tűzoltót, mentőt, rendőrt ne

-Ha nincs ismerős traktoros a környéken, akkor a jószerencsére vagy bízva

-Isten óvjon a jószándékú autóstársaktól, akik ránk szabadítják a tűzoltókat :)

Biztos tippje valakinek? Autóklub, taxi, daruskocsi?

2013. febr. 12. 20:38
 15/27 szántóvető ***** válasza:
Kérdező ezek tuti megoldások,az is lehet hogy a világ legjobb megoldásai,csak nagyon sokba kerülnek(autóklub,darusautó)lefogadom több tízezer Ft. :)
2013. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm felcsavarta a kocsiját egy fára. Elsétált, másnap elszállíttatta a roncsot. Közben a yard lehelyszínelte a dolgot (maguktól odataláltak), és hónapokig járhatott be hozzájuk tagadni mindent mire békénhagyták. Inkább pártízezer valami szakinak, mint egy jogosítvány, meg százezres bírság.
2013. febr. 12. 20:57
 17/27 anonim ***** válasza:

Tavaly az árokba csúsztam. Persze önerőből képtelenség kijutni, de sógorom autójával megoldottuk.

Ugyanazon az útszakaszon egy másik illető is kicsúszott, de ő fejre is állt. Hozzá mentek ki a rendőrök, de aztán gondolom észrevettek engem is és odajöttek informálódni.

Csak megkérdezték történt-e személyi sérülés. Mondtam, hogy nem és már mentek is tovább.

2013. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Kiszállsz,és hangos káromkodás közepette elkezdesz köpködni,majd rágyújtasz egy cigarettára,és fölhívod a traktoros ismerősödet,hogy ha van szabad ót perce akkor huzzon már ki az árokból.
2013. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetekre gondolva már fél tanknál veszek benzint, ha bajba kerükök, 40 l naftával kb egy napig lehet fűteni, (dízellel tovább is).Van a csomagtaróban +1 póterék, két , kb, két m hossú, és 40 centi széles gumiszőnyeg feltekerve, nem egyszszer használtam már őket, az első keré (hajtott kerék) alá tuszkolva.

Van egy csomag éses keksz, 2l cukros üdítő, két l. viz, nesskávé, pokróc, 10m kőtél,stb. Más már nem is igen fér a csomagtartóba...)

ha nem tudsz kimenni, akkor beljebb kel próbálkozni, hogy a kocsi minél kevésbé legyen megdőlve mert a motor járatásakor minden henher kapjon olajat. a ventillátort magas fokozatba kel állitani, hogy, elláaon friss meleg levegővel.Ha fájni kerd a fejed azonnal áll

2013. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetekre gondolva már fél tanknál veszek benzint, ha bajba kerükök, 40 l naftával kb egy napig lehet fűteni, (dízellel tovább is).Van a csomagtaróban +1 póterék, két , kb, két m hossú, és 40 centi széles gumiszőnyeg feltekerve, nem egyszszer használtam már őket, az első keré (hajtott kerék) alá tuszkolva.

Van egy csomag édes keksz, 2liter cukros üdítő, két l. viz, nesskávé, pokróc, 10m kőtél,stb. Más már nem is igen fér a csomagtartóba...)

ha nem tudsz kimenni, akkor beljebb kel próbálkozni, hogy a kocsi minél kevésbé legyen megdőlve mert a motor járatásakor minden henger kapjon olajat. a ventillátort magas fokozatba kel állitani, hogy, ellásson friss meleg levegővel.Ha fájni kezd a fejed azonnal állitsd le a motort.

Mobil feltöltve legyen nálad, és legalább öt barátod számát tárold, az egyik el fog jönni, és ha nem is húz ki, legalább hazavisz, vagy ha akciózni akarsz, a következő faluba ahol talán van magán teherautó, traktor. Villants föl egy tízerest, mikor megkéred hogy húzzon ki.Ha fúj a szél, és a falu messzebb van mint 5km., gyalogosan elindulni életveszélyes, az autónál kell maradni.

Ha nincs ilyen közeli barátod, akkor kénytelen vagy a 188-at kihívni, ha nem jönnek, akkor sajnos marad a tűztoltőság .

2013. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!